Reklama

Změna v příspěvku na bydlení 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 21:56
Změna v příspěvku na bydlení 2018

Dobrý den,

dostávám příspěvek na bydlení, kde jsem dosud dokládala jen výši nájmu, elektřinu, plyn, odvoz odpadu, topení a TUV.
Teď přišel dopis, že od 1. 1. 2018 přibudou služby jako je provoz výtahu, úklid domu, odpadní vody atd…
Můj nájem činí celkem 10.000,– které byly doposud rozpočítané jen na těch prvních pět služeb 6000,– nájem a 4000,– rozpočítané mezi jednotlivé služby).
Znamená to, že mi má majitel zvýšit nájem, aby se tam veěly i tyto nové služby, nebo se to jen vypíše z vyúčtování a počítá se to jako součást nájmu?
Vůbec tomu nerozumím…

A ještě otázka - mám v plánu si najít lépe placenou práci a příspěvek zrušit, jak se to dělá?
 Díky

Přečtěte si článek: Příspěvek na bydlení 2018: Přehledně a jasně

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

bambule45
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 30.11.17 22:16

Zrušíš to tak, že prostě po třech měsících, kdy máš doložit příjmy, je prostě nedoložíš. A oni ti to sami zruší z moci úřední.

TenCoDostalCoChtel
Nováček 7 příspěvků 12.12.17 20:00
Ing.

Nic nerušit!!! Pracuj na černo, neboj se toho!!! Fandím ti kotě :oops: :* :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 10:10

Byl už někdo žádat? Je to složité na vypsání ten formulář? Mám vše detailně rozepsané v evidenčním listě, tak snad nebude problém, ale bojím se aby to nějak nesnížili. Nemůžu najít konkrétní čísla

elpiska
Závislačka 2572 příspěvků 04.01.18 17:40

Není tu někdo, kdo pracuje na státní sociální podpoře a zabývá se příspěvkem na bydlení?
Potvrzuji vlastníkům bytů doklady o výši nákladů na bydlení a nenašla jsem pokyny, jak formulář vyplňovat.

Náklady srovnatelné s nájemným u bytů vlastníků a družstevních bytů se uvádějí kam a co je tvoří? Vlastníci běžně platí „fond oprav“, revize, odečty tepla a vody, odměny výboru a odměny za správu a účetnictví. Netuším, zda mám tyto platby sečíst a uvádět v položce Nájemné.

A další, co mi není jasné - je možné, aby 77 letá paní s důchodem pod 10 000 Kč žijící sama v bytě v osobním vlastnictví dříve pobírala příspěvek na bydlení cca 1400 Kč a nyní (podle kalkulaček na netu) cca 500 Kč? To došlo k takovému propadu?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 13:25

Ahoj může mi tady někdo poradit. Hodlám si zažádat o příspěvek na bydlení. Jsme čtyřčlenná rodina děti 15 měsíců a 4,5 roku. S přítelem žijeme ve vlastním domě, který je psaný na přítele. Můžu si žádat o příspěvek na bydlení já pokud nejsem majitel domu a co k tomu vše potřebuji? Doložit papíry o zaplacení elektřiny chtějí za předchozí čtvrtletí nebo za celý rok? Vodu platíme dvakrát do roka takže ta se platila v srpnu a popelnice jednou za rok. Tyto věci chtějí doložit také i když je to placené v květnu? A elektřina se přítelovi strhává z účtu stačí jen výpis za tři měsíce zpětně? Topíme dřevem, ale doklad nemáme. :think:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 13:45
@Anonymní píše:
Ahoj může mi tady někdo poradit. Hodlám si zažádat o příspěvek na bydlení. Jsme čtyřčlenná rodina děti 15 měsíců a 4,5 roku. S přítelem žijeme ve vlastním domě, který je psaný na přítele. Můžu si žádat o příspěvek na bydlení já pokud nejsem majitel domu a co k tomu vše potřebuji? Doložit papíry o zaplacení elektřiny chtějí za předchozí čtvrtletí nebo za celý rok? Vodu platíme dvakrát do roka takže ta se platila v srpnu a popelnice jednou za rok. Tyto věci chtějí doložit také i když je to placené v květnu? A elektřina se přítelovi strhává z účtu stačí jen výpis za tři měsíce zpětně? Topíme dřevem, ale doklad nemáme. :think:

no příspěvek na bydlení bys dostala za předpokladu že bys měla nájemní smlouvu nebo kupní smlouvu, trvalý pobyt… a nemůžeš doložit nic, co se strhává z účtu někomu jinému než tobě

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 17:51
Iii

Dobrý den mám prosbu v listopadu 20 jsem se nastěhovala do bytu platila jsem 1 najem v listopadu druhý prosinec a třetí tetka budu platit chci si zažádat o příspěvek na bydlení jelikož sem na tom finančně špatně a už nemám skoro na najem beru jen 8100 na malého a byt platím 7400 plus energie a plyn 3000 kč poraďte mi zda mi dají prispevek na bydleni :,(

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 17:53
@Anonymní píše:
Dobrý den mám prosbu v listopadu 20 jsem se nastěhovala do bytu platila jsem 1 najem v listopadu druhý prosinec a třetí tetka budu platit chci si zažádat o příspěvek na bydlení jelikož sem na tom finančně špatně a už nemám skoro na najem beru jen 8100 na malého a byt platím 7400 plus energie a plyn 3000 kč poraďte mi zda mi dají prispevek na bydleni :,(

máš v bytě trvalý pobyt? máš nájemní smlouvu?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28714 příspěvků 11.01.18 17:58
@Anonymní píše:
Dobrý den mám prosbu v listopadu 20 jsem se nastěhovala do bytu platila jsem 1 najem v listopadu druhý prosinec a třetí tetka budu platit chci si zažádat o příspěvek na bydlení jelikož sem na tom finančně špatně a už nemám skoro na najem beru jen 8100 na malého a byt platím 7400 plus energie a plyn 3000 kč poraďte mi zda mi dají prispevek na bydleni :,(

je je fajn, že máš tetičku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 18:22
@Doe_Jane píše:
máš v bytě trvalý pobyt? máš nájemní smlouvu?

Ano mám smlouvu a trvale jsem hlášena od 5 prosince

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 15:07
Dokládání faktur

Zdravím. Je tu někdo kdo by mi poradil? Musím dokládat faktury když jsem si žádala naposledy ve 3 čtvrtletí, ve 4 jsem už nežádala a letos žádat nebudu? Takže za 3 čtvrtletí jsem pobírala (listopad, prosinec, leden)

terinka4444
Hvězda diskuse 67082 příspěvků 30.01.18 15:27

Nemusíš, když nežádáš, tak nemusíš a tím oni to zastaví

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 15:03

Ahoj poradíte mi myslíte že máme nárok příspěvek?
Bydlíme v baráku u rodičů kde máme nahlášené jako dvě bytové jednotky
Platíme 6000kc měsíčně nájem čtvrtletně 1000kc voda
Máme 2 dětí do6 let a dva dospělí
Já má 7tisit RD a manžel 22tisic čistého.

Lendeš
Kelišová 5257 příspěvků 03.02.18 15:26

Tady je kalkulačka: https://www.penize.cz/…k-na-bydleni#…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >