Změna kožního znaménka a pořád ok?

Anonymní
12.7.21 18:02

Zmena znamenka a porad ok?

Ahoj holky,

jsem objednana na preventivní kontrolu na kozni, ale v mezidobi se chci zeptat.
Je mozne aby se znamínko (mam ho od narozeni) zmenilo (trosku) treba se trošku zvětšilo nebo lehce rozpilo a bylo ok? Nebo to vždy znamena průser.? Bohuzel jsem googlila a to je pak vzdy na masli. Je mi jasne, ze vse pak vysetri doktor…ale spis celkove..zda se znamenko muze zmenit ale zaroven být porad zdravé? (těhotná nejsem) :D diky za odpovedi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
349
12.7.21 18:08

Určitě může, ale je potřeba to kontrolovat. A i kdyby nebylo, neplaš hned - pokud se vybere včas, rakovina ti z toho nevznikne. Tak to měla jednou moje máma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 18:32
@Trashpanda píše:
Určitě může, ale je potřeba to kontrolovat. A i kdyby nebylo, neplaš hned - pokud se vybere včas, rakovina ti z toho nevznikne. Tak to měla jednou moje máma.

jo dekuju… :kytka: nebudu googlit hlavne uz. Proste ja si nejsem jista zda se zmenilo, ale radši jsem se objednala…jsem v tomhle trosku panikař. Hlavne na netu napisou…ze jakmile nrni presne ohraničení nebo neco tak hned melanom. Jenze ja třeba ta znaménka nemam presne kulatá.. jako uplne ohranicena…ale ani přítel.. kamoska… :oops: :roll: tak doufám ze to bude v pohode. Pokud se zmenilo tak asi malinko protože si nejsem jista, tak to třeba bude jen v počátku

• Citovat
  • Nahlásit
349
12.7.21 22:52
@Anonymní píše:
jo dekuju… :kytka: nebudu googlit hlavne uz. Proste ja si nejsem jista zda se zmenilo, ale radši jsem se objednala…jsem v tomhle trosku panikař. Hlavne na netu napisou…ze jakmile nrni presne ohraničení nebo neco tak hned melanom. Jenze ja třeba ta znaménka nemam presne kulatá.. jako uplne ohranicena…ale ani přítel.. kamoska… :oops: :roll: tak doufám ze to bude v pohode. Pokud se zmenilo tak asi malinko protože si nejsem jista, tak to třeba bude jen v počátku

To bych těch melanomů měla asi dvacet. :mrgreen: Hele, je dobře si to hlídat a zajít si na kontrolu, když vidíš změnu, ale na stres to fakt není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 23:39
@Trashpanda píše:
To bych těch melanomů měla asi dvacet. :mrgreen: Hele, je dobře si to hlídat a zajít si na kontrolu, když vidíš změnu, ale na stres to fakt není.
:D jasne…proste dr. google. Dekuju moc za uklidneni :kytka:
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.21 12:10

Jeste nejake zkušenosti? :nevim: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
18.7.21 12:18

Znamenka nejsou o zkusenosti! Jejich tvar a velikost se mohou vekem menit ale nijak razantne! Pokud znaménko zacne menit barvu a okraje je to varovny signal. Ale jedinou odpived dostanete vzdy jen u dermatologa, ktery prozkoumá a má to „v oku“. Navic nektere zhoubne nadory kuze nevznikaji ani ze znamenka. Pokud mate obavu, navstivnte ASAP dermatologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat