Změna zdravotního stavu po pětatřicítce

Anonymní
9.6.17 22:55

Změna zdravotního stavu po petatricitce

Dobrý den, ráda bych znala vás názor na můj momentální zdravotní stav.
Poslední dobou asi 3mesice na sobě pozoruji změny zdravotní. Na začátku jsem zaznamenala váhu asi +8kg, únavu a zlobil mě zaludek, caste rihani a návaly. Myslela jsem si že jsem těhotná. Těhotenství se nebráníme.
Mám 2 děti ve věku 2 a 4roky je mi 35.chtěli bychom ještě jedno, ale určitě to nehrotime jen se nebranime.
Momentálně žijeme v zahraničí a tak lékařské prohlikdy vždy co jsou treba a nutné.
U dr.jsem byla s těmito problémy v cr., brala mi krev na štítnou žlázu ta byla v pořádku. Dal jsme řešili zaludek, predepsala mi Helicid na zklidneni, nrzacala jsem brat, ale na vyšetření bych musela čekat až měsíc a tolik času jsem zas neměla.
Jedná paní od firmy Joalis mi dělala jen pro moji zajímavost kontrolu přístrojem který měří různé bakterie v těle. K tomu jsem celkem skepticka ale řekla mi že je to Helicob bakterie a boreliovy toxiny a že to mám všude v centru i streva zasazené. Take posilnit ledviny a jatra. Dal zmínila Hypofiza ale dal jsem se nedostala. Doporučila nějaké kapky a probiotika. Probiotika mám.
Každopádně necítím se ve své kůži, jsem nafoukla, unavená, časté rihani a plynatost. Poslední dny cítím vyšší tlak a koukám že mám ridsi vlasy. Asi si zajdu k dr. i tady v zahraničí protože to nejsem já.
Měl jste někdo něco podobného?
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10.6.17 05:16

Ahoj.Co celiakie??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5350
10.6.17 07:11

@Andulicka16 nikdy jsem s tolerancí lepku problém neměla. Mohu zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5350
10.6.17 07:31

Tak uz nejsem anonym. to je fuk. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.17 07:50

@Olcatko Já ho také neměla a v 34 letech pri podobnych obtizich diagnoza celiakie..Od prisneho dodrzovani bezlepkove diety mam klid a mohu opet normalne fungovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
10.6.17 09:17

Měl jsem něco podobného krátkodobě. Zajímavé, že jsem u toho měl taky vysoký tlak. Tlak jsem měl 190/120, pak bolesti břicha, říhání, pocit plnosti, pak mi změřili CRP a měl jsem 55. Od návštěvy doktora kvůli tlaku po zjištění CRP to bylo asi tyden. Byl jsem na ultrazvuku a pak na RTG, kde mi zjistili akorát to, že mám ve střevech ještě stolici. Ikdyž jsem byl předtím ten den normálně na toaletě. Dostal jsem glukozový sirup (myslím) a za dva dny jsem byl bez bolesti a snízkým CRP. Někde jsem pak našel souvislost s přemnožením bakterií ve střevě a vysokým tlakem (že ho způsobují právě toxiny těch bakterií). Takže já si myslím, že mi to způsobila ta částečná zácpa, kdy mohlo dojít k přemnožení nějakých bakterií.

Moje rada: určitě zkus probiotika, lakotbacily, pij různe kefíry, to vše napomáha trávení. To že jsi přibrala by mohlo být taky tím. Každé sousto v pusi přežvykuj, natrávíš si ho ústními enzymy a střeva už budou mít méně práce. Pokud trpíš i nějakou únavou, tak by to mohlo pomoct. Další věc je hořčík, při jeho nedostatku enzymy nefungují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
10.6.17 09:19

Jinak sjem taky držel nějaký čas bezlepkovou, částečně mi to pomohlo, ale nebylo to u mě tím. Při tom vysokém CRP mi zase do žádanky psali podezření na Crohna. Ale zle od žaludku mi nebývá, jen občas po ránu hned po probuzení. Ale na noc piju kefír z tibetské houby (má spoustu probiotických kultůrú, tak to občas může být z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.6.17 09:45

Muze to byt nejaka alergie nebo intolerance. mela jsem podobne příznaky, ktere se stupňovaly. nakonec jsme si na vlastni zadost nechala udelat testy na mleko a lepek a vyšla mi intolerance na kravské mleko. uplne jsem ho vyřadila z jídelníčku a problemy
zmizely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5350
10.6.17 10:53

Dnes zas tedy cítím dost vysoký tlak a bolest hlavy.
Byla jsem také na celostni medicíně, ale zas jen na té vstupní prohlídce a měření. Řekli mi jen že posílit ledviny a játra. Z jídel se vyhnout rajčata vejce a ryby a dali mi nějaký kovový čip který mám nosit přilepeny na detox. První týden byl ok další pak stavy silnejsi jak před periodu podrážděnost, bolest hlavy.
Zaměřím se na to jidlo, zaludek a odkyseleni, protože to my smysl dava. Co mám tedy nasadit a nejlépe vyřadit? Koupila jsem si i chlorelu a mladý ječmen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5350
10.6.17 10:55

Ještě dodám stále kojím, jídlo si snažím vybírat a připravovat zdravé ale občas splacam kde co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5350
10.6.17 10:56

Bolesti břicha ani nemám, zácpu také ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22232
11.6.17 22:09

@Olcatko myslím, že když omezíš lepek a mléko a budeš užívat ječmen a chlorelu… jsi na dobré cestě.. ale chce to čas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5350
18.6.17 20:43

Poridim prave jsem se chtela zeptat co je lepsi zda chlorela nebo jecmen.
Mam tu ted jen rasu, ale na detox chci chlorelu poridit.
Mam i pekne velky bricho, nikdy jsem nemivala takhle vystouply. Jak chlapi maj pivase uz si na nej pres prsa vidim.
Tyden jsem si stravu hlidala a kruceni a nevolnost je pryc, ale chutovy stavy jsou desny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22232
20.6.17 23:27

@Olcatko vyvážit stravu a chutě přejdu - dostatek sacharidů přes den - zdravých sacharidů - z luštěnin, z pečiva, z ovoce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22232
20.6.17 23:27

Jez ořechy - během dne zobaat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...