Změny v mateřské dovolené v r. 2009 ???

Anonymni
13.1.09 13:29

Změny v mateřské dovolené v r. 2009 ???

Ahoj holky, chci se zeptat. Četla jsem, že od roku 2009 už mateřskou nevyplácí zaměstnavatel, ale OSSZ (musí se samozřejmě podat žádost). Když jsem na MD nastoupila už v září, musím teď podat žádost na OSSZ nebo to tam zaměstnavatel postoupil?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
13.1.09 13:32

To jsem nepochopila :oops: Já mám na MD nastupovat 18. ledna a jdu to dát ve čtvrtek normálně k zaměstnavateli :?: + na sociálku odhlásit rodičák, co beru na Sáru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.1.09 13:35
  • Nahlásit
  • Citovat
6310
13.1.09 13:35

Ahoj,

jsem na tom stejně jako Amynka - akorát mateřskou nastupuji na začátku února…
Taky se chystám posílat papír vystavený gynekoložkou do práce… Tam to snad vyřídí, ne?

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6310
13.1.09 13:45

No, v tom článku píší, že na OSSZ hlásí nástup na MD OSVČ o zaměstnankyních tam nic takového nepíšou… Já osobně jsem zaměstnaná v malé organïzaci, u prvního dítěte mi vyplácela PPM taky rovnou sociálka, ale nástup jsem hlásila zaměstnavateli. No, přinejhorším mi zaměstnavatel pošle papír zpátky, nejspíš s nějakým potvrzením o výši příjmu a já s tím pak dojdu na OSSZ.

Ach jo, už teď mám z toho zařizování hrůzu… :twisted:

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
13.1.09 13:48

Tak teď jsem totálně zmatená, ve čtvrtek jdu stejně do práce, to tam hodit, tak mi na mzdovce řeknou, co a jak, stejně mi musí někdo vypočítat výši mateřský a tu mi vypočítají nejspíš, jako minule, v práci. A pak jedem na sociálku, odhlásit stejně rodičák, tak kdyžtak ten papír, pokuď mi v práci řeknou, že ho mám dát na socku, vezmu tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
13.1.09 13:51

Holky, neplašte mě!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Jsem ráda za toto téma i když mám ještě chvíli čas na MD!

Já jsem to chtěla udělat přesně jako Amynka!!!!
No nic, ve ČT jdu stejně do práce, protože by mi měli přepočítat PPM tak se na to zkusím pozeptat!!!

• Nahlásit
  • Citovat
4222
13.1.09 14:24

Já si myslím,že musíte odevzdat papíru zaměstnavateli,ten ho stejně musí potvrdit a odešle ho na OSSZ…

Ale v našem státě a při dnešních zmatcích.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
13.1.09 17:18

Já myslím, že to vyplácí sociálka, ale dává se to zaměstnavateli a ten by to tam měl poslat. Aspoň u malých organizací - my jsme taky malá organizace a naší účetní na školení říkali, že se o ty výpočty nemá vůbec starat, páč to budou počítat na socce. Jak je to u velkých firem netuším.

Já bych to normálně donesla do práce a maximálně tě s tím pošle někam, tak to pak hodíš na sociálku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
13.1.09 21:05

z webu Ceske spravy soc.zab. vyplyva: zadost se podava zamestnavateli, ale rozdil je v tom, ze doted zamestnavatel i tuto davku VYPLACEL, ted uz penize prijdou primo z OSSZ, kam zamestnavatel ten formular posle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama