Změna zdravotní pojišťovny od 1. 1. 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pedrysek7
Povídálka 21 příspěvků 22.09.18 09:41
Změna zdravotní pojišťovny od 1.1.2019

Za pár dnů končí možnost změnit svoji zdravotní pojišťovnu k 1.1.2019 a tak by mě zajímalo, zda plánujete provést nějakolu změnu?
Případně, u jaké jste pojišťovny a zda jste v minulosti pojišťovnu již změnili a z jakého důvodu?

Mě nedávno jedna lékařka řekla, že 201 - VoZP se velmi zhoršila, nemá peníze a bylo by prý vhodné odejít pryč.( dříve byla VoZP velmi dobrá pojišťovna)
Naopak si chválila vcelku 111 - VZP, 211 - ZPMV ČR a 205 - ČPZP. Co vím od hodně lidí, tak řada lékařů v Praze nebere pacienty s 207 - OZP, neboť pojišťovna jim dělá problémy.

Jaké vy máte zkušenosti s lékaři či z doslechu?
Jaké pojišťovna je dle vás nejlepší mezi lékaři, nemocnicemi?

Co pojišťovna a lázně?

Úplně nebereme v úvahu nějaké preventivní věrnostní programy, které sice nejsou špatné, ale v případě vážné nemoci je určitě třeba pojišťovnu, která je silná a je hlavně ochotná zaplatit nákladnou léčbu.

Příspěvek upraven 22.09.18 v 11:42

Reakce:
Evickamicka
Kecalka 149 příspěvků 22.09.18 09:46

My máme 211-ZPMV a naprostá spokojenost, nikdy jsme se nesetkali s nějakým problémem

eumedon
Extra třída :D 13759 příspěvků 22.09.18 09:49
@pedrysek7 píše:
Mě nedávno jedna lékařka řekla, že 201 - VoZP se velmi zhoršila, nemá peníze a bylo by prý vhodné odejít pryč.( dříve byla VoZP velmi dobrá pojišťovna)
Naopak si chválila vcelku 111 - VZP, 201 - ZPMV ČR a 205 - ČPZP. Co vím od hodně lidí, tak řada lékařů v Praze nebere pacienty s 207 - OZP, neboť pojišťovna jim dělá problémy.

111 - Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR
201 - Vojenská zdravotní pojišťovna ČR
205 - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
207 - Oborová zdravotní poj. zam. bank, poj. a stav.
209 - Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
211 - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR
213 - Revírní bratrská pokladna, zdrav. pojišťovna

eumedon
Extra třída :D 13759 příspěvků 22.09.18 09:52

@pedrysek7 Hlavně vybírej z těch pojišťoven, se kterými mají tví lékaři smlouvu. Pojišťovna, která ti naslibuje bonusy, je ti na nic, pokud nemá smlouvu s tvými lékaři. A lékaři zdejších mamin nemusejí mít smlouvu s týmiž pojišťovnami, jako tví lékaři.

Takže se ptej svých lékařů.

Příspěvek upraven 22.09.18 v 11:49

luci.no
Kecalka 353 příspěvků 22.09.18 11:23

Celá rodina jsme u OZP a nikdy se nám nestalo, že by nás lékař odmítl kvůli pojišťovně.

pedrysek7
Povídálka 21 příspěvků 22.09.18 11:45

Rozhodl jsem se, že přejdu od 1.1.2019 k VZP.

Podle posledních přestupů k 1.1.2018 a 1.7.2018 má pojišťovna kladné saldo tj. měla více příchodů, než odchodů pojištěnců. Tak snad to bude v pořádku. Chodím velmi hodně k lékařům a co jsme zjišťoval, tak nemají žádný problém.

Jedině jedna rehabilitace, což vůbec nevadí, neboť chodím jinam a pak psycholožka, která nemá smliuvu, ale ta stejně je jí 62.let a půjde brzy do důchodu. Tak snad jsem udělal dobře. Už to neplánuji v budoucnu měnit, pokud to nebude vyloženě nutné.

Z jejich příspěvků uvažuji v budoucnu čerpat nějaké očkování či příspěvek na onkologickou prevenci.

Cookieska
Povídálka 21 příspěvků 23.09.18 21:41

207 je hrozná (z pohledu zdravotnického zařízení). Mají nejhorší systém a každou blbost nám posílali původně na kvalitním silném papíru barevně potištěném, později konečně začali používat obyč papír a černobílý tisk. Ale vše v samostatných obálkách, takže nám přišlo třeba 25 obálek naráz!! Žádali jsme o zasílání elektronickou formou, ale prý to nejde. Hrozné plítvání! Komunikace s nimi byla nejhorší ze všech pojišťoven.
Mám 111 a jsem spokojená (ale neměla jsem žádnou vážnou nemoc) a využívám i benefitní programy. Dcera je automaticky také u 111, ale kvůli benefitním programům uvažuji nad 205…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >