Změna v pracovní docházce v průběhu let

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
169
12.11.21 23:31

Změna v pracovní docházce v průběhu let

Nastoupila jsem do práce s pracovní dobou od 6-14.30 ve smlouvě 40h týdně. Poté mi zdělili, že musím jednou za 2 měsíce na večerní od 16-20 takže ráno od 6 do10 pauza 16-20 abych měla 8h. A jednou měsíčně přesčas v so nebo ne 8h. Nakonec z toho byly 2 služby v měsíci, ale zas jsme si mohli vybrat NV v týdnu, tak jsem to neřešila. Teď po x letech nám řekli, že máme nerovnoměrně rozvržení pracovní doby a musíme v týdnu odpracovat 40hodin, ale klidně mi to nasolí jak budou potřebovat. Takže jeden den třeba 3hodiny a další 8, ale co mi bude chybět do40hdodělám o víkendu. Takže denně v práci, snad jen den volna mi někde daj, abych dodržela pauzu. Svátky schválně nedaj službu, protože nepotřebují, ale pak si to naddělám prý o víkendu, jako nadpracovávat svátek, který doteď propláceli ve fixu odečtou i hodiny. Do teď jsem měla vždy 8hodinové směny a najednou mi napíší podle své potřeby jen 3hodiny denně a zbytek nadpracuji o víkendu. V zákoníku práce nic nemůžu najít, může si to zaměstnavatel dovolit?? Nebo musí dodržovat a dát mi práci na 8 hodin denně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
982
12.11.21 23:47

Jestli se to smí nevím, ale vím, že tohle dělají zaměstnancům v hypermarketech. Není moc zákazníků, ani zboží, tak je pošlou domů, ve výsledku jsou tam pořád a hodiny nakonec nadělávají. Nebo směny,,trhané",ráno chvíli, přes poledne volno, nástup odpoledne, když přibudou lidi.Co s tím..nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
12.11.21 23:50

@alun-ka jjo to je to samé, některé holky jdou o víkendu 3× do práce rano 7-9 pak poledne 11-13 a večer 16-20 hrůza. Celej den v… a zaplaceno 7 hodin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
12.11.21 23:53

V zakoniku je, ze mezi smenami musis mit aspon 11h odpocinku, a k tomu minimum 35h nepretrzity odpocinek. Takze nemuzes pracovat 7 dni v tydnu, ale 6 teoreticky klidne ano kazdy tyden… ale tak zalezi co mas ve smlouve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
13.11.21 00:00

@hani28 máme 40h týdně, když jsem nastupovala, tak se jednalo o ranní směnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982
13.11.21 00:21

Pokud máš ve smlouvě rovnoměrně rozvrženou pracovní dobu, tak nemůžou. Pokud máš nerovnoměrně rozvrženou (třeba podepsanou v nějakých dodatcích), tak ano. Ale i tak musejí dodržovat další pravidla zákoníku práce, tj. 35h souvislý odpočinek v každých sedmi kalendářních dnech, přestávky mezi směnami, max. čtyři 12h směny po sobě atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
982
13.11.21 00:22
@Evička.ok píše:
@alun-ka jjo to je to samé, některé holky jdou o víkendu 3× do práce rano 7-9 pak poledne 11-13 a večer 16-20 hrůza. Celej den v… a zaplaceno 7 hodin

Zvlášť super pro dojíždějící. I když, štvalo by mě to i bydlet přes ulici. Jeden z důvodů, že se to tam tak střídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982
13.11.21 00:28
@Evička.ok píše:

Pak by měly dostat příplatek za rozdělenou směnu, ten je tuším 30% za všechny hodiny té rozdělené směny (pokud je mezi částmi mezera alespoň 2h).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
13.11.21 00:34

@zrcadlo ve smlouvě není zmínka o ničem, jen 40h týdně. Příplatky dávají, teda když mám celý týden dělenou 6-10 16-20 tak mám za 5 dnů + 296 ve výplatnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat