Změna životního stylu, jak a s čím začít?

795
1.4.16 12:21

Změna životního stylu, jak a s čím začít?

Všechny zdravým!
Kvůli problémům se srdíčkem musím změnit svůj styl života.
Byla mi doporučena jóga a začít sportovat. Když už tak se do toho chci pustit na plno a vzít to vážně.. I se změnou jídelníčku a určitě s abstinenci kouření. Je tady některá, která takto změnila svůj životní styl? Kde a jak začít? Poradí některá nějaký dobrý cviky na doma třeba nebo nějaký zajímavý sport? Jidelnicek, cokoli. Děkuji za diskuzi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5569
1.4.16 12:41

Začněte u sebe, motivace na změnu musí být vnitřní. Pokud nebudete sama připravená na změnu, tak budete tápat. Až budete připravená, nebudete pátrat kde začít, ale začnete. Vím to z vlastní zkušenosti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka

Já bych za sebe spíš poradila neměnit hned vše najednou. Člověk se pak může dostat do fáze, že ho to začne otravovat při představě, že to bude už dělat do konce života. Lépe by bylo začít třeba nejprve s tím kouřením, zkus 14 dní a pokud budeš ok, přidej si sport, něco, co tě bude bavit a nebudeš se u toho zadýchávat. Postupně přidávej. Jídelníček můžeš také měnit postupně - začni třeba pro začátek přidávat více vlákniny a tekutin. Později omez sladké, slané, nebo já nevím, na čem ujíždíš. Mám ve svém okolí několik lidí, co chtěli být ze dne na den úplně někým jiným a žádný z nich to nevydržel..

• Nahlásit
  • Citovat
3257

Přijde mi, že toho chceš změnit moc najednou.

Já bych ti pro zacatek doporučila knihu Konec prokrastinace od Petra Ludwiga.

Ať neprepalis start a pak to pomalu zase skončí ve starých kolejích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
795
1.4.16 12:55

Proto jsem založila diskuzi.. Abych pochytala rady jak na to :) určite to nebude všechno hned.. Ale chtěla bych co nejdriv protože moje problémy mě dost omezují. :/ a hnací motor je pocit, že mi bude konečně lépe. :) @fia80 knihu si určite sezenu, děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama