Změny v RP - jak to tedy bude?

24965
8.9.10 11:30

Změny v RP - jak to tedy bude?

četli jste
http://ekonomika.idnes.cz/…konomika.asp?…

Jak to tedy bude? Co nás čeká?
Stále nemám určenou délku RP a teď ani nevím jakou si vybrat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20165
8.9.10 11:38

jo Mavo tak to bude ještě zajímavý, nevím co poradit, tys plánovala myslím 3letou viď? Pokud budeš teprve žádat, tak ti to podle mě rovnou spočtou na tu nižší měsíční částu, aby ses vesla do limitu a přitom pobírala RP 3 roky.
U té 4leté to na celé 4roky podle mě nevyjde ani tak :nevim:
Nevím, jen odhaduju

Jsem zvědavá, jak to vyřeší, až to začnu řešit já  :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24965
8.9.10 11:46

Sandro já právě zvažovala 4letou, ale s tím, že se po třech letech vrátím do práce. Jenže mě stejně propustí, tak bych si ten čtvrtý rok nechala jako záložní.

Jde přece pobírat RP a pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
8.9.10 11:59
Mava píše:
Sandro já právě zvažovala 4letou, ale s tím, že se po třech letech vrátím do práce. Jenže mě stejně propustí, tak bych si ten čtvrtý rok nechala jako záložní.Jde přece pobírat RP a pracovat.

JDE,
ale ne u zamestnvatele,kam se pak mas v planu vracet myslim…Musela bys jinde :think:
Ale treba mnee nekdo opravi :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
8.9.10 12:01

jj to jde, není to ani nijak omezeno, co do výše příjmu, aspoň do té doby, než to zase nějak změní :lol: ale to si nemyslím, že by nastalo - ačkoli možný je všechno :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
8.9.10 12:02
farska píše:
JDE,
ale ne u zamestnvatele,kam se pak mas v planu vracet myslim…Musela bys jinde :think:
Ale treba mnee nekdo opravi :nevim: :nevim: :nevim:

Tohle platí jen po dobu MD, u RD můžeš pracovat i u zaměstnavatele, kam se po RD budeš vracet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
8.9.10 12:06

Aha,

ja si hned rikala,ze jsem tam urcite neco popletla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.9.10 12:08
sandrik píše:
farska píše:
JDE,
Ale treba mnee nekdo opravi :nevim: :nevim: :nevim:
Tohle platí jen po dobu MD, u RD můžeš pracovat i u zaměstnavatele, kam se po RD budeš vracet

No ja nevim, ale myslim, ze to plati i pro RD :think:
Rikala mi asi pred rokem znama, ze ji jeji zamestnavatel zamestnal „papirove“ ve sve jine firme, prave aby neprisla o prispevek (a dite uz mela 3lety, takze muselo jit o rodicak, ne o materskou)

• Nahlásit
  • Citovat
159
8.9.10 12:09

To jste mě s tím článkem teďka dostaly, pořád se mluvilo jen o tom, že přijdou o peníze jen maminky,co mají RP na 4 roky.Vidím,že zase změna. A to jsem četla minulý týden aktuální změny. Já nevím,ale podle mě se stejně ještě nijak definitivně nedohodli, těžko říct, co poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165

omluva za OT
farska - pěkná profilová fotka! Krásný medvídek :palec: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24965

Tak to je fajn, že to jde. Já to mám totiž v plánu. Napsat si RD na 4 roky, ale po třetích narozkách se vrátit na částečnej. Pokud to tak půjde u zaměstnavatele, před dvouma rokama mi to nabízel sám /ten částečnej/.

Už mě ty změny nebaví. To můžu být ráda, že nemáme hypo. nebo tak něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
8.9.10 12:13
Anonymní píše:
No ja nevim, ale myslim, ze to plati i pro RD :think:
Rikala mi asi pred rokem znama, ze ji jeji zamestnavatel zamestnal „papirove“ ve sve jine firme, prave aby neprisla o prispevek (a dite uz mela 3lety, takze muselo jit o rodicak, ne o materskou)

OPRAVA:
Pokud jí šlo pouze o příspěvek, tak to dělat nemusel, pokud jí šlo o to, aby zůstala na RD, tak to udělal zam-vatel správně

Já nastupovala po roce a něco na RD na částečný úvazek a problém v tom nebyl, stejně tak moje sestra takhle pracuje na 1den v týdnu (je účetní a daňová poradkyně, takže by si netroufla dělat něco co není dle litery zákona - oprava, má udělanou s tím samým zam-vatelem novou smlouvu na jiný předmět činnosti, tj jí RD trvá)

Příspěvek upraven 08.09.10 v 13:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
8.9.10 12:14
sandrik píše:
omluva za OT
farska - pěkná profilová fotka! Krásný medvídek :palec: :potlesk:

Děkuju :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20165
8.9.10 12:24

tak dovysvětlení jak to je:

(radši to opravím i tady, ať už nikoho nematu)

Při MD nemůžeš pracovat pro téhož zaměstnavatele (některé to obchází tak, že sepíší se zam-telem DPČ třeba na manžela a dělají pak i při MD)

Při** pobírání RP** není nijak omezené kde a pro koho pracuješ, pouze nesmí dítě chodit do státem dotované MŠ víc než jsou limity na měsíc (ve dnech/hodinách měsíčně). Ale do soukromé ano, je to bráno jako soukromé hlídání, protože nepobírají dotace na dítě

Při RD taky neplatíš zákonem dané minimální SocZdrav měsíční platby, ale pouze z toho, kolik skutečně vyděláš. V případě, že nepřesáhneš za rok částku cca 50tis. tak se ti nestanovují min. zálohy ani na další rok.

V případě, že pracuješ na ŽL, tak platíš SocZdrav až po podání prvního Daň.Př., kdy se stanovují zálohy ze zisku a opět neplatíš min. platby a platí opět limit těch cca 50tis., který pokud nepřesáhneš, tak neplatíš měsíční zálohy, ale až na základě Daň.Př.

Při RD můžeš nastoupit u původního zaměstanvatele na částečný úvazek, nebo na Dohodu o provedení činnosti nebo o provedení práce, ale nesmí být předmět prováděné práce stejný, jako byla tvá původní náplň práce.
Při stejném předmětu práce u stejného zam-vatele dochází k ukončení RD, ale RP můžeš pobírad dál
(tj má to větší vliv pouze v případě, že plánuješ v blízké době nástup na MD)

snad jsem nic nezapomněla :-D kdyžtak se ptejte, sestra je na telefonu, tak můžu zjišťovat rady :lol:

Příspěvek upraven 08.09.10 v 13:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24965
8.9.10 12:24

Tak se domluvte děvčata
jde to nebo ne? :mrgreen: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek