Změny nálady a chování po nástupu do školky

46
4.9.08 09:25

Změny nálady a chování po nástupu do školky

Ahojte maminky,
Kubicek je 4. den ve skolce, první 2 dny probehl odchod do skolky v pohode, obcas plakal az ve skolce, 3. a 4. den do skolky nechtel,plakal, tahla jsme ho tam nasilim, ale behem dne uz pry ve skolce neplakal. Horsi je to doma. Spaval celou noc, ted se X krat za noc budi, chce spat s nami nebo se chodi pomazlit, pri polednim spani se s placem budi a neusne, dokud si s nim nelehnu ja, kdyz byl s dedou na hristi, tak mu s placem utekl, ze chce byt s maminkou…Jsem z toho unavena a nevim, co mam delat, jestli trvat na dosavadnich pravidlech, ze v noci se spi ve svoji postylce,ve svem pokojicku, sam a nechat ho vyrvat kdyz protestuje nebo na cas povolit (nez si zvykne ve skolce) a nechat ho treba spat u me. Meli jste to doma nekdo podobne? Poradite, jak jste toto resili vy? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

46
4.9.08 09:32

jeste jsme zapomnela dodat mozna dulezitou vec, jsme v 8. mesici tehotenstvi (mimco cekame koncem rijna) a posledni mesice bylo videt, ze se na me Kubik vic upnul, asi i diky tomu (nebo hlavne kvuli tomu?). To bych taky rada vedela, jak to bylo u vas, pokud jste ocekavali potomka a dite priblizne ve stejnou dobu nastupovalo do skolky. diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
4.9.08 09:57

Asi bych mu osobně trochu ustoupila, je to pro něj nové a potřebuje se ujistit že jste tu pro něj. Zvlášť když má přijít miminko. (I když to spaní v jedné posteli ti nezávidím.)
A jinak kolem tří let děti začínají být víc upnuté na maminky i normálně to nemusí být jen těhotenstvím. :wink:
Držte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
4.9.08 10:45

Ahoj, trošku povol, ale nějaké hranice mu dej, aby se to pak dalo vrátit k „normálnímu“ režimu. Počítej, že to většinou trvá zhruba měsíc, než si dítě na školku zvykne. u nás to bylo podobně. trochu kňourat může klidně i za rok :roll: Držím palce, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.9.08 11:16

Druhy jsem cekala kdyz prvnimu byli 3, upnul se na me jak uvidel rust intenzivneji brisko, nastehoval se zpatky k nam do loznice (predtim uz spal v pohode u sebe v pokojiku). Doprali jsme mu to, citil ohrozeni, proc zavdavat duvod k zarlivosti odstrkovat, naopak privinuli jsme ho k sobe, nejen v posteli, ale nechala jsem aby se na me „lepil“ i pres den (doslovne!), kdykoliv potreboval.

Kdyz se ditko narodilo byl doma, do skolky nesel, nechtel. respektovali jsme to, spali vsichni 4 v jedne posteli a sice to byl zahul prvni rok, ale chtela jsem mu doprat co potreboval. Hral si s hrackama mimina, obcas chodil po ctyrech, casto brebentil misto mluveni. Vsechno jsme akceptovali. Po cca 3/4 roce se zacal nudit a do skolky se zacal ptat sam od sebe, chtel si hrat s klukami svyho veku, zacali mu chybet. Nastup probehl bez problemu, zjistil ze ho to tam naplnuje vic nez doma se mnou a mimi. Ale prisel na to sam, a to je podle me sakra dulezite, ze nemusel zazit ten pocit odstrceni. Pro mamu je to hrozne tezky tohle nasazeni a casto jsem padala mrtva v noci do postele, ale stalo to za to. Netrva to vecne a diteti to da hodne, pocit zazemi, pocit toho ze ho rodina neodstrcila. Kdyby chcel byt doma do 5ti, klidne bych akceptovala i to.

• Nahlásit
  • Citovat
267
4.9.08 12:51

Ahoj, taky bych „netlačila na pilu“. Souhlasím s tím, že ted potřebuje maminku ze všeho nejvíc. (Nové prostředí, jiný režim a k tomu bude maminka s miminkem doma). Já budu dávat děti v listopadu a uvidím co a jak. Pokud budou neštastný a budou chtít být se mnou doma, tak je nechám. Je to smutné jak pro maminku i pro dítě.
Taky čekám miminko, děti se moc těší. Doktorka říkala, aby se necítili odstrčení po narození sourozence nedávat do školky hned. Počkat pár měsíců a do školky dávat na pár hodin a až třeba po měsíci nechat déle. U mě je to zvlášt těžký, protože jsou na mě strašně fixovaní. Prakticky jsou se mnou neustále od narození.
Ale pokud tam budou neštastný - budu neštastná i já.

Zkus ho tam třeba dávat pozvolna. Na 1-2 dny v týdnu, nebo jen dvě hodinky denně. Každý týden bych to prodloužila o hodinu déle. A pak by už mu to ani nepřišlo.
Věřím, že se rozhodneš správně. Přeji nám pevné nervy a málo slz :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.9.08 13:31

Ahoj,
no,i já mám obavy z našeho nástupu do školky-začínáme za měsíc.
Asi bych na Tvém místě taky povolila.Na malýho je to moc a hledá si své místo.Dřív Tě měl jen pro sebe,ted je toho hodně nového-školka,mimčo a on potřebuje jistotu,že ho miluješ stejně.Tak mu jí dej.

• Nahlásit
  • Citovat
2026
4.9.08 15:00

Ahojky,

no tak to jsem na tom stejně malej ted nastoupil do školky první dny v pohodě trochu si pobrečel a dnes mi stropil takovu scénu, že my ho musela učitelka utrhnout od nohy a zajít s nim do třídy. Tohohle jsem se hrozně bála a doma jsem to obrečela holt ty těhuhormony :) Taky bych to neřešila, když vám to nevadí to ležení s váma tak je to v poho. Malej k nám chodí taky pravidelně pokaždý v jinou dobu ale přijde, neřešim to.Zatim se teda nebudí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
4.9.08 15:12

tak já bych to nehrotila…prostě má takovou reakci…potřebuje se přitulit, je v cizím prostředí, je unavený, je toho moc…byla bych trpělivá a pokračovala v dávání do školky..jen kolem narození miminka bych ho nechala na týden, dva doma - jak se vrátíte z porodnice…a zdůrazňovala jak je důležité, aby byl doma…časem to určitě pomine a můžete se třeba domluvit, že já nevím…třeba čtvrtky budete mít pro sebe a nebude chodit do školky…

ale určitě bych s tímto měla trpělivost, je to pro ty naše „velké“ děti fakt náročnější.

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
5.9.08 09:42

Diky za vase nazory:-) Me jen porad zarazi, ze ve skolce to zvlada, neplace uz, hraje si s detma…,ale doma to teda vubec nezvlada, kazda malickost ho rozhodi,zacal nam vycitat, ze jsme kdysi pred pul rokem sli do divadla bez nej, nechce jit s dedem bez nas na pisek, nejde bez nas spat a tak…Tak snad se brzo jeho dusicka zase srovna a vsechno bude jak ma byt:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.9.08 23:10

Ahoj, taky mám doma malého / velkého mamánka :wink: Dávám ho do školky na 2h hned po svačině pro něj mažu a vyplatilo se, dnes mi poprvé mával při odchodu a do školky se začal těšit…1.den mi řekl ,že plakal proto že myslel že už nepříjdu 8O :cry: a to jsem mu týden vše vysvětlovala…ono je to pro ně opravdu veliká změna a určitě mu to mazlení dopřej :lol: ani se nanaděješ a bude to veliký chlap…Jinak taky mě udivilo jak si mě začal hlídat :lol: ,chodí mě kontrolovt i na záchod :roll: :lol: a to nikdy neodcházím bez rozloučení a upozornění že někam jdu… Ono to časem přejde neboj :wink: a nezapomeň hodně chválit, jak je šikovný ,
veliký kluk… Marie

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama