Změna zaměstnání ano či ne?

311
1.4.17 16:27

Změna zaměstnání ano či ne?

Dobré odpoledne, chci poradit, co mám dělat.
Pracuji jako prodavačka v tescu, nyní mám 35hod/týdně, ale dělám každý měsíc víc jak 160 hod měsíčně, na platu to není vidět, mám 11 tisíc kč, žádala jsem o zvýšení, bylo mi řečeno, že firma nemá peníze, aby mi přidala, přitom minulý měsíc, mé dvě kolegyně dostali přidáno, když jsem se ptala, proč jim ano, když firma nemá peníze. Bylo mi řečeno, že vybraným lidem bylo přidáno. Na práci se mi nelíbí, že mám všechny víkendy obsazené směnami, v práci nás má být na obchod 12 prodavaček, je nás 5,které táhneme celý obchod, v práci jsem prakticky pořád, v posledních tak 3 měsících jsem neustále přepracovaná, otrávená z práce. S přítelem chceme mimčo, ale nedaří se, jsem v neustálém stresu.Byla jsem před 14 dny u lékaře kvůli angíně, aby mi dal neschopenku, abych to na pár dní mohla vyležet, protože mi v práci nebylo umožněno, vzít si par dní volna na vyležení, že prý si nemoc vymýšlím atd. Nebylo zbytí, tak jsem šla na neschopenku, manažerka mě ani nenechala marodit, neustále mi volala a psala sms, jak jsem si dovolila marodit, že nás je málo atd.Sama doktorka na gyndě mi doporučovala změnu práce, jsem v neustálém stresu, tak to prý může být příčina nedaření se mimča, přitom jsme oba s přítem zdraví. Je mi 36 let, žádné dítě ještě nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

330
1.4.17 16:49

Urcite ano, nepises cim jsi co umis, odkud jsi, pokud se ti prace nelíbí hledej dal pres inzeráty..myslim si ze jit marodit je normlni a tvoje sefova je asi padla na palici..jinak co si budeme povídat podle me je tvůj věk na první dite dost vysoký, ale hlavu bych rozhodne hledala, to co píšeš je hrozný..hodne stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
1.4.17 17:02

Děláš práci, která tě otravuje, za minimální mzdu. Změnou si jen polepšíš. Zdá se, že firma Tesco je v posledním tažení, když ani nemá na platy zaměstnanců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5992
1.4.17 17:54

Nemáte v okolí Lidl? Šla bych dělat tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
1.4.17 18:34

Lidl u nás máme, je plno, už neberou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.17 18:59

Kamarádka taky dělá tv Tescu, jen ne u pokladny a…hrozný, už čtvrtý víkend jede za sebou.Taky nemaj lidi a přidat peníze nechtějí, nevěřím, že peníze nejsou, je to jen vydírání lidí :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
1.4.17 19:05

Teď se práce dá sehnat, šla bych jinam :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5113
1.4.17 23:26

Vzpomněla jsem s na nedávnou diskusi o tom, jak mají nyní ženy možnost v některých profesích pracovat na zkrácený úvazek a věnovat se více rodině. @Ter85 zmiňovala právě Tesco. No, myslela jsem si, že to přesně tak bude. Slíbené hodiny nejsou dodržovány, o nějakém zkráceném úvazku nemůže být řeč. To je fakt hrozné, jak je u nás možné, že tak velcí zaměstnavatelé zcela beztrestně porušují zákoník práce a zneužívají lidi.

Pokud máš jen trochu možnost, odejdi a běž někam jinam. Upřímně, za 11 tis. snad najdeš práci všude, ale aspoň to nebude takový stres.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926
2.4.17 09:18

@elan twl.. na co čekáš - opravdu Ti takové jednání přijde normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
2.4.17 10:44

@elan Mám tomu rozumět tak, že z 12ti míst je u vás na prodejně obsazeno pouze 5 a těch 5 ženských dělají práci za 12 lidí za plat pro 5 lidí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
2.4.17 13:22

Ano, opravdu těch pět lidí táhne celý krám za plat pro 5 lidí, bála jsem se změny zaměstnání, až teď po té angíně jsem pochopila, že to chci konečně nějak změnit, chci si udělat osvědčení na VZV a pak bych nastoupila jako skladník do jedné firmy. Pracuju v tescu už déle, tak jsem si na to už zvykla, ale zároveň mě to také vadí. Spíše se bojím změny, bojím se riskovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
2.4.17 22:25

Nevím kde bydlíš a jak to máte u vás s pracovní poptávkou, ale jestli je nějaká možnost jít jinam-byť třeba s trochou dojíždění, tak neváhej, dokud je pracovní trh stabilní. Já jsem byla na tom podobně nedlouho před krizí a byla chyba, že jsem se včas nerozhoupala, pak jsem hledala práci v té nejhorší době..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
3.4.17 12:56

Asi zalezi kde v Tescu, delala jsem v Praze-na centrale i v prodejne (ale ne na kase) a v pohode. Na castecny uvazek, delala jsem na prodejne jen ranni a v kanclu jsem mela upravenou dobu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
3.4.17 15:37

Určitě bych odešla.. takovou šikanu bych si nenechala líbit 8o To bych opravdu raději dojížděla a zkusila něco jiného. Pokud přítel pracuje a není proti, že by ti třeba finančně vypomohl, kdyby bylo nejhůř a nemohla bys sehnat práci, tak bych do toho určitě šla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
702
3.4.17 16:19
@elan píše:
Ano, opravdu těch pět lidí táhne celý krám za plat pro 5 lidí, bála jsem se změny zaměstnání, až teď po té angíně jsem pochopila, že to chci konečně nějak změnit, chci si udělat osvědčení na VZV a pak bych nastoupila jako skladník do jedné firmy. Pracuju v tescu už déle, tak jsem si na to už zvykla, ale zároveň mě to také vadí. Spíše se bojím změny, bojím se riskovat.

Taky jsem se bála riskovat,20let jsem šila a pomalu, ale jistě mi klesalo sebevědomí, jestli vůbec šít umím, když nám bylo neustále předhazováno, že jsme líné a pomalé, no a nakonec jsem to rozsekla, sice dojíždím dál…ale za ten klid a pohodu v práci mi to stojí, a jen si říkám, že jsem neodešla už dávno :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama