Zmenšení zásnubního prstenu s kamínky

Anonymní
23.12.19 05:59

Zmenšení zásnubního prstenů s kaminky

Ahoj holky,

Není to ani týden co mě přítel požádal o ruku :srdce:, bohužel se netrefil do velikosti prstynku a já už nemám nárok na výměnu, protože já husa hloupá šla do stribrnictvi s prstenem na ruce. Měla jsem ho na sobě ani ne deset minut a nenapadlo mě ho dát do krabičky, to by se nic nedělo. Takže jediná možnost je o čtyři čísla prsten zmenšit. Pani mi ho bezproblemu vzala, ale já si zpětně uvědomila, že mám strach, aby takovým zmenšení nebyl problém s kamínky, které jsou velmi jemné, ale nikoli po celém obvodu. Co myslíte, má některá z vás s tímto zkušenosti? Jsem z toho zoufalá a navíc hrozně naštvaná, že za svou blbost takhle platím. Nerada bych, aby mi po měsíci prsten úplně jak se říká opelichal. :( :,(
Prsten je skoro totožný s tím na obrázku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8443
23.12.19 06:25

Mně vždycky ve zlatnictví říkali, že tři velikosti problém nejsou. Nechávala jsem si zmenšit kolikrát, ale s jedním kamenem. Podle mě to bude vidět a ty drobné maminky budou problém. Ale nejsem odborník, jen mám ráda zlato a občas jsem di nechala neco upravit. Do zmenseni o čtyři velikosti bych nešla.
Jo, chlap di melzjidtit, jako máš velikost, Ale třeba to dobře odpadne. Dej vědět, zajímalo by mě to. Prsten je tedy stříbrný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 06:32

@g.sandova Ano, prsten je stříbrný, mě to tak hrozné štve, jsem na tohle úplně hrozná. Jde o to, že paní ve stribrnictvi mi k tomu vůbec nic neřekla, tak jsem předpokládala, že to bude v pořádku, ale napadlo mě něco si o tom přečíst a úplně jsem se zhrozila. Bohužel to chlap neodhadl.. Ale to mu nemám vůbec za zlé. Spíš mě mrzí ten přístup paní v obchodě. Chápu, že mi nevěřila, že jsem ho měla na sobě chvíli, ale pokud by prsten poslala třeba na přezkoumání nebo tak, byla bych si skoro na stopro jistá, že by neschledali pádný důvod ho nevymenit. :(

• Nahlásit
  • Citovat
8443
23.12.19 06:50
@Anonymní píše:
@g.sandova Ano, prsten je stříbrný, mě to tak hrozné štve, jsem na tohle úplně hrozná. Jde o to, že paní ve stribrnictvi mi k tomu vůbec nic neřekla, tak jsem předpokládala, že to bude v pořádku, ale napadlo mě něco si o tom přečíst a úplně jsem se zhrozila. Bohužel to chlap neodhadl.. Ale to mu nemám vůbec za zlé. Spíš mě mrzí ten přístup paní v obchodě. Chápu, že mi nevěřila, že jsem ho měla na sobě chvíli, ale pokud by prsten poslala třeba na přezkoumání nebo tak, byla bych si skoro na stopro jistá, že by neschledali pádný důvod ho nevymenit. :(

Je to smůla, no. Také se může stát, že zákazník to vůbec nezmenší, že tomu ženská vůbec nerozumí, těžko říct. Jo, mně se prostě partner zeptal na velikost a bylo. My jsme to pojali tak jako že ne úplný překvapení.
No dej vědět, jak to dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8443
23.12.19 06:52

A máš k tomu doklad? Mně se to nějak nezdá, že by to nešlo vyměnit. Co vedoucí prodejny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22666
23.12.19 07:00
@Anonymní píše:
@g.sandova Ano, prsten je stříbrný, mě to tak hrozné štve, jsem na tohle úplně hrozná. Jde o to, že paní ve stribrnictvi mi k tomu vůbec nic neřekla, tak jsem předpokládala, že to bude v pořádku, ale napadlo mě něco si o tom přečíst a úplně jsem se zhrozila. Bohužel to chlap neodhadl.. Ale to mu nemám vůbec za zlé. Spíš mě mrzí ten přístup paní v obchodě. Chápu, že mi nevěřila, že jsem ho měla na sobě chvíli, ale pokud by prsten poslala třeba na přezkoumání nebo tak, byla bych si skoro na stopro jistá, že by neschledali pádný důvod ho nevymenit. :(

Na tu paní v obchodě se nesmíš zlobit, opravdu jen na sebe.

Ty jsi tam přišla s prstenem na ruce a nošené zboží se nevyměnuje nikde.

Je to stejné, jako kdybys někam přišla vyměnit rifle, že Ti nesedí a sundávala je tam se sebe, to by si všude poklepali na hlavě.
Všechny věci na výměnu musí být nenošené…

4 čísla je dost na zmenšení, ale jinou možnost nemáš, pokud ho chceš nosit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6802
23.12.19 07:20

Hele a nebude levnější a jednodušší ten prstýnek prostě koupit stejný ve tvé velikosti? Jedná se o stříbro, tak by to taková pálka zase být neměla. Zmenšovamé stříbro stejně nebude moc odolné, bála bych se, že bude praskat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 07:38

@g.sandova doklad samozřejmě mám, my do obchodu měli jít až dnes, včera jsme se šli jen podívat, zda budou mít dnes otevřeno, jenže já byla tak ráda, že měli otevřeno, že jsem zase dříve konala, než přemýšlela..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.12.19 07:40

@free333 Já vím, však je to tak jak píšeš, samozřejmě ji to nemám za zlé, dělá jen svou práci. Já jsem holt hloupá, akorát jsem si kvůli tomu pokazila svátky. Prsten bude hotový až po 8.1. a bůh ví, zda to ještě vůbec dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.12.19 07:42

@Aduš8 Pořád se uklidnuji tím, že kdybych ho měla možnost vyměnit, ten samý by neměli v mé velikosti a já bych tento musela stejně nechat zmenšit. Sice je stříbrný, ale dle účtenky stal přes dva tisíce..coz mi zase tak málo nepřijde, i když jsou samozřejmě prsteny i dražší.

• Nahlásit
  • Citovat
9498
23.12.19 07:43
@Anonymní píše:
@g.sandova doklad samozřejmě mám, my do obchodu měli jít až dnes, včera jsme se šli jen podívat, zda budou mít dnes otevřeno, jenže já byla tak ráda, že měli otevřeno, že jsem zase dříve konala, než přemýšlela..

Nejak si nedovedu predstavit mit na prste prsten o 4 cisla vetsi 8o 8o 8o To jsi ho mela na palci? Protoze ja osobne bych ho vibec na prstu nemela… vzdyt sklouzava a nedrzi :nevim:

Jak pise @Aduš8 stribro neni tak drahe, tak kdyby zmenseni nedopadlo dobre, koupite novy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 07:45

@cecetka Jak jsem psala, měla jsem ho na příště pouze zhruba hodinu a to ještě na prostředníku. Člověk je z toho tak nadšený a teď ledová sprcha. Když to nepůjde jinak, holt se bude muset koupit jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
22666
23.12.19 07:48
@Anonymní píše:
@free333 Já vím, však je to tak jak píšeš, samozřejmě ji to nemám za zlé, dělá jen svou práci. Já jsem holt hloupá, akorát jsem si kvůli tomu pokazila svátky. Prsten bude hotový až po 8.1. a bůh ví, zda to ještě vůbec dopadne.

A když jsi ho měla na sobě, tak jsi ho měla na prostředním prstě a tam seděl?
Protože jinak by snad přece spadl, ty 4 čísla jsou hodně…

Jestli by nebylo lepší nosit ho na jiném prstě než na prsteníčku, bylo by po starostech a pak svatební by se pořídil na prsteníček?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22666
23.12.19 07:50
@Anonymní píše:
@Aduš8 Pořád se uklidnuji tím, že kdybych ho měla možnost vyměnit, ten samý by neměli v mé velikosti a já bych tento musela stejně nechat zmenšit. Sice je stříbrný, ale dle účtenky stal přes dva tisíce..coz mi zase tak málo nepřijde, i když jsou samozřejmě prsteny i dražší.

Na to že je stříbrný, je šíleně drahý, u nás podobné se pořídí kolem pětistovky, se zirkony, s rhodiováním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
23.12.19 08:06

Bude praskat a to mnozstvi kaminku neni dobre na zmenseni. Byt tebou koupit novy. Dva tisice za stribrny, prsten? 8o u stribra kaminky hodne vypadavaji. takovy to prsten je v beznych zlatnictvi za 500,–. Asi pritel nevybral dobre zlatnictvi, tak bych zasla jinam a fakt neco kvalitnejsiho. Sunt ti vydrzi malo a budes chodit s opadanymi kameny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama