Změna výše rodičáku z důvodu dalšího těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chelsa
Kecalka 121 příspěvků 24.10.14 22:00
Změna výše rodičáku z důvodu dalšího těhotenství

Ahoj holky,
dala jsem si mateřskou dovolenou na 3 roky, jenže jsem nyní zjistila, že jsem opět těhotná. V termínu porodu budou mému prvnímu dítěti teprve 2 roky a 4 měsíce. Po potvrzení těhotenství gynekoložkou si ihned zajdu změnit výši rodičovského příspěvku. Jenže mě teď napadá, jestli jej vůbec stihnu vybrat. Je v tomto případě nějak stanovena horní hranice rodičáku, nebo si mohu výšku volit libovolně, abych si jej stihla dovybrat? Máte s tím některá zkušenost?

Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 24.10.14 22:03

@Chelsa
Max je 11500,– měsíčně, ale musíš na to stačit platově. Pokud ne, tak ti stanoví max částku, kterou můžeš pobírat.

Foxisssss
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 24.10.14 22:03

Ahoj,
hranice je 11500.- a ještě je to podmíněno tvým původním výdělkem.
Já brala kolem 11500.- a mohla jsem si zvolit max 10300.-. A to jsem jim tam ještě nějaké kačky nechala, jelikož jsem zbytek už do MD nestihla vybrat.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 24.10.14 22:03

Pokud jsi měla dostatečný příjem, tak max 11500, pokud jsi měla míň než cca 16500, tak ještě míň..dost možná to celý vybrat nestihneš

vjerunqa
Závislačka 3273 příspěvků 24.10.14 22:09

Ahoj, činí-li hrubá mzda min. 16429 CZK, lze dosáhnout na max. měsíční příspěvek 11500 CZK.

vjerunqa
Závislačka 3273 příspěvků 24.10.14 22:10
myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 24.10.14 22:10

@Chelsa : nestihne s to vybrat. Mala mela 2 roky a 4,5 měsíce když se narodil malý a navysovala jsem když jsem ještě nebyla tehotna ( teda v tom měsíci byla poslední MS ) a nechala jsem jim asi 30000 Kč. Max. Je 11500 a musíš na to platove dosáhnout ty nebo partner.

harpyje
Extra třída :D 10691 příspěvků 24.10.14 22:11

@Chelsa ahoj, nejsou to peníze na které máš nárok a má se vymýšlet, jakým způsobem je ze státu dostat :)

jistě si je zvyš, když už čekáš miminko, ať máš ted více peněz, to je v pořádku. Část vybrat nestihneš, to je normální u maminek, které mají děti rychle po sobě. prostě na ně zapomeň, jako by nebyly -to je nejlepší :D

protože, na mateřskou půjdeš cca ve 2 letech a 2 měsících prvního dítěte- tj zbývalo by ti tam nějakých 70 tisíc - to ted do cca půl roku nenacpeš :)

Andriska
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 24.10.14 22:12

Já jsem si taky nedávno zkrátila rodicak a musela jde pres přítele. Mela jsem na to nízký plat.

sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 24.10.14 22:28

Maximální výše je 11500, Když jsem čekala druhé, tak jsem to také dělala a nyní mne to čeká znovu.

Chelsa
Kecalka 121 příspěvků 24.10.14 22:34

Ach jo, tak to jste mě moc nepotěšily. Tak jsem si spočetla, že přijdu o cca 40000,–. Harpyje - píšeš, že na ty peníze nemám nárok, ale není to úplně pravda. Maminka, která by si dala mateřskou na dva roky by si je krásně stihla vybrat, jenže to jsem nemohla tušit, že se nám poštěstí další děťátko takhle rychle. No, co nadělám. Je mi z toho trochu smutno, ale nejdůležitější samozřejmě je, aby těhotenství proběhlo v pořádku a miminko bylo zdravé…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33575 příspěvků 24.10.14 22:38
@Chelsa píše:
Ach jo, tak to jste mě moc nepotěšily. Tak jsem si spočetla, že přijdu o cca 40000,–. Harpyje - píšeš, že na ty peníze nemám nárok, ale není to úplně pravda. Maminka, která by si dala mateřskou na dva roky by si je krásně stihla vybrat, jenže to jsem nemohla tušit, že se nám poštěstí další děťátko takhle rychle. No, co nadělám. Je mi z toho trochu smutno, ale nejdůležitější samozřejmě je, aby těhotenství proběhlo v pořádku a miminko bylo zdravé…
:-O
Maminka, která vybírala RP za dva roky, měla dostatečný příjem.
Chelsa
Kecalka 121 příspěvků 24.10.14 22:42

Blecha72 - Ale ten příjem bych také dostatečný měla, o to nejde…

harpyje
Extra třída :D 10691 příspěvků 24.10.14 23:10

Chelsea- jenže to je právě ono, maminka která si vybraa dvouletý příspěvek a má dětičky od sebe rok a půl taky nevybere celý rodičák :) tím že na to nemáš nárok jsem ti chtěla jen říct, at se tím netrápíš, a neříkáš si: „přišla jsem o peníze, to mne vytáčí“. Prostě kdybys neměla dítě, měla bys o pár desítek tísíc víc :) to jo, ale ty máš to dítě :srdce:

nic na tom nevymyslíš, prostě to pusť z hlavy. :hug:

já taky u mladších dětí nevybrala celý rodičák, o mateřský nemluvě :mrgreen: takhle to prostě je, vůbec mne to netrápí. Zanadávej si a pust to po vodě :mavam: Ale rozumím ti, člověku to nedá a spočítá si to, já jsem svým případem, který byl ještě trochu zamotanější pobavila i odborníky na sociálce, tak jsem se společně zasmáli, že jsem fakt smolařka a bylo :) Však je to sociální dávka, ne spoření v bance :)

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 25.10.14 09:18

Tak ty máš nárok MAXIMÁLNĚ na 220.000,–, nikde není psáno, že je celá částka tvoje. Upřímně nechápu, jak tady každá druhá řeší to, že jí něco propadne. Nepropadne, vyčerpáš pouze to, na co splníš nárok. A narozením druhého dítěte zkrátka nárok ztratíš. Jak holky napsaly, maximální výše měsíční částky je určena na základě tvého platu, takže si můžeš na úřadě tuto částku zvolit a sosat a sosat, dokud to jde. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >