Změna životního stylu kolem padesátky

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1964
15.2.22 17:45

Změna životního stylu kolem padesátky

Zdravím,
najde se tu někdo, kdo už dlouho zvažuje změnu životního stylu, hodně o tom přemýšlí i mluví, ale ne a ne se dokopat nějak rozumně začít?

Jsem žena lehce přes 50 let, nemám nějakou příšernou nádváhu ani výrazné zdravotní problémy, ale vím, že zdraví není zadarmo a chtěla bych změnit svůj životní styl (jídelníček, pohybové aktivity a případně i další věci). Můj jídelníček je otřesný a pohyb teď sice nějaký mám, ale chodím do fitka s odporem a hlavně proto, že už to mám do konce měsíce zaplacené.

Kdyby se někdo chtěl připojit, byla bych moc ráda. Kdyby nás bylo víc, třeba se společně nějak vyburcujeme a konečně začneme (to už asi leckdo začal mockrát) a dokonce u toho i vydržíme.

Nemám žádnou motivaci a vzhledem ke stresovému období v práci ani moc kapacitu na nic. Ale doufám, že tu třeba najdu nějaké impulzy, nápady, návody a konečně začnu a vytrvám (a se mnou třeba i někdo další). :kytka:

Chci už konečně udělat nějakou změnu. Mám to bohužel pořád ve fázi: měla bych, ale vždycky skončím dřív, než začnu. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32064
15.2.22 17:56

Dobrý nápad, přidávám se. Třeba konečně začnu něco dělat. Zatím jsem jen na sebe naštvaná :lol:
Za pár týdnu 50. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12129
15.2.22 17:56

@K2 8611 Mě do padesátky chybí 2 roky, ale jinak je to jako když píšeš o mě :mrgreen:. Snad jedině ten jidelníček nemám úplně otřesný, spíš bych jen potřebovala ubrat.
S motivací a vůlí jsem na tom úplně katasrofálně. 2 dny se snaźím a 3. se na to zas vybodnu. Takže mám obavy, že fakt nejsem ideální parťačka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9481
15.2.22 17:57

A je nějaký sport, co tě baví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1964
15.2.22 17:58
@ladule1 píše:
Dobrý nápad, přidávám se. Třeba konečně začnu něco dělat. Zatím jsem jen na sebe naštvaná :lol:
Za pár týdnu 50. :roll:

Ano, to je i moje mantra. :mrgreen:

A taky jsem na sebe naštvaná.

Takže vítej :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4596
15.2.22 17:59

Omlouvám se Ti, že neporadím.
Ale blíží se mi 60ka, můj jídelníček je otřesný, ale užívám si to čím dál víc s pomyšlením, že za chvíli mi nemusejí fungovat zuby ;-), navíc se mám jakžtakž ráda, takže se na různé pochutiny doslova těším a dopřávám si je.
Ve fitku jsem byla jednou a stačilo mi to. Nedávno jsem si objednala sadu masáží, opět obsadím kamarádku kosmetičku, hodlám si zbytek života užít.
Povinností už jsem zvládla dost.
Pravda je, že nikdo v mé rodině nebyl nikdy tlustý a já mám navíc smečku psů a velkou zahradu, takže kromě zdejšího prokrastinačního psaní (při němž např. zrovna pojídám pekanové ořechy, předtím půlku Toffife) se pohybuji dost.
Nikdy v životě jsem nejedla „zdravě“.

Nechceš zkusit místo fitka třeba bazén? Na Tvém místě bych zkusila něco změnit v práci a právě že svůj soukromý život bych spíš „otočila“ - ne do nucených činností, ale do pohody.
Měj se ráda a nestresuj se. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4596
15.2.22 18:00
@K2 8611 píše:
Ano, to je i moje mantra. :mrgreen:

A taky jsem na sebe naštvaná.

Takže vítej :kytka:.

Holky, obraťte to. Moje mantra je „vždyť tu zítra nemusím být“ - tak se hodlám do té doby mít dobře. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1964
15.2.22 18:04

@bigl Baví mě pěší turistika. Na kolo jsem zanevřela už jako malá a opravdu ho nemám ráda. Loni jsem se svého starého (kola :P ) zbavila a nové si rozhodně neplánuji koupit (i když u mě platí, že odříkaného chleba největší krajíc).

Před pár roky jsem si koupila běhací boty. Ještě nikdy nebyly venku. Vymlouvala jsem se na to, že nemám sportovní podprsenku (což byla teda pravda) a při běhu mě bolela prsa (a to taky byla pravda). Takže už mám koupené obojí a moje běhací boty stále nebyly venku.

Jak jsem psala, že chodím do fitka, tak chodím na 45 minut na orbitrek. Hrozně mě to nebaví. Chtěla jsem chodit na kruhový trénink, ale teď to nejde, tak aby mi nepropadly peníze, přehodila jsem to na ten orbitrek. Strašně se na tom stroji trápím (a neflákám se). Ještě půjdu 5× a pak spíš už ne. Mám v háji fyzičku. Chci překlenout teď zimu, kdy se ještě nedá moc být venku (a kdy nemůžu dělat na zahradě), pak na jaře už bych raději byla venku než někde v tělocvičně.

Ještě by mě bavil tanec (byla jsem na pár kurzech latiny pro single ženy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1964
15.2.22 18:08
@Cimada píše:
Omlouvám se Ti, že neporadím.
Ale blíží se mi 60ka, můj jídelníček je otřesný, ale užívám si to čím dál víc s pomyšlením, že za chvíli mi nemusejí fungovat zuby ;-), navíc se mám jakžtakž ráda, takže se na různé pochutiny doslova těším a dopřávám si je.
Ve fitku jsem byla jednou a stačilo mi to. Nedávno jsem si objednala sadu masáží, opět obsadím kamarádku kosmetičku, hodlám si zbytek života užít.
Povinností už jsem zvládla dost.
Pravda je, že nikdo v mé rodině nebyl nikdy tlustý a já mám navíc smečku psů a velkou zahradu, takže kromě zdejšího prokrastinačního psaní (při němž např. zrovna pojídám pekanové ořechy, předtím půlku Toffife) se pohybuji dost.
Nikdy v životě jsem nejedla „zdravě“.Nechceš zkusit místo fitka třeba bazén? Na Tvém místě bych zkusila něco změnit v práci a právě že svůj soukromý život bych spíš „otočila“ - ne do nucených činností, ale do pohody.
Měj se ráda a nestresuj se. :kytka:

Nemám výdrž. Nikdy jsem jí neměla. Ale vzpomněla jsem si, že jsem před pár lety chodila na aquaerobic a že se mi to líbilo.

Něco změnit potřebuji. Ale došly mi nápady, co by to mohlo být. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1964
15.2.22 18:11
@ivašot. píše:
@K2 8611 Mě do padesátky chybí 2 roky, ale jinak je to jako když píšeš o mě :mrgreen:. Snad jedině ten jidelníček nemám úplně otřesný, spíš bych jen potřebovala ubrat.
S motivací a vůlí jsem na tom úplně katasrofálně.2 dny se snaźím a 3. se na to zas vybodnu. Takže mám obavy, že fakt nejsem ideální parťačka :mrgreen:

Myslím, že takových se nás tady asi sejde víc. :mrgreen:

Já to mám teoreticky zmáknuté. Vím, co bych měla (a hlavně neměla jíst), že bych měla zařadit pravidelný pohyb, mám dobrou zkušenost s hormonální jógou, do které se taky nemůžu dokopat. Znám postupy, jak se nahodit, ale začít, začít… a vydržet. 8) To se mi zatím nepovedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
15.2.22 18:13

Holky držím vám palce, já se do toho pustila vloni a vyšlo to jsem za to ráda, jen mi je trochu míň. Změnila jsem stravu, začala se hýbat a do léta zase velikost 38 a tu jsem neměla takových 10 let. A držím to. No a dneska jsem se synem běhala po hřišti jak malá a byla jsem šťastná. 2 roky zpátky bych se snad ani nerozebehla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14180
15.2.22 18:13

Pridavam se, co se tyce pohybu. Vahu jsem zvladla dostat tam, kam jsem chtela.
Uz me ale leccos boli a to mi jeste 50 chvili nebude. Do fitka by me asi nikdo nedostal. Uvazuju o bazenu, ktery by asi zadum prospel, ale nemam rada vodu :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14180
15.2.22 18:14
@K2 8611 píše:
Nemám výdrž. Nikdy jsem jí neměla. Ale vzpomněla jsem si, že jsem před pár lety chodila na aquaerobic a že se mi to líbilo.Něco změnit potřebuji. Ale došly mi nápady, co by to mohlo být. :P

ja jsem zatim dospela k tomu, delat si cas na sebe. Povazuju to za luxus, ale rozhodla jsem si ho dopravat. Nejvyssi cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42522
15.2.22 18:17

Musíš najít něco, co Tě baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2420
15.2.22 18:19

:mavam: Zdravím! Za pár týdnů 49 takže jsem tu myslím dobře :mrgreen: Vůle těsně nad bodem mrazu, tahoun vážně nebudu. Pohyb bych snad i měla, ale to jídlo je děs. Zaháním stres. 2 dny se držím a pak dám naposezení kakaové věnečky :zed: Potřebovala bych minimálně 5, ideálně 10 kilo dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat