Změnila jste některá jméno těsně před porodem?

Anonymní
17.5.17 22:11

Změnila jste některá jméno těsně před porodem?

Ahoj,

ráda bych se zeptala, jestli jste některá změnila miminku jméno těsně před porodem. Pokud ano, co tě k tomu vedlo? Litovala jsi toho někdy? Já mám plánovanou SC teď na pondělí. Jméno už máme vybrané dlouho, i když párkrát jsme ještě váhali, potom jsme to změnili zase na to původní. Teď ale, jak se to blíží, neustále zvažuji a přehodnocuji a zalíbilo se mi úplně jiné jméno, tak nevím, jestli už jenom blbnu (přiznávám, že mám i velký strach, jak se to blíží), nebo jestli to prostě tak má být a mám ho změnit. Jenom abych třeba pak nelitovala nebo tak - partner o tom nerozhoduje. Bude nás finančně podporovat, ale nejsme spolu, miminko nebude ani nosit jeho příjmení. Takže rozhodnutí je fakt jenom na mně. Sice jsem se ho ptala, ale on řekl, že nemá nic ani proti jednomu jménu. Ale on to vůbec neprožívá, jak není se mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

568
17.5.17 22:13

Je to na tobě, to si musíš rozhodnout sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70084
17.5.17 22:15

No, těsně před porodem jsem jméno neměnila, ale pár hodin před porodem jsme s partnerem jméno vybrali :mrgreen: tedy původně jsme měli pocit, že máme ještě minimálně týden čas, ale dítko bylo jiného názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21808
17.5.17 22:22

Tak hoď do placu, mezi jakými jmény váháš. Třeba pomůžeme s výběrem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
17.5.17 22:25

Vybirali jsme jmeno v porodnici, rodila jsem o neco driv. Do te doby jsme se nemohli dohodnout. Vybrali jsem dobre.
V tve situaci bych vybrani jmena povazovala za nejjednodussi vec z tech, ktere te cekaji a uvidis, ze nakonec to vlastne zas tak dulezite neni ( pokud nemas v planu neni jazykolam nebo nejakou vybocujici uchylarnu rodicu, co maji potrebu vyniknout alespon nejak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4644
17.5.17 22:26

Mezi čím váháš? Jinak já změnila jméno sice ne tak blízko porodu, ale cca 3 měsíce před, nicméně už bylo mezi známými a rodinou rozšířené to původní. Jsem neskutečně ráda ze ma syn to, které má, a určitě bych nechtěla, aby měl to první. :? Změnila jsem ho spíš kvůli tomu, koho všeho jsem toho původního jména poznala během těhotenství a nebyly to zrovna ty „nejhodnější“ osobnosti. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1820
17.5.17 22:27

Vedeli jsme ze cekame holcicku a vybrali netradicni jmeno, ktere jsme tajili, protoze by nam ho rozmlouvali, nelituji, ze jsme se odvazali. A jmeno na kluka jsme zmenili a dopisovali az v porodnici, ale vedeli jsme, ze to ma byt holka, tak o tolik neslo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7540
17.5.17 22:29

My jsme větší část těhotenství už na dítě mluvili jménem, takže by mi připadalo divné to jméno měnit. Ale pokud to takhle nemáš a upoutalo tě teď jiné jméno, které tě třeba dřív ani nenapadlo, tak proč ho nezměnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19491
17.5.17 22:30

Moje sestra změnila jména obou dětí až po porodu, tenkrát to šlo na jméno se ptali až po porodu, nevím, jak je to dnes, jestli se jméno píše před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
17.5.17 22:33

Koukla bych na oblíbenost jména a vybrala to „méně oblíbené“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
17.5.17 22:39

V porodnicích sice chtějí jméno vypsat do papíru pred porodem, ale nikdo te k tomu nutit nemuze - jméno klidne muzes dat az po porodu. Jinak i kdyz pojmenujes dite nejak, stejne za tebou jeste přijde někdo po porodu a dodela papíry pro matriku a tam je jeste moznost to změnit. V klidu, dej proste to co citis. Divné to neni, je hrozne těžký pojmenovat novou osobnost kterou znáš jen z bříška, nedrzela ji v náruči a nekoukala do oči. Preju ať vyberes to prave :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
8823
17.5.17 22:58

Se mnou byla v porodnici zenska, ktera behem tehotenstvi prisla chlapovi na neveru, chlap ji opustil s milenkou, kdyz zacla rodit tak mu dala vedet a on ze chce byt u toho, ona mela vybrane sama jmeno, ktere uz vypsala se sestrou do papiru, ale behem porodu se s chlapem schodli, ze by se dite melo jmenovat jinak, tak to sla sestra prepsat. Takze to zmenila ze pet dvanact.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4617
17.5.17 23:00

Pokud si nejsi jistá, tak počkej po porodu, až ho uvidíš :srdce:
já tedy měla vybrané předem - u první jsem jméno navrhla já, pak jsme dlouho vymýšleli, jestli by nějaké jiné nebylo lepší, měli jsme argumenty, proč to první ne a skončilo to tak, že jsme si uvědomili, že o ní už uvažujeme pod tím prvním jménem, že by se už jinak jmenovat nemohla :mrgreen: a druhé jméno jsme vybírali tak, aby se hodilo k první, byla to fuška, takže když jsme se konečně shodli, tak jsem byla ráda, že jsem odmítala o změně uvažovat. ale kdybych si nebyla jistá, tak bych si počkala, až se uvidíme osobně :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4644
17.5.17 23:01
@Tarinka píše:
Se mnou byla v porodnici zenska, ktera behem tehotenstvi prisla chlapovi na neveru, chlap ji opustil s milenkou, kdyz zacla rodit tak mu dala vedet a on ze chce byt u toho, ona mela vybrane sama jmeno, ktere uz vypsala se sestrou do papiru, ale behem porodu se s chlapem schodli, ze by se dite melo jmenovat jinak, tak to sla sestra prepsat. Takze to zmenila ze pet dvanact.

Hustý :lol: :lol: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
17.5.17 23:06

Tak si nech výběr, až se miminko narodí. Se ti třeba bude rozhodovat líp :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama