Změna výše výživného při změně příjmu - přechod na RD

2547
21.4.21 19:48

Změna výše výživného při změně příjmu -přechod na RD

Ahoj holky. Jednoho syna má v péči bývalý manžel a já na něj platí výživné soudem stanovené.
Přemýšlím nad dalším dítětem. Pokud bych byla těhotná, šla bych hned na neschopenku a snížil se mi příjem. Zdá se mi zbytečně žádat soud o změnu výživného, když za pár měsíců se mateřskou a rodičákem opět příjem změní. Kdy je dobré tento návrh dat na soud? V těhotenství nebo až na rodičovské? Dopočítají to na soudě zpětně, že by mi třeba něco vrátili pokud by byl soud jen jeden po porodu? Ptám se jen předběžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1740
21.4.21 19:57

To jako vazne?
Si nedelej deti, kdyz nemas na uziveni tech starsich. At jde na materskou manzel, kdyz ty mas financni zavazky.
Mimochodem, nikde neni napsano, ze bys musela jit na neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
21.4.21 19:59

Nechci být rypava ale dítě má v péči manžel.. A ty uvažujes nad dalším?? Prosím neeee 🤦🏻‍♀️buď zodpovědna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19742
21.4.21 20:01
@Lidulla píše:
Ahoj holky. Jednoho syna má v péči bývalý manžel a já na něj platí výživné soudem stanovené.
Přemýšlím nad dalším dítětem. Pokud bych byla těhotná, šla bych hned na neschopenku a snížil se mi příjem. Zdá se mi zbytečně žádat soud o změnu výživného, když za pár měsíců se mateřskou a rodičákem opět příjem změní. Kdy je dobré tento návrh dat na soud? V těhotenství nebo až na rodičovské? Dopočítají to na soudě zpětně, že by mi třeba něco vrátili pokud by byl soud jen jeden po porodu? Ptám se jen předběžně.

zpětně se rozhodně nic nevrací! Jako že by za výživné syn dostal rohlík a za pár týdnů ti ten rohlík vrátil? :think: žádat můžeš až při změněn poměrů, tedy ne s tím, že máš někdy v plánu otěhotnět. A než proběhne soud…jak vysoké výživné platíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8089
21.4.21 20:02

To snad ne. Další dítě na světě bude chudák. Určitě by nemělo otce, který by dítě živil a ty bys nepřemýšlela nad snížením alimentů na první dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250

Zaznamenal jsem, že soudkyně výživné, z důvodu další vyživovací povinnosti - narození dítěte, nesnížila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2547

@VitaminC to jako vážně? Kde bereš odvahu mi psát, že nemám na uživení těch starších? Snad platím výživné procentuelně k příjmu. Neschopenka = nižší příjem a to stejné snad mateřská a rodicak ne? Nevím jak se dnes rodičovské pohybují, ale snad logicky platit z toho 4600 je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
21.4.21 20:04

@Lidulla Tak snad mas chlapa, aby ti prijem dorovnal nebo muze jit na materskou on, aby ses nemusela vymlouvat na nizky prijem! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25457
21.4.21 20:05

Kolik je dítěti a kolik platíš?
Mně by teda bylo stydno takhle uvažovat. První dítě by nemělo být tratne. Pořiď si další dítě, až nebudeš mít problém vyživovat stejně jako teď starší dítě. Navíc tebe a nové dítě by měl zabezpečit nový partner. Ne že na tom bude bito starší dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25457
21.4.21 20:05

Jo a spotřebované výživné se nevrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
21.4.21 20:06
@Lidulla píše:
Snad platím výživné procentuelně k příjmu.

Tomu nevěřím, výživné je stanoveno absolutní částkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19742
21.4.21 20:06
@Lidulla píše:
@VitaminC to jako vážně? Kde bereš odvahu mi psát, že nemám na uživení těch starších? Snad platím výživné procentuelně k příjmu. Neschopenka = nižší příjem a to stejné snad mateřská a rodicak ne? Nevím jak se dnes rodičovské pohybují, ale snad logicky platit z toho 4600 je blbost.

no, ale ani chlapovi na neschopence na pár měsíců soud alimenty automaticky nesnižuje :think: je to fakt spíš výjimka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2547
21.4.21 20:08

Puberťák chtěl bydlet u otce. Dokud byl v mé péči platil na něj bývalý mě. Syn žil u něj na dohodě a rozsudek kvůli kovidu byl až za rok. Čili já zpětně za ten rok platila výživné na syna jednorázové. Co mě u toho soudu ale zarazilo bylo to, že stejně tak zpětně doplatil bývalý mě za syna, který byl v mé péči. Čili mladší syn byl a je v mé péči a stejně bývalý za něj zpětně za rok doplácel, i když návrh k soudu byl čistě o starším synovi. Nečekala jsem, že se tam bude řešit zpětně i mladší syn. Takže jsem toto placení zpětně zažila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25457
21.4.21 20:08

@Lidulla pokud nemáš na to poslat na výživu svého dítěte 4,5 tis, tak si prostě dávej pozor, aby se ti příjem zásadně nesnížil. Pro tyto případy má mít člověk úspory, které to pokryjí, než se příjem zase zvýší. Platí to jak pro chlapy tak pro ženy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25457
21.4.21 20:10
@Luboš P píše:
Tomu nevěřím, výživné je stanoveno absolutní částkou.

Jako myslíš, že když budeš mít rp 10 tis tak ti schválí že budeš platit jen tisícovku? Tak to jsi fakt vedle. 4,5 tis na puberťaka není žádný majlant.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat