Změny v těle po vynechání antikoncepce

11
27.1.04 13:24

Ahoj snažilky, těhulky a maminky. Chystám se na plánované těhotenství. Antikoncepci beru 8 let bez přestávky. Nejdříve Diane 35 a teď Logest. Jak jsem si přečetla pár příspěvku o početí po dlouhodobém užívání antikoncepce, mám strach, že bude problém zapadnout. Doberu poslední 2 tabletky a končím s tím. Především by mě zajímalo jaké změny v těle nastanou? Budu mít delší krvácení? Je možné, že zhubnu? A další jiné změny. Prosím napište svoje zkušenosti. Pa Andrajka :-P

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: ondrejka dne 27-01-2004 13:25 ]

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.1.04 13:52

Ahoj,

já jsem vy:,–(ila HA v prosinci 2003 po 5 letech. První měsíc mě sice nebylo moc dobře - už jsem si myslela, že jsem rovnou otěhotněla, ale bohužel - bolelo mě v podbřišku, motala se mě hlava a bylo mě docela i špatně od žaludku, ale s příchodem MS se vše srovnalo a nyní jediné, co se změnilo je délka MS - mám ji asi o 2 dny delší, jinak žádné problémy.

Doufám, že jsem Tě nepostrašila, gynekolog mi říkal, že s těmi nevolnostmi jsem byla jedna z mála.

M.

• Nahlásit
  • Citovat
563
27.1.04 14:56

Nazdárek!

Já jsem brala Diane skoro deset let a problémy jsem s vynecháním neměla žádné. První MS jsem měla po 24 dnech a hned následující měsíc jsem otěhotněla. Takže jsem měla štěstí. Tak držím palce, ať ti to dobře dopadne!

Ulrika 15 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.1.04 15:03

Ahoj Andrejko, ja brala HA bez prestavky neco pres 6 let.Po vysazeni,jak uz psala M. mi prvni mesic bylo taky desne, uplne snejne priznaky-motala se mi hlava, bolelo me bricho, bylo mi spatne od zaludku.Myslela jsem si ze jsem tehotna.Nebyla.Ale otehotnela jsem uz dalsi mesic a tentokrat ani ty tehu problemy na zacatku jsem konkretne ja nemela tak silne jako po vynechani HA.Asi je proste holt kazdy jiny a kazdemu dela spatne to ci ono.

Mej se hezky

Andrejka :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.1.04 15:13

Protože jsem se rozhodla otěhotnět, vy:,–(ila jsem po 10-ti letech HA.Děs a hrůza.Přibrala jsem, vrátilo se mě akné a menstr.cyklus jedna velká katastrofa.První měsíc mě soustavně bolelo břicho,MS přicházela po 45-50 dnech a těhotenství nikde.Doktorka mě řekla, co bych prý chtěla po tolika letech braní HA.Naštěstí jedno dítě mám, ale chtěli bychom další a tak zas beru jiné hormony pro otěhotnění.Paradox,že?

• Nahlásit
  • Citovat
11
27.1.04 15:25

Děvčata, všem Vám moc děkuji za příspěvek. Určitě se s tím každé tělo smíří jinak. Není to tak hrozné. Já teď nemůžu otěhotnět, protože jsem nemocná a musím počkat až se to trošku upraví. Může to trvat několik měsíců, tak si mezitím pročistím organismus od HA a jiných škodlivin.

Všem ještě jednou děkuji. Andrejka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
28.1.04 19:01

Ahoj,

já brala HA 5 let a po vysazení jsem měla ty samé příznaky (nevolnost, bolest břicha, akné, někdy i deprese), co se týče menstruace, tak tu mám teď i 9 dní, předtím jen 4 (to mě štve), ale gynekoložka říkala, že je to normální. Také chci s manželem mimi, ale musím, počkat, jelikož mám také zdravotní potíže (žaludek) a zrovna jsem dobrala léky, tak uvidíme jak dlouho to bude trvat než budu moct bez problémů otěhotnět. Přeji ti brzké uzdravení a také početí. Lucka :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
28.1.04 20:28

Lucko, děkuji Ti za příspěvek a přeji Ti brzké uzdravení a otěhotnění. PA Andrejka :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.1.04 16:53

Ahoj holky, v prosinci 2003 jsem vy:,–(ila HA po 7 letech.

Fakt jsem si moc oddechla po tom co jsem si právě přečetla.

Mám úplně stejné stavy jako píše většina z vás. Bolení v podbřísku, nevolnost, podrážděnost. Jako ostatní

jsem si myslela že jsem „už“ těhotná, protože moje menstruace se zpozdila o 12 dnů, tak jsem moc ráda, že to takhle chaoticky neprožívám sama. Mějte se. Pa Lenča.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.1.04 08:16

Ja jsem barala antikoncepci taky 10 let. Po vysazeni prisla totalni katastrofa. Pribrala jsem, zhorsilo se mi akne, az tak, ze jsem vypadala jako pubertacka, nepravidelny MS, dostavam to i ted po 2 letech co jsem HA vy:,–(ila po 33-49 dnech, dostavila se take hned snizena funkce stitne zlazy. Proste totalne rozhozene hormony. 10 let jsem brala HA a ted se uz 2 roky snazim otehotnet a stale nic. Uz nechci nikdy HA ani videt!!!! Eva

• Nahlásit
  • Citovat
6545
30.1.04 08:23

Ahojky,

já jsem brala také Logest, bez měsíce 5 let. Vy:,–(ila jsem loni koncem listopadu. Sice mi dřívější holčičanda říkala počkat půl roku, ale obecně ti asi doktoři řeknou, že v případě tohoto nízkohormonového přípravku (v podstatě už jsou dneska asi všechny) lze otěhotnět hned. Já dokonce v té době byla měsíc po gynekologickém zákroku. Obecně platí, že tělo, pokud na to není připraveno, tak ti nedovolí otěhotnět. Obávala jsem se, jestli vůbec MS spontánně přijde či ne a za jak dlouho. Přišla přesně podle mého cyklu v době užívání HA a byla stejně dlouhá a vcelku mě an nebolelo bříško. A to jsem před HA měla MS co 14 dní i třeba 14 dní v kuse a bolesti, že jsem musela být dva tři dny doma. Žádné změny na těle se nekonaly a dokonce hned po první spontánní MS jsem otěhotněla a dnes jse m5+3tt (a doufám, že nám to vydrží až do zdárného konce :-) ).

Takže ti držím palce, abys žádné problémy po vysazení neměla jako já a aby tvé „těhotnění“ netrvalo dlouho, abys z toho nemusela být ve stresu.

Měj se hezky a ahoj

Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.1.04 09:06

Ahoj Holky. Právě tohle jsem teď hledala. Vy:,–(ila jsem HA po 4 letech a překvapily mě stejné příznaky o jakých píšete = bolesti v podbřišku, nevolnost, nízký tlak a navíc jsem 5 kg zhubla. Už jsem začínala mít strach, že mám nějakou cystu nebo podoný neřád a to by mě teď ve „snažilkovské“ době moc nepotěšilo.

PS: Všem snažilkám i těhulkámdržím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
11
30.1.04 10:50

Ahoj děvčata. Prosím Vás, má někdo i pozitivní zkušenosti? Určitě všechny dívky nemají takové problémy, jaké čtu v těchto příspěvcích. Jinak Vám všem děkuji. Andrejka :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
30.1.04 11:03

Já jsem psala v jednom z prvních komentárů, že nemám negativní zážitek. Prostě moje tělo po dobrání HA nereagovalo nijak a otěhotnět se mi podařilo skoro hned. Každé tělo si asi poradí jinak. Taky jsem byla vystrašená z toho, co holky psaly, když jsem se rozhodla HA přestat brát. Ale nakonec se nic z těch předpovědí nesplnilo. Prostě uvidíš sama. Dopředu se ta reakce nedá předpovědět.

Ulrika (16 tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
30.1.04 11:09

Moje zkušenost byla taky dobrá:-) Ale nejlepší je moc o tom nepřemýšlet, aby ses zbytečně pak netrápila, až bude něco jinak, než jsi četla. Někomu to nevadí, jiný má problémy. Věřím, že u tebe to bude v pohodě…nejdůležitější je na to nemyslet a nestresovat se:-)

Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama