Změna zdravotní pojištovny 2017

160
13.3.17 13:03

Změna zdravotní pojištovny 2017

Dobrý den, zajímalo by mě u jaké jste zdravotní pojištovny a co vám proplácí? Zejména u malých dětí. Jsem ted u průmyslový a dost to zkrouhly.. Na plavaní přispívají pouze 300kc a cvičení s dětmi už snad nic… Celkově mi přijde že moc toho nenabízí.
Zatím se mi nejlépe jeví VOZP, přijde mi že mají celkem dost příspěvků a i vyšší částky.
Přesto by mě ale zajímalo u jaké jste vy a jestli jste spokojené a na co vše máte nárok.
Děkuji a hezký zbytek dne :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6434
13.3.17 13:12

@Lucuna Jj, oni vždy jak zjistí, že něco lidi víc využívají, tak to další rok zkrouhnou :roll: ale pořád je to myslim jedna z nejlepších pojišťoven co má nejvíc příspěvků :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
13.3.17 13:32

Spíš než na příspěvky bych zrovna u pojišťovny koukala na dostupnost a úhradu lékařské péče. Abys pak nebyla překvapená, že po Tobě budou v ordinaci chtít platbu cash.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
13.3.17 13:34
@Lucuna píše:
Dobrý den, zajímalo by mě u jaké jste zdravotní pojištovny a co vám proplácí? Zejména u malých dětí. Jsem ted u průmyslový a dost to zkrouhly.. Na plavaní přispívají pouze 300kc a cvičení s dětmi už snad nic… Celkově mi přijde že moc toho nenabízí.
Zatím se mi nejlépe jeví VOZP, přijde mi že mají celkem dost příspěvků a i vyšší částky.
Přesto by mě ale zajímalo u jaké jste vy a jestli jste spokojené a na co vše máte nárok.
Děkuji a hezký zbytek dne :hug: :kytka:

Myslis CPZP? Plavani na deti je letos 500,–
Ted jsme vyuzili 500 na screening materskych znamenek (mame to v rodine). Dal vyuzivame BonusPlus program s manzelem vzdy koncem roku kdyz tam nasbirame body z preventivek - zajdeme si do lazni na whirpool, masaz a proplaci to. Pro starsi deti davaji na podzim vitaminy zdarma, manzel take ted vyuziva akci „Plavani zdarma“.Pro me nejsou az tak dulezity benefity jako to, ze jsme jeste nikdy nemeli u dr problemy, dale pojistovna ma elektronickou prepazku kde sleduju jake platby jsou na me vykazovany.

• Citovat
  • Upravit
kazda.m
13.3.17 13:38

Jo jeste letos CPZP naopak pridala program „Zdrave dite“. Lze proplacet cviceni s detmi, odsavacky, ruzne kremy na opruzeniny z lekarny atd.

• Citovat
  • Upravit
160
13.3.17 14:12

@kazda.m MRknu na to tedy znova.. o tomhle co píšete vůbec nevim. Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
13.3.17 14:20

https://www.cpzp.cz/…-500-Kc. html

Max lze ale vycerpat kombinaci prispevku jen 1500,– (tento limit nevim jak maji nastavene ty ostatni pojistovny). Kdyztak se ptejte, ja to ted mam docela najety protoze s narozenim ditete jsem teprv zacala ty benefity od zdra. pojistoven vyuzivat.

• Citovat
  • Upravit
160
14.3.17 09:43

@kazda.m Je to jste hodná :) Já mám právě dceru už jí je rok a jediné co jsme vyčerpaly bylo minulý rok 300kč na plavání.. letos tedy 500 až si pujdem žádat.
Když jsem se tam byla ptát na co máme ještě nárok tak mi nějak nikdo nic neřekl..
Na to „zdravé díte“ mrknu. Ale potřebovala bych od vás vysvětlit ty bonusové body, taky bych ráda využila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kazda.m
14.3.17 12:00

@Lucuna To musíte být přihlášená do toho BonusProgramu. Registrace do něj je zdarma, na pobočce. Pak vám tam chodí body za absolvované preventivní prohlídky (praktik, zubař, gynda). Pro starší se tam myslím pak třeba započítává i mamograf atd. Ale to si nejsem jistá. Dále se tam nasčítávají body za „Věrnost pojištovně“. Ale myslím že je tam načítají automaticky - mám dceru 16m a taky tam má body za věrnost :D :D
1 bod = 1Kč. A pak to čerpání probíhá v rámci 4 druhů „aktivit“. Za každou aktivitu max 250 Kč a celkem za ten bonus program 500 Kč / rok / osoba. ALe třeba pokud jste celá rodina u CPZP pak se to dá pěkně spojit, nechat si něco napsat na dceru, manžela. Ty 4 kategorie jsou tu:

https://www.cpzp.cz/bonus/index.php?…

My využíváme ten bod 3 - proplácí různé aquaaerobic, pilates, zumbu, kroužky pro děti, je to tam vypsané.
Ted koukam ze je nov bod 4) to loni nebylo - nějaké doplnky vitaminky pro deti
A vyuzivame bod 5). Máme kousek lazne a ty nabizeji i nelecebne programy - wellnes, virivka, masaze. Takze si to nechame napsat treba pul na me a pul na manzela a jdeme na perlickovou koupel.

Takže je to ted vlastne 5 druhu aktivit.

Ted koukám že mají v nabídce v „Ostatnich“ nový program pro Dobrovolné hasiče (příspěvek na očkování) a také Léčebný tělocvik a regenerace - ale je to pro dospělé. Ale je to nad rámec toho limitu takže asi nějaké rehabilitace či ozdravovny a pod. Ale mají tam strop že vyplatí 5mil a pak to zastaví.

Ten program „Zdrave dite“ zahrnuje napr. masticky, olejicky, pudry. Dále monitory dechu, chuvicky, odsavacky hlenu, sterilizatory na lahvicky, cviceni rodicu s detmi, nejake vzdelavaci programy pro maminky (asi napr prvni pomoc, vychova atd).

Jeste ze jsem se tam koukla je tam plno novinek pro me :) Jinak pracovnice na prepazce by vam mela minimalne rict co je noveho oproti minulemu roku.
A jeste pro sledovani toho BonusProgramu je dobre mit tu elektronickou prepazku tam muzete snadno sledovat kolik mate bodu a kolik muzete vycerpat. Zrizeni te el. prepazky je taky zdarma, jen vam pak prijde postou nejaky autorizacni kod.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama