Změnila jsem se a vztah nikam nevede

10
17.6.20 10:52

Změnila jsem se, a vztah nikam nevede

Dobrý den, děkuji za názory, těm kteří se problému nevysmáli, a vyjádřili rozumně svůj názor.

Příspěvek upraven 18.06.20 v 08:54

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

953
17.6.20 11:05

Hlavně mu to dávej za vinu. Vždyť on po tobě nechtěl, aby ses změnila. Dělej, co je ti příjemné. Není nikde psáno, že máte být spolu 7 dní v týdnu.

• Nahlásit
953
17.6.20 11:07

A abych jen netrolil. Ano zažil jsem to. A řešili jsme to tak, že jsme si jeli víc po své ose a přišlo to, že jsme si začli chybět a zas začali trávit víc času spolu. Ponorka přijde na každého.

• Nahlásit
158
17.6.20 11:08

Prvně mám pocit, že vlastní nedostatky a nevyzrálost přičítáš vztahu s ním. Zejména si ho přivlastňuješ, moc na něm visíš a pak tím trpíš.

Třeba to na dálku. Kdybyste se rozešli na těch pár měsíců, tak ti chybět nebude? Tak jak to, že když jste se nerozešli, bylo to pro tebe takové utrpení, i když jste si občas mohli povídat?

Nebo s tím, jak jsi vedle něj nejistá a žárlivá. Nebo s tím, že bys dokázala být šťastná i bez něj. Že dokážeš být šťastná i bez milované osoby je normální. Naopak normální není bez ní trpět, žárlit, pochybovat, vázat se na ni tak, že nemáš čas na žádné vlastní koníčky… to nemá s láskou moc společného.

Co se týče úplně odlišného založení a zájmů, tak tam máš asi pravdu a moc to na společnou budoucnost není, i když kdo ví, i ty se budeš s léty měnit. Nejspíš si potřebuješ víc užívat, mít kolem sebe někoho akčního (jen počítej s tím, že ti nejspíš bude časem vadit něco jiného) nebo být sama. Proč ne. I když to, jak píšeš, že bys pak neměla vůbec čas - v praxi nemusí být vše černobílé. Rozejít se nebo trpět. Kysnout u televize nebo lítat všude možně tak, že nemáš chvíli času.

Být tebou, tak ten váš vztah využiji aspoň k práci na sobě. Poučit se, posunout. Trochu dozrát. Nemusíš nutně někam lozit, aby ses mohla rozvíjet. Většina práce na sobě je vnitřní.

• Nahlásit
6529
17.6.20 11:20

Mělo by to být tak, že každý si drží svoje koníčky (něco se osekat musí, to jo, ale rozumně) a on se přidává k tvým aktivitám, které ho zaujmou, a zase ty se přidáváš k jeho aktivitám, které tě zaujmou, tím trávíte čas společně i sami, oba dva to baví a zároveň si rozšiřujete obzory a posouváte se.
Hledat společný čas na sílu „abychom byli spolu“ nemá smysl a nikam nevede :nevim:.

• Nahlásit
10
17.6.20 11:21

@Jahor tak na začátku toho vztahu jsme spolu randili dva měsíce, a já byla zamilovaná, nicméně, nechtěla jsem vztah na dálku, přece jenom to bylo první ve všem a navíc v létě, brala jsem to jako letní románek ale on chtěl ten vztah na dálku a já s nechala ukecat. Kdyby sme přerušili kontakt a pak se dali dohromady bylo by to lepší rozhodně bych si nepřišla jak někdo na čekačce zatím co on se bavil ale rozejít se nechtěl. Já chtěla několikrát během té doby co byl pryč, vždy se začal na týden snažit, pravidelně komunikovat a pak se na to vykašlal, do dnes nevím jestli tam náhodou někoho neměl i když on tvrdí že ne, jen prej prostě nevěděl co chce. Potom sem měla hodně sebevědomí dole, ale furt sem byla zamilovaná, teď už nejsem už to není jak na začátku. Moc nevím jak přesně myslíš využít vztah k práci na sobě. Že to chce vnitřní práci souhlasím ale myslím si že v tomhle ohledu mě bude on akorát tížit jelikož on teď je ten co mi píše, zajímá se atd. A mě to prostě omezuje. Nemá moc přátel, spíše jen kolegy z práce, a občas mám pocit že je v našem vztahu víc než já.

• Nahlásit
1459
17.6.20 11:31

@Seesee No, bud ti a jemu nebude vadit, ze mas spoustu konicku a jsi vetsinou mimo domov a on lezi na gauci, nebo to jemu ci tobe, pripadne obema, vadit bude a rozejdete se.

Ja se behem jednoho vztahu taky zmenila - z gaucaka na aktivne zijiciho cloveka. Problem byl, ze pritel si me jako gaucaka nasel a sam byl gaucak. A ja chtela byt s nekym, kdo chodi i vic nez jen od domovnich dveri do auta a kdo se mnou bude poznavat nove veci. Pro expartnera byl vrchol aktivity na nejakou horu dojet autem, vystoupit, udelat fotku a odjet, nebo koupit si novou grafickou kartu kvuli nove PC hre.

Opravdu netrvam na tom, aby partneri byli siamska dvojcata a delali vsechno spolecne, ale zase mit doma cloveka, se kterym nemam duvod travit volny cas a nesdilim aspon nejake zajmy, mi nevyhovuje.

• Nahlásit
23040
17.6.20 11:34

Já se začala v některých věcech realizovat po letech vztahu a jo…šlo to časem do kopru. Ale to není špatná zpráva.
Podle mě je důležitý jet si trochu vlastní lajnu, a pokud tě život tak, jak ho teď žiješ, neuspokojuje, časem tě o to víc bude štvát i ten vztah.
Takže za mě, začni dělat to, co tě baví. Váš vztah se tím buď prohloubí (začnete si sebe vážit, začnete aktivněji trávit společný čas), nebo zanikne. Nemusíš přece zůstat s prvním chlapem… :nevim:

• Nahlásit
3317
17.6.20 11:34

Ahoj, jen bych se chtěla zeptat – kolik let je tobě a jemu?? Když píšeš, že teď po 3 letech je pro tebe takový závazek jako svatba atd. brzo….on by už třeba nechtěl, abyste se vzali, měli rodinu atd.?? Bydlíte už spolu nebo každý zvlášť?
Nejdřív jsi napsala, že když odjel do ciziny, tak jaké to pro tebe bylo „peklo, strašně ti chyběl“….ale potom píšeš, že jsi byla „jak na čekačce“ – jakoby tak trochu cítím, že jsi byla naštvaná a ne, že ti strašně chyběl a chtěla jsi být s ním…myslím, že ani tys nevěděla, co chceš – když odjel – ale to je jenom můj názor a píšu to proto, abys těch názorů a pohledů měla víc.
Moc souhlasím s názorem, že potřebuješ vnitřně dozrát, dospět….a opravdu nemysli si, kdybys měla někoho „akčnějšího“, tak že ti nezačne vadit nebo chybět něco jiného….určitě časem bys třeba zase potřebovala větší klid atd….

• Nahlásit
17.6.20 11:38

Nejsi šťastná, nejsi to ty. Z toho co píšeš, ho vnímám jako kouli u nohy. Život je příliš krátký na to, abys setrvávala v něčem, v čem nejsi šťastná.

• Nahlásit
6529
17.6.20 11:42
@Seesee píše:
@Jahor tak na začátku toho vztahu jsme spolu randili dva měsíce, a já byla zamilovaná, nicméně, nechtěla jsem vztah na dálku, přece jenom to bylo první ve všem a navíc v létě, brala jsem to jako letní románek ale on chtěl ten vztah na dálku a já s nechala ukecat. Kdyby sme přerušili kontakt a pak se dali dohromady bylo by to lepší rozhodně bych si nepřišla jak někdo na čekačce zatím co on se bavil ale rozejít se nechtěl. Já chtěla několikrát během té doby co byl pryč, vždy se začal na týden snažit, pravidelně komunikovat a pak se na to vykašlal, do dnes nevím jestli tam náhodou někoho neměl i když on tvrdí že ne, jen prej prostě nevěděl co chce. Potom sem měla hodně sebevědomí dole, ale furt sem byla zamilovaná, teď už nejsem už to není jak na začátku. Moc nevím jak přesně myslíš využít vztah k práci na sobě. Že to chce vnitřní práci souhlasím ale myslím si že v tomhle ohledu mě bude on akorát tížit jelikož on teď je ten co mi píše, zajímá se atd. A mě to prostě omezuje. Nemá moc přátel, spíše jen kolegy z práce, a občas mám pocit že je v našem vztahu víc než já.

Teď když to čtu, tak se v tom vůbec teda nevyznám.

Ta definice vztahu na dálku, on se tam chodil bavit atd. - jak sis to teda představovala? Že se rozejdete, oba tu budete randit i spát s někým jiným a pak se zase sejdete? To je ale blbost.
Nebo si řeknete - počkáme na sebe - a pak proč by se on nemohl chodit bavit a ty nemohla tady dělat cokoliv? Prostě on/ona mi za to stojí, až přijedu, budeme spolu.
Ale vůbec se to nevylučuje s tím, že si tam budete dělat svoje aktivity, svoje koníčky.
Proč by ti měl psát několikrát denně? Proč ty ses tady měla nějak užírat?
Prostě chci ho - nechci ho, počkám na něj - nepočkám na něj.

• Nahlásit
10
17.6.20 11:44

1

Příspěvek upraven 18.06.20 v 08:55

• Nahlásit
10063
17.6.20 11:44

Jsi mladá, venuj se sobě. Studuj. Moc jsi to nezvládla, jsi na něj příliš upnuta. Zarid si svůj život, potom budes spokojená.
Někdy je těžký najít tu rovnováhu

Příspěvek upraven 17.06.20 v 13:17

• Nahlásit
3317
17.6.20 11:45

Jak dlouho byl v té cizině??

• Nahlásit
10
17.6.20 11:48

2

Příspěvek upraven 18.06.20 v 08:55

• Nahlásit