Změna UM u týdenního miminka

89
15.5.16 20:02

Změna UM u týdenního miminka

Maminky, prosím o radu, začínám být zoufalá.
Mám týdenního chlapečka, jsme už od porodnice na Nutrilonu. Jenže už tam sezačal budit se záchvaty pláče, kroutit se. Je to cimdal horší, dneska celý den v křečí proplakal, nemůže se vykakat i když tlačí. Vím, že je maličký, ale používáme Espumisan, do mléka laktobacilky, střídám polohy, nahříváme pecičky, nic nezabírá, spíše se to zhoršuje. Chci se zeptat, jestli je někdo, kdo měnil takto brzo UM? Slyšela jsem chválu na HHipp.
Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
940
15.5.16 20:35

Zdravím,
zkuste zavolat lékaři, určitě Vám poradí.
Na bolesti bříška pomáhají hřejivé zábaly na bříško, nošení „v klubíčku“, nebo v šátku, cvičení s nožičkama, případně kapičky proti kojeneckým kolikám.
Vím, že na tohle se neptáte, ale nechcete zkusit kojit? Bylo by to pro miminko přirozené, než umělá strava. Neznám samozřejmě důvod proč nekojíte, ale věřím, že pokud budete chtít, půjde to. Kdyby jste to chtěla zkusit (rozhodně není pozdě kojení zachránit), doporučuju vám tyto stránky: http://www.mamila.sk/…pri-dojceni/ jsou tam kvalitní laktační poradkyně (vyberete si podle místa bydliště) a za tu investici to rozhodně stojí, vyjde to levněji, než umělé mléko a o zdraví miminka a pohodlí nemluvě.
Ať se rozhodnete jakkoliv, držím palce, ať je brzy líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
15.5.16 20:39
@janalesk píše:
Maminky, prosím o radu, začínám být zoufalá.
Mám týdenního chlapečka, jsme už od porodnice na Nutrilonu. Jenže už tam sezačal budit se záchvaty pláče, kroutit se. Je to cimdal horší, dneska celý den v křečí proplakal, nemůže se vykakat i když tlačí. Vím, že je maličký, ale používáme Espumisan, do mléka laktobacilky, střídám polohy, nahříváme pecičky, nic nezabírá, spíše se to zhoršuje. Chci se zeptat, jestli je někdo, kdo měnil takto brzo UM? Slyšela jsem chválu na HHipp.
Děkuji za rady.

jj my ho menili jak u maly tak u malého ale brsko bolelo obe dve deti ani Um to nezmenilo ale po konci sestinedeli to vse odeznelo takze to chtelo jen cas proste nejaky deti na to vic trpi no :nevim: menila jsem s odtupem cca 3 dnu vždy jsem počkala nez se vykakal abych vedela jaka je stolice a ze vůbec je a muze se proc by ne každému prckovi sedne jiné um ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
7278
15.5.16 20:41

Švagrová taky holce kupovala Nutrilon a prořvala jim čtyři měsíce, je ale nenapadlo změnit mléko :roll: slyšela jsem o Nutrilonu už vícekrát, že po nich mělo dítě zácpu. Já bych změnit zkusila-já jsem kojila šest týdnů jednu, dva měsíce druhou a zkušenost máme moc dobrou s UM Babylove BIO z DMka, nám se zase starší nevykadila po Sunaru, bohužel né vždy prostě sedne to první mlíko, co člověk vyzkouší no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
15.5.16 20:53

My měli kolíky i po MM…Zkuste vyměnit, ale myslím si, že v tom šestinedělí to tak prostě je… Zkuste vyměnit a pokud ani to nezabere, zkuste třeba rektální rourku. Náš malý měl křeče po vigantolu třeba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.16 06:55

@mischelin11 jezisi. Pokud bych se vykaslala na tyhle „pokud budete chtit, pujde to“, tak bych usetrila sebe i syna spousty stresu a utrpeni. Nekdy to proste nejde a tecka. Navic tady muze byt duvod nekde jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
16.5.16 16:45

@Shiroi.Ichigo : Však to také nikomu nenutím. Chápu, že něky to prostě nejde, ale také je to jen v ojedinělých případech a často kvalitní LP dokáže dost dobře pomoci a není od věci to mamince nabídnout - mnohdy člověk ani neví, že někdo jako laktační poradce vůbec existuje a proto myslím, že je vhodné na to upozornit. Ať se paní sama rozhodne podle svého uvážení, jestli zůstane na umělém mléku, nebo to zkusí řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat