Změna umělé stravy pro novorozence

12.4.21 12:03

Změna umělé stravy pro novorozence

Ahoj maminky, mám na vás dotaz ohledně stravy na UM. Mám doma 4 týdeního chlapečka, bohužel start v jeho životě nebyl dobrý, takže ho nekojím, ležel přes týden na jipu, kde jsem k němu neměla moc přístup. Tam ho začali krmit um Nutrilon profutura 1, v nemocnici bylo všechno v pořádku ale když jsme přišly domů přestal pravidelně kakat. Dávali jsme probiotika a stejnak nic, začali nás trápit i prdiky a začal velký stres. Tak jsme zkusili jiné mléko a to kendamil a začala jsem dávat biogaiu, to je teď týden co jí mléko od této značky a stav se bohužel nezměnil a ke všemu začal ublinkávat, což nedělal :( po jídle ho nechám odříhnout a někdo to jde z něho ven a někde ne, a občas ublinkne i po hodině po jídle. Není to nějak moc ale úplně mě to zaskočilo. Vždycky když mu dam napapat, tak plazí jazýček a má otevřenou pusinku. Dávám mu momentálně 90 ml po 4 hodinách. Zítra jdeme k pediatrovi, ale minuly týden při kontrole u dr, jsem mu říkala, že má problém s kakaním mi řekl, jen to se stává na UM :nevim: jsem z toho zoufalá, jelikož je vidět jak se malej trápí :(
Všem moc děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31219
12.4.21 12:48

Nepsala jsi sem už? S výměnou mléka bych ještě počkala. Syn mi blinkal taky i hodinu po jídle. Přešlo to s věkem někdy na půl roce, ale nejblinkavější byl ze začátku. Nenechávej ho jen v postýlce, nech ho i na teplé zemi. Ne hned po jídle. My jsme chodili i chvilku na rehabilitaci a dodržovala jsem metodu Evy Kiedroňové při manipulaci s ním. Spal v postýlce s podloženýma nohama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.21 13:13

Ano jak píšu přešli jsme z Nutrilonu na kendamil a teď mi začal po něm ublinkavat, do postele po jídle ho opravdu hned nedávám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
12.4.21 13:57

Mně teda překvapuje že mu na JIP dali hned UM, myslela jsem že nejen u nás dávají takovým drobečkům MM z banky :think:
Biogaiu nebo jiná probiotika dávej dál, tím nic nezkazíš. Bříško masírovat, zahřívat, můžete zkusit kapky na prdíky (např espumisan, nám víc vyhovují baby calm).
Ublinkávání je taky běžné, pokud nezvrací často nebo hodně tak to neřeš. Mějte postýlku ve sklonu, po jídle nechte odříhnout a pak nějakou chvíli v klidu ležet.
Změnu mléka konzultuje s pediatrem, nemělo by se měnit často, tím se mu zažívání rozhodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat