Změnilo se něco po ukončení kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RedCherryBerry
Stálice 51 příspěvků 05.11.18 12:55
Změnilo se něco po ukončení kojení?

Ahoj holky, kojila jsem syna 21 měsíců a před nedávnem jsem se rozhodla přestat (je to teprve pár dní, co nekojim vůbec). Musela jsem to ukončit ze dne na den, jinak by to nechápal. Tak se chci jenom zeptat, zda se u vás něco změnilo, např. co se týká hormonů, sex. života, MS…atd.atd. Teď jsem teda snad ještě víc unavená, než když jsem kojila a to spí celou noc, ale vstává brzo. Předtím se budil i co hodinu. A ještě jeden dotaz, za jak dlouho vám zmizelo mléko? Diky :):) :mavam:

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Markii2
Stálice 59 příspěvků 7 inzerátů 05.11.18 13:04

Taky by mě zajímalo :palec:

měsíční svit
Kecalka 447 příspěvků 05.11.18 13:09

@RedCherryBerry U nás obě děti začaly konečně spát celou noc :) . A dcera začala jíst, do té doby nechtěla nic, jen mléko. MS jsem měla hned v šestinedělí, takže tam změna žádná. Mléko si úplně nepamatuji, kdy mi zmizelo, ale odstříkávala jsem si jen snad pár dní. Velké negativum, co se pak začalo dít, bylo, že jsem při stejném pohybu a přísunu jídla začala tloustnout a fakt rychle. Během asi 2 měsíců jsem nabrala skoro 8 kg. :zed: To se pak zastavilo a dlouho jsem to dávala dolů. A to během kojení jsem měla váhu, jako před prvním otěhotněním.

fialka27
Povídálka 38 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 13:20

@měsíční svit A v kolika mesicich jsi odstavovala? Ja ted odstavuji syna, 18 mes., ale je to boj, noci prorvane, dam mu vzdy prso az rano. Ale on je neunavny v tu noc. Taky spatne ji normalni jidlo, tak snad se to pak zlepsi. I kdyz kazdy mi rika, ze je dobre ziveny. Ma 14 kg, ale to je snad jen z toho kojeni. Uz jsem z toho na nervy, furt chodi a chce prso, rika tomu mnam :) . Mazec. Nejradsi bych to utla hned, ale nemam na to. Zatim vzdy zvitezi on.

Anna85
Kecalka 340 příspěvků 05.11.18 13:39

Mliko se ztratilo asi do 14dnu.
Kojila jsem do roka, posledni dva mesice jen v noci, proto jsem dostala menstruaci jeste pred odstavenim.
A co se tyce zmen, jedina kterou jsem zaznamenala, pribrala jsem 4kg :oops:

měsíční svit
Kecalka 447 příspěvků 05.11.18 13:52

@fialka27 Syna ve 22 měsících, ale s tím to bylo úplně v pohodě. Dceru v 21 měs., tam to muselo být trošku radikálnější, odstavila jsem během jednoho dne, ale až na druhý pokus. Zalepila jsem si prsa náplastí a že maminka má bebí, mlíčko není. Ona to úplně pochopila, nebyla z toho smutná, už několik dní předem jsem jí říkala, že mě bolí prsíčka :lol: a že už brzy asi nebude mlíčko. Ještě ten den byla ochotná jíst i něco trochu jiného. A v noci se vzbudila jen jednou, zeptala se, jestli mám mlíčko, napila se čaje a spala dál. Líto to bylo asi víc mě, ale už se to fakt nedalo, budila se v noci i 10 krát a hysteráky při jídle. Od té doby klid. :srdce:

RedCherryBerry
Stálice 51 příspěvků 05.11.18 13:57
@měsíční svit píše:
@fialka27 Syna ve 22 měsících, ale s tím to bylo úplně v pohodě. Dceru v 21 měs., tam to muselo být trošku radikálnější, odstavila jsem během jednoho dne, ale až na druhý pokus. Zalepila jsem si prsa náplastí a že maminka má bebí, mlíčko není. Ona to úplně pochopila, nebyla z toho smutná, už několik dní předem jsem jí říkala, že mě bolí prsíčka :lol: a že už brzy asi nebude mlíčko. Ještě ten den byla ochotná jíst i něco trochu jiného. A v noci se vzbudila jen jednou, zeptala se, jestli mám mlíčko, napila se čaje a spala dál. Líto to bylo asi víc mě, ale už se to fakt nedalo, budila se v noci i 10 krát a hysteráky při jídle. Od té doby klid. :srdce:

Tak koukám, že to máme dost podobné…i s timtím jídlem :)

Uživatel je onlinekačka39
Kecalka 279 příspěvků 05.11.18 14:03

Změnilo se to, že jsem přibrala snad 10kg asi za měsíc. Ale u nás hlavní změna bylo, že holky začly chodit do školky a já je nemusela jezdit kojit o polední pauze.

měsíční svit
Kecalka 447 příspěvků 05.11.18 14:17
@RedCherryBerry píše:
Tak koukám, že to máme dost podobné…i s timtím jídlem :)

No, tak hlavně at to nemáš podobné i s tím přibíráním, jak je vidět, není to nic ojedinělého. ;) Já měla takovu radost, že mám po dětech postavičku jak lusk a najednou… :roll: Ale i to se časem upravilo. :kytka:

RedCherryBerry
Stálice 51 příspěvků 05.11.18 16:58

@měsíční svit Noo, toho se trošku bojím teda, je fakt, že doteď jsem mohla bagrovat čokolády, sladké a pohyb sem tam cvičení, ale kašlala jsem na to a vůbec jsem nepřibírala, tak jsem zvědavá :nevim: . Ale vždycky jsem měla do 60 kg, v těhotenství asi 65 max., tak snad doufám, že to tak hrozné nebude…

RedCherryBerry
Stálice 51 příspěvků 05.11.18 17:00

@kačka39 neeee, to nechci :D :D. To by se mi taky nechtělo, dojíždět kvůli kojení :)

měsíční svit
Kecalka 447 příspěvků 05.11.18 17:07

@RedCherryBerry Neboj, každý to má jinak. Znám spoustu mamin, které to měly přesně obráceně. Dokud kojily, tak měly kila navíc a jak přestaly, váha jim šla dolů. :)

peta81
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 05.11.18 17:25

@RedCherryBerry mam dve deti, u obou probihalo odstaveni podobne. kojila jsem cca do 2 let a jedina zmena, ktera byla, bylo obr skokove pribrani vahy :( a to jsem mela stejne jako ty, vzdy okolo 55kg, v tehotenstvi o nejakych 8kg vic a ted mam vic nez to :oops:
jinak, mleko zmizelo za par dnu, hormony, ms ani nalady nedelaly nic zajimaveho ;)

RedCherryBerry
Stálice 51 příspěvků 05.11.18 17:33

@peta81 A sakra! Tak asi začnu pravidelně sportovat :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 18:13

@RedCherryBerry Prestala jsem byt unavena, prestala jsem byt pri sexu totalne sucha, mela jsem na sex i vetsi chut, prestaly mi problemy s bolenim kloubu, mene mi padaly vlasy a zacala jsem zase menstruovat. Kojila jsem necely rok.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >