Změnit letenku kvůli příteli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

inesa
Povídálka 29 příspěvků 11.09.18 07:38
Změnit letenku kvůli příteli?

Přítel mě po delší době navštíví (máme zatím vztah na dálku) a budeme se míjet o dva dny - v době, kdy přiletí, budu ještě na cestách (v rámci Evropy).
Stalo se to tak, že si letenku koupil na rychlo, aniž by mi dal vědět (mluvil o tom, že přiletí, ale o konkrétním datu ne) a já mu nestihla říct, kdy budu pryč. Došlo to k chybě v komunikaci na obou stranách, a já teď nevím, jestli se vracet do ČR o ty dva dny dřív a kupovat si novou letenku, abych ho mohla přivítat na letišti atd. jak dělá vždycky on, když přiletím.
Co si o tom myslíte vy?

EDIT: Změna zpáteční letenky možná není, takže by mi propadla a kupovala bych si novou..

Příspěvek upraven 11.09.18 v 07:44

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 41932 příspěvků 11.09.18 07:41

@inesa to si vyres primo s nim, zeptej se ho :nevim:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 11.09.18 07:42

Zalezi. Jestli mas letet z druheho konce sveta, tak bych letenku nemenila. Jestli z nejake blizsi, dosazitelne destinace, tak asi ano.

Limi123
Závislačka 3516 příspěvků 11.09.18 07:50

Pokud je to v mych financnich moznostech a na priteli mi zalezi, tak bych letenku zmenila. A nebo at ji zmeni on, domluvila bych se.

Micaella22
Kecalka 411 příspěvků 11.09.18 08:39

Proc by sis kazil dovcu/ praci a letela driv. On tu bude na jak dlouho? Kdyby na dyl tak ty 2 dny uz nikoho nezabijou ne? :nevim:

bjetuschka
Závislačka 4659 příspěvků 11.09.18 08:44
@blumen píše:
@inesa to si vyres primo s nim, zeptej se ho :nevim:

Já teda taky nechápu, proč si to nevyřešíte spolu? 8o 8o 8o

inesa
Povídálka 29 příspěvků 11.09.18 09:01
@bjetuschka píše:
Já teda taky nechápu, proč si to nevyřešíte spolu? 8o 8o 8o

My to spolu řešili. On říkal, že bude dva dny v hostelu. Netvářil se nadšeně, možná mu to i bylo trochu líto. Já říkala, že zjistím, jestli jde změnit letenku (nejde). Ale spíš nechci udělat něco blbě, jsem v tomhle dost nerozhodná no :mrgreen:

blumen
Hvězda diskuse 41932 příspěvků 11.09.18 09:04

@inesa no treba ja, kdyby mu to vadilo a byl smutny, snazila bych se to zmenit. Pokud by neslo, neslo. Kdyby odzacatku tvrdil, ze to nevadi a udela si dva dny volna jen tak, zustala bych na dovolene. On to s Tebou neprobral dopredu, tak to nevyslo. Taky zalezi, kolik stoji letenka a co na to i zbytek lidi, co s nimi cestujes a podobne…

bjetuschka
Závislačka 4659 příspěvků 11.09.18 09:16
@inesa píše:
My to spolu řešili. On říkal, že bude dva dny v hostelu. Netvářil se nadšeně, možná mu to i bylo trochu líto. Já říkala, že zjistím, jestli jde změnit letenku (nejde). Ale spíš nechci udělat něco blbě, jsem v tomhle dost nerozhodná no :mrgreen:

Tak těžko říct, no :-) Ono když to s tebou neprobral, tak se taky nemůže divit, že to takhle blbě vyšlo. Na druhou stranu mně by bylo líto ho vidět, jak je mu to líto :D A abys byla na dovče a 2 dny se užírala tím, že tě mrzí, že nejste spolu, to asi taky nemá moc cenu…

Nairol
Echt Kelišová 8820 příspěvků 11.09.18 09:16

At ti ji koupi on, kdyz neni schopny se predem domluvit, kdy se sejdete. :nevim:

Jestli jste se nevideli dlouho, koupila bych si novou a prekvapila ho.

inesa
Povídálka 29 příspěvků 11.09.18 11:19
@blumen píše:
@inesa no treba ja, kdyby mu to vadilo a byl smutny, snazila bych se to zmenit. Pokud by neslo, neslo. Kdyby odzacatku tvrdil, ze to nevadi a udela si dva dny volna jen tak, zustala bych na dovolene. On to s Tebou neprobral dopredu, tak to nevyslo. Taky zalezi, kolik stoji letenka a co na to i zbytek lidi, co s nimi cestujes a podobne…

No ta původní zpáteční by mi propadla a nová stojí kolem 3000-4000 Kč. Ostatní, se kterými cestuju, to neřeší, zůstanou tam tak jako tak.
já jsem právě hrozná cíťa v tomhle, že nechci, aby se cítil smutný nebo nějak odstrčený či jak to říct, na druhou stranu mi ale mohl dát vědět včas…

káťa
Extra třída :D 13027 příspěvků 11.09.18 13:36

A přítel je cizinec ??? Že bude muset po dobu tvé nepřítomnosti bydlet v hostelu ???

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 11.09.18 13:42

Píšeš, že byla chyba v komunikaci, ale z popisu mi přijde, že spíš on si prostě koupil letenku a vůbec se nedomluvil. Tím bych se z cest nevracela a on bud počká v hotelu, nebo si to sám přebookuje, může si za to sám. Pokud ta chyba byla na obou stranách a on za to úplně nemohl, rozhodla bych se podle toho, koho by to přebookování vyšlo víc draho.

inesa
Povídálka 29 příspěvků 11.09.18 13:58

@Lalelale No…svoji chybu vidím v tom, že když o tom mluvil (že by přiletěl), tak jsem mu měla napřed říct: od do budu pryč. Jenže o tom, že přiletí, mluví už docela dlouho a pořád nic, takže jsem to brala s rezervou. Navíc se ptal, jaké měsíce se mi hodí, já řekla, říjen (a)nebo listopad, nenapadlo mě, že se to semele tak rychle a dřív.
Pak jen napsal: přiletím tak a tak a já koukala jak puk 8o Navíc ještě v tom týdnu, kdy si jí koupil, jsme si měli volat a on na to zapomněl (asi v horečném sháněním letenky 8o ). Kdyby jsme byli normálně v kontaktu, tak mi to mohl říct.
Já přebookovat nemůžu, musela bych si koupit novou.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2402 příspěvků 11.09.18 14:05

@inesa tak to je ale jeho chyba. Když letím za příbuznými, vždy každého obvolám a pak koupím letenky, aby se mi tohle nestalo. Pokud jste se domluvili předběžně na říjem a on doletí v září, tak je to jeho blbost, a své plány bych nerušila. I když nežijete spolu, napsat nebo zavolat v dnešní době není problém.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >