Zmenšení žaludku

Anonymní
23.3.21 20:13

Zmenšení žaludku zkušenosti

Hezký večer.
Ráda bych se zeptala vás, které máte zkušenosti se zmenšením žaludku.

1. Jak dlouhá doba uplynula od vašeho rozhodnutí k operaci?
  2. Jakou formu zmenšení žaludku máte?
  3. Jaká byla rekonvalescence s dětmi?
  4. Dělala vám problém dieta nebo jste měli jiné komplikace?
  5. Jaká byla váha před operací a jak šla dolů?
  6. Kdyby jste se měly znovu rozhodnout, šly by jste do toho zase?

Nemusíte odpovědět na vše, ale mám hrozně moc otázek a ale.

Je mi 27 let, svojí vinou, věčnými dietami, sladkými nápoji a v neposlední řadě třemi těhotenstvími jsem se dostala na váhu 139kg, při výšce 170cm.
Už přes 9 měsíců jím zdravě, dle kalorických tabulek, 7× týdně chůze, 6× týdně 30 minut orbitrek, 6× týdně cvičení dle videí a aplikace, lítání za 3 dětma, denně minimálně 8000 kroků (dle mi band 5).
Váha šla dolů o pouhých 9kg, centimetry nic moc. Ale prostě ztrácím s tímhle tempem hubnutí motivaci. Na pátek jsem objednaná k obezitologovi a chci projednat i tuhle možnost. Ještě před 2 těhotenstvím před 5 lety jsem měla 70kg :(.. a už vážně nevím, co víc dělat. Hlídám sacharidy, tuky, cukry, bílkoviny, denní příjem. Tak přemýšlím, jestli jediným řešením není už jen to zmenšení žaludku. Předem vám děkuji za odpovědi, pokud jste dočetly az sem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.3.21 20:22

Ahoj, jsem 5 let po PLIKACI žaludku. Od prvního rozhodni po operaci, uběhlo asi půl roku. Mezitím psycholog, obezitolog a předoperační vyšetření. Původní váha byla 126 kg, při nástupu 121kg. Zhubla jsem za 3 měsíce asi na 90kg. Rekonvalescence byla velmi náročná, 14 dní po operaci jsem byla tak oslabená, že jsem nemohla chodit. Neustále jsem zvracela krev. Pak se ti zlepšilo, měsíc jsem byla pouze na tekuté stravě, pak kašovité a pak už normální. Porce asi jako kelímek od jogurtu. Shazovala jsem rychle. Ale začali mi padat vlasy, byla jsem velmi unavená. Brzo jsem otěhotněla asi 6 měsíců po operaci, těhotenství byli velmi náročné, nemohla jsem díky žaludku jíst a tak dítě neprospívalo. Malá se narodila v 7 měsíci. Po těhotenství se mi plikace uvolnila a závratnou rychlosti jsem měla vše nazpět i s bonusem. A znovu bych do toho nešla, jsem sice tlustá, ale v plné síle a tu potřebují kvůli dětem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 20:30
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 5 let po PLIKACI žaludku. Od prvního rozhodni po operaci, uběhlo asi půl roku. Mezitím psycholog, obezitolog a předoperační vyšetření. Původní váha byla 126 kg, při nástupu 121kg. Zhubla jsem za 3 měsíce asi na 90kg. Rekonvalescence byla velmi náročná, 14 dní po operaci jsem byla tak oslabená, že jsem nemohla chodit. Neustále jsem zvracela krev. Pak se ti zlepšilo, měsíc jsem byla pouze na tekuté stravě, pak kašovité a pak už normální. Porce asi jako kelímek od jogurtu. Shazovala jsem rychle. Ale začali mi padat vlasy, byla jsem velmi unavená. Brzo jsem otěhotněla asi 6 měsíců po operaci, těhotenství byli velmi náročné, nemohla jsem díky žaludku jíst a tak dítě neprospívalo. Malá se narodila v 7 měsíci. Po těhotenství se mi plikace uvolnila a závratnou rychlosti jsem měla vše nazpět i s bonusem. A znovu bych do toho nešla, jsem sice tlustá, ale v plné síle a tu potřebují kvůli dětem.

Děkuji. Já už další těhotenství neplanuji, ale teda celkem mě to děsi, ta slabost a zvracení :(.. právě všude čtu, jak je to super, ale většinou na stránkách klinik… Děkuji za zkušenost, hodně štěstí a snad je malička v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
107
23.3.21 20:50

Nikdy bych do toho nešla, protože ty komplikace a následky co to obnáší..
A stejně si to musíš přepnout v hlavě a dodržovat pak hodně stravu a to si můžeš přepnout i bez operace a zhubnes třeba sice pomaleji, ale rozhodně to bude zdravější.
Znám holky co si to v té hlavě nesrovnaly a po operaci sice zhubly, ale potom se zase projedly zpět.
Edit : a jelikož ty to v té hlavě už preple máš, když se nějakou dobu snažís, tak není problém třeba že jíš pod bazal?
Určitě vyhledat odbornika a ono to půjde 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
23.3.21 21:10
@Anonymní píše:
Hezký večer.

Je mi 27 let, svojí vinou, věčnými dietami, sladkými nápoji a v neposlední řadě třemi těhotenstvími jsem se dostala na váhu 139kg, při výšce 170cm.
Už přes 9 měsíců jím zdravě, dle kalorických tabulek, 7× týdně chůze, 6× týdně 30 minut orbitrek, 6× týdně cvičení dle videí a aplikace, lítání za 3 dětma, denně minimálně 8000 kroků (dle mi band 5).
Váha šla dolů o pouhých 9kg, centimetry nic moc. Ale prostě ztrácím s tímhle tempem hubnutí motivaci. Na pátek jsem objednaná k obezitologovi a chci projednat i tuhle možnost. Ještě před 2 těhotenstvím před 5 lety jsem měla 70kg :(.. a už vážně nevím, co víc dělat. Hlídám sacharidy, tuky, cukry, bílkoviny, denní příjem. Tak přemýšlím, jestli jediným řešením není už jen to zmenšení žaludku. Předem vám děkuji za odpovědi, pokud jste dočetly az sem.

Nesmysl. Kdyby jsi opravdu jedla jak máš a k tomu měla tento pohyb. Tak to musí jít mnohem rychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 21:21
@Anonymní píše:
Hezký večer.

Váha šla dolů o pouhých 9kg, centimetry nic moc. Ale prostě ztrácím s tímhle tempem hubnutí motivaci. Na pátek jsem objednaná k obezitologovi a chci projednat i tuhle možnost. Ještě před 2 těhotenstvím před 5 lety jsem měla 70kg :(.. a už vážně nevím, co víc dělat. Hlídám sacharidy, tuky, cukry, bílkoviny, denní příjem. Tak přemýšlím, jestli jediným řešením není už jen to zmenšení žaludku. Předem vám děkuji za odpovědi, pokud jste dočetly az sem.

Ahoj.

Ja mam gastricky bypass a bylo to me nejlepší rozhodnutí…

Mam po operaci uz 7 let a dole 55kg. Takove omezeni jako na zacatku necitim… ale porad jim mensi porce.
Sla bych do toho znovu… diky ni jsem otehotnela a pak zase zhubla…
Tato operace je JEN perlicka co pomuze… musis si to srovnat v hlave, ze jidlo neni smysl zivota.

Ja po operaci byla bez komplikaci. Po tydnu jsem sla do prace-administrativa.

• Citovat
  • Nahlásit
286
24.3.21 00:34

A jaky máš denní příjem, bazál, rozložení maker (B, S, T)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
24.3.21 00:34

A jaky máš denní příjem, bazál, rozložení maker (B, S, T)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 20:15

@Efkaaa Od nutriční jsem měla původně vypočítáno 2020kcal, 160g bílkoviny, 150g sacharidy, 70g tuky, 28g vláknina. Po 4 měsících, kdy se nic nedělo, mi snížila příjem na 1790kcal a pořád ani ťuk.
Každý den jsem podle kalorických tabulek v zeleném. Nemám tam započítané aktivity. Jediné co, tak mi rostou svaly, ale že by to šlo vidět na váze nebo na měření, tak ani ťuk.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 20:17

@Cenarius Díky za radu. Denně si jídlo zapisuji do kalorických tabulek, jim přesně podle toho, jak a co mám a pohybu mám dostatek a bohužel to nejde. Opravdu nemám důvod si vymýšlet anonymně někde na internetu cizím lidem, kterým je to fuk. Prostě to asi u každého nefunguje. Proto se ptám i na tuhle možnost.

• Citovat
  • Nahlásit
94
24.3.21 20:20
@Anonymní píše:
Ahoj.

Ja mam gastricky bypass a bylo to me nejlepší rozhodnutí…

Mam po operaci uz 7 let a dole 55kg. Takove omezeni jako na zacatku necitim… ale porad jim mensi porce.
Sla bych do toho znovu… diky ni jsem otehotnela a pak zase zhubla…
Tato operace je JEN perlicka co pomuze… musis si to srovnat v hlave, ze jidlo neni smysl zivota.

Ja po operaci byla bez komplikaci. Po tydnu jsem sla do prace-administrativa.

Děkuji za zkušenost. Čím víc se nad tím zamýšlím, tím víc si říkám proč ne. Byla jsem už na dvou operacích (jedna žlučník, druhá kýla) a vždy jsem byla do 14 dnů v pohodě, po týdnu jsem doma už fungovala. Tak si říkám, že by snad nemusely být komplikace. Je to sice zase jiný zákrok, ale rizika jsou I u slepáku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
24.3.21 20:24

Třeba tady mám takhle, co jsem našla v telefonu z minulého týdne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 15:52
@Anonymní píše:
Hezký večer.

Ahoj,

ptala jsem se asi týden před tebou a dostala řádnou sodu :) Ale rozumím ti, já sem na tom stejně… už sem si zařala zjištovat info a popravdě i čekačka na konzultace je v řádu týdnu (měsícu) a na operaci, když se dostaneš do pořadníku se čeká třeba i rok a to je tedka pořád problém s covidem a nemocnice jsou narvané pacienty s covidem atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 11:50

Nějaké novinky?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat