Reklama

Změna zdravotní pojišťovny od 1. 1. 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pedrysek7
Povídálka 20 příspěvků 22.09.18 09:41
Změna zdravotní pojišťovny od 1.1.2019

Za pár dnů končí možnost změnit svoji zdravotní pojišťovnu k 1.1.2019 a tak by mě zajímalo, zda plánujete provést nějakolu změnu?
Případně, u jaké jste pojišťovny a zda jste v minulosti pojišťovnu již změnili a z jakého důvodu?

Mě nedávno jedna lékařka řekla, že 201 - VoZP se velmi zhoršila, nemá peníze a bylo by prý vhodné odejít pryč.( dříve byla VoZP velmi dobrá pojišťovna)
Naopak si chválila vcelku 111 - VZP, 211 - ZPMV ČR a 205 - ČPZP. Co vím od hodně lidí, tak řada lékařů v Praze nebere pacienty s 207 - OZP, neboť pojišťovna jim dělá problémy.

Jaké vy máte zkušenosti s lékaři či z doslechu?
Jaké pojišťovna je dle vás nejlepší mezi lékaři, nemocnicemi?

Co pojišťovna a lázně?

Úplně nebereme v úvahu nějaké preventivní věrnostní programy, které sice nejsou špatné, ale v případě vážné nemoci je určitě třeba pojišťovnu, která je silná a je hlavně ochotná zaplatit nákladnou léčbu.

Příspěvek upraven 22.09.18 v 11:42

Reklama

Reakce:

Evickamicka
Kecalka 106 příspěvků 22.09.18 09:46

My máme 211-ZPMV a naprostá spokojenost, nikdy jsme se nesetkali s nějakým problémem

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 22.09.18 09:49
@pedrysek7 píše:
Mě nedávno jedna lékařka řekla, že 201 - VoZP se velmi zhoršila, nemá peníze a bylo by prý vhodné odejít pryč.( dříve byla VoZP velmi dobrá pojišťovna)
Naopak si chválila vcelku 111 - VZP, 201 - ZPMV ČR a 205 - ČPZP. Co vím od hodně lidí, tak řada lékařů v Praze nebere pacienty s 207 - OZP, neboť pojišťovna jim dělá problémy.

111 - Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR
201 - Vojenská zdravotní pojišťovna ČR
205 - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
207 - Oborová zdravotní poj. zam. bank, poj. a stav.
209 - Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
211 - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR
213 - Revírní bratrská pokladna, zdrav. pojišťovna

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 22.09.18 09:52

@pedrysek7 Hlavně vybírej z těch pojišťoven, se kterými mají tví lékaři smlouvu. Pojišťovna, která ti naslibuje bonusy, je ti na nic, pokud nemá smlouvu s tvými lékaři. A lékaři zdejších mamin nemusejí mít smlouvu s týmiž pojišťovnami, jako tví lékaři.

Takže se ptej svých lékařů.

Příspěvek upraven 22.09.18 v 11:49

luci.no
Kecalka 342 příspěvků 22.09.18 11:23

Celá rodina jsme u OZP a nikdy se nám nestalo, že by nás lékař odmítl kvůli pojišťovně.

pedrysek7
Povídálka 20 příspěvků 22.09.18 11:45

Rozhodl jsem se, že přejdu od 1.1.2019 k VZP.

Podle posledních přestupů k 1.1.2018 a 1.7.2018 má pojišťovna kladné saldo tj. měla více příchodů, než odchodů pojištěnců. Tak snad to bude v pořádku. Chodím velmi hodně k lékařům a co jsme zjišťoval, tak nemají žádný problém.

Jedině jedna rehabilitace, což vůbec nevadí, neboť chodím jinam a pak psycholožka, která nemá smliuvu, ale ta stejně je jí 62.let a půjde brzy do důchodu. Tak snad jsem udělal dobře. Už to neplánuji v budoucnu měnit, pokud to nebude vyloženě nutné.

Z jejich příspěvků uvažuji v budoucnu čerpat nějaké očkování či příspěvek na onkologickou prevenci.

Cookieska
Povídálka 21 příspěvků 23.09.18 21:41

207 je hrozná (z pohledu zdravotnického zařízení). Mají nejhorší systém a každou blbost nám posílali původně na kvalitním silném papíru barevně potištěném, později konečně začali používat obyč papír a černobílý tisk. Ale vše v samostatných obálkách, takže nám přišlo třeba 25 obálek naráz!! Žádali jsme o zasílání elektronickou formou, ale prý to nejde. Hrozné plítvání! Komunikace s nimi byla nejhorší ze všech pojišťoven.
Mám 111 a jsem spokojená (ale neměla jsem žádnou vážnou nemoc) a využívám i benefitní programy. Dcera je automaticky také u 111, ale kvůli benefitním programům uvažuji nad 205…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >