Reklama

Změna zaměstnání a pobírání rodičovského příspěvku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kvetulinka1
Nováček 8 příspěvků 13.12.16 20:48
Změna zaměstnání a pobírání rodičovského příspěvku

Dobrý večer, maminky,
ráda bych zjistila, zda některá z Vás nemá zkušenost se situací, kterou musím nyní řešit.
Jsem na rodičovské dovolené, která mi bude končit v únoru 2017 a pobírám rodičovský příspěvek. Původně jsem plánovala návrat do zaměstnání až v únoru, ale situace se změnila. Můj zaměstnavatel mi již nemůže nabídnout práci, kterou jsem vykonávala před narozením mého dítěte a tak jsem se rozhodla, že se pokusím najít nové zaměstnání. To se povedlo, ale má to háček- musím nastoupit již v lednu 2017. Řeším teď otázku, zda je možné začít pracovat na plný úvazek a zároveň dobrat rodičovský příspěvek (zbývá mi cca 1,5 měsíce a navýšení a tím i zrychlení čerpání již nestihnu). Všude se píše pouze, že při rodičovské si lze přivydělat a že se výše příjmu nesleduje a také, že se nesleduje, zda děcko chodí do školky (pokud je starší 2 let). Nemáte, prosím, některá z Vás zkušenost z obdobné situace? Budu vděčná za radu. Děkuji a hezký večer

Reklama

Reakce:

aggla
Kecalka 396 příspěvků 13.12.16 20:57

Rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek spolu vubec nesouvisí, což znamená ze člověk klidně muže chodit do práce a dále brát rodičovský příspěvek pokud teda nemá dítě mladší 2 let ve státním zařízení…

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 20:58
@kvetulinka1 píše:
Dobrý večer, maminky,
ráda bych zjistila, zda některá z Vás nemá zkušenost se situací, kterou musím nyní řešit.
Jsem na rodičovské dovolené, která mi bude končit v únoru 2017 a pobírám rodičovský příspěvek. Původně jsem plánovala návrat do zaměstnání až v únoru, ale situace se změnila. Můj zaměstnavatel mi již nemůže nabídnout práci, kterou jsem vykonávala před narozením mého dítěte a tak jsem se rozhodla, že se pokusím najít nové zaměstnání. To se povedlo, ale má to háček- musím nastoupit již v lednu 2017. Řeším teď otázku, zda je možné začít pracovat na plný úvazek a zároveň dobrat rodičovský příspěvek (zbývá mi cca 1,5 měsíce a navýšení a tím i zrychlení čerpání již nestihnu). Všude se píše pouze, že při rodičovské si lze přivydělat a že se výše příjmu nesleduje a také, že se nesleduje, zda děcko chodí do školky (pokud je starší 2 let). Nemáte, prosím, některá z Vás zkušenost z obdobné situace? Budu vděčná za radu. Děkuji a hezký večer

Však sis přece odpověděla ;) 8).

Adinal
Kelišová 6468 příspěvků 13.12.16 21:45

@kvetulinka1 Ano, není to problém. Můžeš pracovat a RP pobírat.

kvetulinka1
Nováček 8 příspěvků 14.12.16 15:45

Moc Vám děkuji za odpovědi. Hned jsem o trochu klidnější :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama