Změna vlasů po chemoterapii

14.2.20 14:47

Změna vlasů po chemoterapii

Dobrý den, milé dámy,
pro jeden menší zdravotnický web připravuji text o tzv. chemo curls, tedy o tom, jak po chemoterapii mnoha pacientům narostou vlasy jiné textury i kvality, než mívali před tím. Například se jim objeví kudrlinky a podobě. Byl by tu někdo z Vás ochotný povědět, zda s tím má nějaké zkušenosti? A jestli mu vlasy v této podobě vydržely nebo se postupně vrátily do původní podoby?

Děkuji mnohokrát,

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.2.20 16:52

Ahoj, mamce se vrátily vlasy do původní podoby, rostly kudrnaté, po prvním ostříhání měla rovné. Kamarádčina dcera měla jiné vlasy co se týká textury asi čtyři roky, pak začaly být stejné jako před chemou. Moje dcera byla blondýnka s rovnými vlásky. Nyní ji narostly hnědé kudrnaté vlasy. Má za sebou chemoterapii v rámci predtransplantační přípravy a téměř roční imunosupresi. Přijde mi, že jí již rostou vlasy rovné, kudrlinky má jen na koncích. Kvalita vlasů je stále jiná než mívala.

• Nahlásit
  • Citovat
29
14.2.20 17:09

Kamarádce se změnila barva vlasů ze světlých na tmavší a zvlnili se jí. A kolegyni, ktera prodělala chemo před důchodem vlasy narostly zrzavé, ale lepší kvality nez před tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 18:04

Dobrý den,
děkuji mnohokrát za postřehy. Byly byste mi ochotné říct svá křestní jména, klidně jen přes zprávu? Do článku nemohu napsat třeba „anonym“. Děkuji pěkně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 20:19

Anonymní Bára

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 20:24

Vlasy mi rostou husté a kudrnaté…
Měla jsem je dřív vlnité, po porodu se mi celkem vyrovnaly
Teď mám délku cca 5-8 cm a fakt kudrnaté :mrgreen:
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
včera v 20:24

Znám paní co měla nález na plicích jako dítě školního věku…chodila na chemo. Teď je jí skoro 40. Má vlasy jak koňsky ohon…to doslova.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama