Změny na děložním čípku v 16tt

Anonymní
19.2.20 11:03

Změny na děložním čípku v 16tt

Ahoj maminky, hledám tu nějaké informace nebo i rady. V pondělí jsem se dozvěděla, že dle cytologie mám změnu na děložním čípku. Respektivě mi gynekoložka řekla, že je určitá stupnice a já jsem v polovině. Jenže v vzhledem k těhotenství se s tím nic dělat nedá. Objednala mě za 5týdnů, což mi přijde pozdě, protože se všude dočítám, že těhotenství to bujení urychluje. Přemýšlím, že si nechám vypsat zprávu o nálezu a zkonzultuji to s dalším lékařem. Dohledala jsem, že jsou dobří na onko-gynekologii v Motole. Nebo nevím jak postupovat. Upřímně mám opravdu strach. Najednou člověk přestane plánovat a blbé myšlenky se jen hrnou. Doma mám navíc 18m syna a o to je svízelnější. Budu ráda za jakoukoliv radu, doporučení lékaře atd… Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

555
19.2.20 11:14

Zase nešil, pokud to není v těhotenství akutní, tak se volí vyčkávací přístup. Já jsem na začátku těhu měla taky změny na čípku s tím že zkontrolujeme až po šestinedělí, dva gynekologové mi řekli, že tyhle nálezy v těhu jsou normální a ve většině případů se to spraví porodem.Tak uvidím jaký budou výsledky po šestinedělí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 11:27
@Reny28 píše:
Zase nešil, pokud to není v těhotenství akutní, tak se volí vyčkávací přístup. Já jsem na začátku těhu měla taky změny na čípku s tím že zkontrolujeme až po šestinedělí, dva gynekologové mi řekli, že tyhle nálezy v těhu jsou normální a ve většině případů se to spraví porodem.Tak uvidím jaký budou výsledky po šestinedělí

Víte, mám prostě strach to je celé. Vím, že v těhotenství s tím něco dělají jen když se to rapidně horší. Jen přemýšlím ted sama nad sebou, jestli nemůžu ještě něco udělat. S prvním synem jsem neměla v těhotenství žádný problém, jen po porodu se mi čípek nezatáhl nebo nevím jak to nazvat, ale cytologie ok a ted druhé těhotenství a cytologie špatná. Časový rozestup není velký.

• Nahlásit
  • Citovat
13273
19.2.20 11:30

Klid, kamarádka taky měla změny a taky byla jen sledována, po 6ti neděli bylo vše v pořádku!
Moje znama zvolila možnost odmítnutí vnitřního vyšetření po celé těhotenství, nechávala kontrolovat pouze vývoj plodu a asi to není špatná cesta, než často tento zbytečný stres. Sousedku od 30 týdne strašila doktorka kvůli čípku předčasným porodem, klid na lůžku atd a porodila ve 39 týdnu…
Nestresuj se, to je nejhorší pro všechny. Pokud Tě to uklidní zkonzultuj výsledky s někým dalším, ale Tvá doktorka postupuje normálně.
Tak klid :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 11:41

@Elen8
No, mě navíc po tom pondělním vyšetření dosti bolí břicho, tedy podbřišek. Nevím, ale asi je to normální. Víte, ono tohle druhé těhotenství je zvláštní i v tom, že jsem na začátku fakt hodně krvácela, ale o potrat prý nešlo a ted mě zase začal trápit lehký únik moči. Takže brusinky, nějaká probiotika na imunitu atd… Jinak ostatní testy ok. Tak sama tápu. Další rozdíl je, že jsem nabrala jen 1kg, ale při synovi to byla jiná. Vše je jinak.

No a ted tohle. Určitě to zkonzultuji i jinde, třeba mě to uklidní.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama