Změna zaměstnání v průběhu těhotenství

15.4.20 09:48

Změna zaměstnání v průběhu těhotenství

Ahoj maminky,

nemáte některá z Vás zkušenost se změnou zaměstnání v průběhu těhotenství? Konkrétně mi jde o to, jak se potom vypočítává výše mateřské? 8o Standardně je to z denního vyměřovacího základu za posledních 12 měsíců před nástupem na mateřskou. Někde jsem ale dostala neoficiální informaci, že se to počítá jen z průměru v novém zaměstnání. :think: Volala jsem na sociálku, ale tam se nedá dovolat v těchto dnech. Víte někdo prosím? :nevim: :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9493
15.4.20 09:52

@LucernaConsuela Je to jen z nového zaměstnání, když je kratší než těch 12 měsíců, tak prostě z té kratší doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.4.20 10:01

@Lendeš Super, děkuju za rychlou odpověď :palec: U toho nového zaměstnání je tedy jedno, když tam budu třeba jen jeden měsíc zaměstnaná? Není tam žádná minimální doba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10424
15.4.20 10:42

@LucernaConsuelajestli budeš mít v novém zaměstnání nějak extra víc peněz, to se bude nejspíš brát jako podvod a Socialka si na zaměstnavatele doslapne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
15.4.20 10:45

Co je nelegalne na tom, zamestnat tehotnu zenu? Alebo na zaklade coho by si akoze mala socialka doslapavat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10424
15.4.20 10:53

@Elfido hádej. Zaměstnat těhotnou na měsíc jen proto, aby měla vysokou mateřskou je účelové a zaměstnavatel z toho bude mít akorát problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
15.4.20 11:05

Co mam hadat, mna zaujima, co konkretne na tom je porusenim nejakeho zakona alebo nariadenia. Ze to moze byt ucelove je jasne, ale na zaklade coho by mohol byt zamestnavatel popotahovany ked nic formalne neporusi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10424
15.4.20 11:16

@Elfido protože to je účelové a jako takové se to bere.ppm vyplácí správa sociálního zabezpečení. A tu to zajímat bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.4.20 11:48
@karkarka píše:
@Elfido protože to je účelové a jako takové se to bere.ppm vyplácí správa sociálního zabezpečení. A tu to zajímat bude.

Já teda taky moc nerozumím, co je na tom špatného. Neříkám, kdybych vůbec nepracovala a pak najednou se nechala na měsíc zaměstnat, což je zákonem stejně ošetřený a nedostala bych mateřskou. Pracuju bez přestávky už pěkných pár let, tak v tom nevidím problém :nevim: Nový zaměstnavatel o mém stavu ví a přece se nikde nevylučuje, že budu v nějaké míře pracovat i při mateřské..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
15.4.20 12:07

@LucernaConsuela tiez mi to nedava najmensi zmysel. Hlavne ak je to zamestnanie na podobnej pozicii ako uz bola zena zamestnana inde. Lebo „ked si tehotna nesmies sa zamestnat inak na teba doslapne socialka“ - to je diskriminacia jak hovado.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50122
15.4.20 12:16

Zaznamenala jsem v medii nejake pripady, kdy zamestnavatel zamestnal tehotnou za nadstardni mzdu, popr. ji po zjisteni tehotenstvi rapidne zvysil mzdu a dostlo se to az k soudu jako ucelove jednani. Pokud tvoje ohodnoceni v nove praci odpovida tve pracovni pozici a ostatni zamestnanci ve stejne pozici se pohybuji v podobne vysi mzdy, melo by to byt v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9493
15.4.20 12:28
@LucernaConsuela píše:
@Lendeš Super, děkuju za rychlou odpověď :palec: U toho nového zaměstnání je tedy jedno, když tam budu třeba jen jeden měsíc zaměstnaná? Není tam žádná minimální doba?

Je to jedno. Kdyby to bylo hodně krátké, tak se vyměřovací základ bude zjišťovat z pravděpodobného příjmu v tom novém zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9493
15.4.20 12:30
@LucernaConsuela píše:
Já teda taky moc nerozumím, co je na tom špatného. Neříkám, kdybych vůbec nepracovala a pak najednou se nechala na měsíc zaměstnat, což je zákonem stejně ošetřený a nedostala bych mateřskou. Pracuju bez přestávky už pěkných pár let, tak v tom nevidím problém :nevim: Nový zaměstnavatel o mém stavu ví a přece se nikde nevylučuje, že budu v nějaké míře pracovat i při mateřské..

Při čerpání PPM nemůžeš vykonávat práci, ze které nárok vznikl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.4.20 14:27
@Lendeš píše:
Při čerpání PPM nemůžeš vykonávat práci, ze které nárok vznikl

Myslela jsem samozřejmě při rodičáku… ještě ty pojmy všechny nemám v malíku :) ale dala by se udělat DPČ případně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.4.20 14:29
@Lendeš píše:
Je to jedno. Kdyby to bylo hodně krátké, tak se vyměřovací základ bude zjišťovat z pravděpodobného příjmu v tom novém zaměstnání.

Super o to mi šlo. Novou smlouvu nebudu mít jen měsíc před nástupem na mateřskou, jen mi šlo o to, jestli to je ohraničenou nějakou minimální dobou, abych o to nepřišla jen o pár dní nebo tak. Děkuju za zprávu :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat