Změna zaměstnání před plánovanou mateřskou

518
6.11.19 13:48

Změna zaměstnání před plánovanou mateřskou

Hezký den,

mám prosbu. Řeším už delší dobu jeden problém. 8o Vím, že si to asi musím ujasnit v hlavně sama, ale nemůžu se rozhodnout, proto jsem si řekla, že se zkusím zeptat Vás :). S manželem se teprve druhý měsíc snažíme o miminko. Jsem dva roky zaměstnaná v jedné firmě a nejsem tady spokojená. Je to asi půl roku, co to tady fakt „nedávám“. práce jako taková mě baví hodně, ale šéfová je prostě šílená. Prožívám fakt stres a jsem vnitřně pořád na nervy. Další věc, kterou jsem měla ale řešit asi u dříve je ta, že mám min. mzdu + bonusy na dohodu, které jsou dost vysoké. Do mateřské se mi ale samozřejmě počítá jen MZDA :roll:. Říkala jsme si, že si rychle najdu jinou práci, kde bude základ vyšší a ten rok, který se počítá do mateřské ten příspěvek trochu zvedne. Každopádně, není blbost odcházet jinam, když plánujeme rodinu? Na druhou stranu se to nemusí podařit(taky díky stresu tady) a může to trvat věčnost. Jeden den jsem přesvědčená že odejdu. Druhý den říkám, že to nějak doklepu.. ale co teď s tím. Řešily jste někdy takovou situaci? Co byste dělaly vy? Budu Vám vděčná za rady a zkušenosti :lol: :pankac: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2255
6.11.19 13:50

Co si najit jinou praci a snazeni o par mesicu odlozit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
6.11.19 13:53

@Ernais Popravdě, to mi manžel taky radil, ale říkala jsem si, že když jsme se na to už dali, nebudu to už přerušovat, na druhou stranu..přeci jen není to rok ale měsíc.. Děkuji za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14736
6.11.19 13:54

Já řešila a „doklepala“ jsem to v původní firmě (cca rok - svatba, otěhotnění a 6 týdnu před porodem na mateřskou). Ale jsem v těhle věcech trošku hroch, snažím se si pracovní stresy moc nepouštět k tělu, takže to tak zlé nebylo, držela mě vidina brzkého odchodu. Na tvém místě by mi ale vadily ty peníze a asi by to pro mě byl důvod snažení trochu odsunout, pokud ti teda není 35+.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18802
6.11.19 13:54

Buď si najdi jinou práci a se snažením počkej až nějak překlepeš zkušebku. A nebo zůstaň v té staré a ty bonusy, které nebudeš mít v mateřské si šetři. Třetí je ta, že se zkusíš domluvit se stáavajícím zaměstnavatelem, i když to v době, kdy chceš stejně odejít, nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 13:55

Řešila jsem stejnou situaci před 7 lety (plat bokem :roll:, dokonce i s tou šílenou šéfovou :mrgreen: ). Strašně moc jsem řešila, jestli z práce odejít někam do klidu, ale jestli to ode mě nebude zase nefér někam nastoupit, když plánujeme rodinu. Vyřešilo se to nakonec za mě samo, protože jsem otěhotněla po jedné nechráněné souloži :mrgreen: S pravdou ven jsem pak v práci šla celkem brzy ( v nějakém 10tt po první kontrole u dr). Šéfová mi tenkrát celý plat přiznala oficiálně alespoň na tu dobu těhotenství, takže se mi ten základ celkem slušně zvedl a mateřskou jsem pak měla pěknou.

• Citovat
  • Nahlásit
6000
6.11.19 13:56

No kolegyně si takhle našla novou práci, dala výpověď a ve výpovědní době otehotnela. Výpověď už ji zamestnavatel nedovolil stáhnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
6.11.19 13:58

@unuděná Tak to jsi dobrá, já jsme právě celkem cíťa a i když se snažím vydržet, poslední dobou mám fakt nervy na pochodu. Je mi 27, ale miminko fakt už chci:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
6.11.19 14:00

@P4ja Našetřeno něco máme, ale i tak…No, je to fakt buď nebo. V nové práci se mi každopádně bude líp dýchat. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
6.11.19 14:01

@Aknelka27 tak 27 neni tolik, aby to jeste chvilu nepockalo. Najdes jinou praci hned?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
6.11.19 14:03

@JancaS84 Ajaj, to je prekérní situace teda. A to může? 8o. Četla jsme něco o ochranné době 180 dní, který platí v případě, že u předchozího zaměstnání máš smlouvu na neurčitou, ale to asi nebyla ta situace… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
6.11.19 14:04

@Ernais Myslím, že najdu, ale ne v místě bydliště, což není až takový problém, ale vzhledem k tomu, že teď to mám 10 minut z domu, tak semi do toho moc nechce, ale hoďka není zas taková hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5904
6.11.19 14:05
@Aknelka27 píše:
@JancaS84 Ajaj, to je prekérní situace teda. A to může? 8o. Četla jsme něco o ochranné době 180 dní, který platí v případě, že u předchozího zaměstnání máš smlouvu na neurčitou, ale to asi nebyla ta situace… 8o

Muze, prave proto, ze kdyby tu vypoved stahnul, tak je ta osoba v tehotenstvi nevyhoditelna. A zamestnavatel neni debil, aby si drzel nekoho, kdo chtel odejit. Holt mela zenska premejslet a pockat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
6.11.19 14:07

@Ornwen To teda měla. Je to velký risk…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
6.11.19 14:10

@Aknelka27 no tak pak zalezi na tobe, co vlastne chces. Jestli se rozhodnes vydrzet v praci, ktera te stresuje a nebo si najdes neco jineho, kam budes muset dojizdet, ale plat bude dobry a nebude to pro tebe stresujici :nevim: ja byt v takove situaci, tak si najdu jine misto, pul roku se chranim (ale poctive, zakon schvalnosti funguje dokonale) a po pul roce v nove praci bych to zacala zkouset znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat