Změny výše RP - jak dlouho předem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vulpes
Kelišová 5087 příspěvků 24.05.19 11:29
Změny výše RP - jak dlouho předem

Ahoj, VÍTE prosím někdo, co přesně znamená u žádosti o změnu výše rodičovského příspěvku v této větě:
„Volbu výše rodičovského příspěvku nelze provést zpětně. Lze ji provéstnejdříve 2 měsíce před měsícem, od kterého oprávněná osoba o provedení volby žádá.“

to „nejdříve 2 měsíce před měsícem“…?

Mohu teď v květnu provést volbu změny s počátkem v červenci - nebo by se změna vztahovala až na srpen?

Děkuji

Reakce:
Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 24.05.19 11:44

Můžeš.. já měnila a hned další měsíc částka už přišla dle změny

Martha03
Ukecaná baba ;) 1047 příspěvků 24.05.19 11:49

To ti asi řeknou na UP, ale napadlo mě jestli to není tím, že to můžeš měnit jen jednou za tři měsíce… Možná se tím i kryjí, kdyby to nějak nestíhali zpracovat, tak abys nečekala, že to bude hned. Nicméně když si podas teď žádost na červenec tak si myslím, že by to stihnout mohli.

Lendeš
Kelišová 6394 příspěvků 24.05.19 11:54

@vulpes Ta podmínka znamená, žes tam nemohla jít v dubnu, aby ti to změnili až od července, ale teď v květnu si to už jít změnit od července můžeš.

vulpes
Kelišová 5087 příspěvků 24.05.19 12:26
@Martha03 píše:
To ti asi řeknou na UP, ale napadlo mě jestli to není tím, že to můžeš měnit jen jednou za tři měsíce… Možná se tím i kryjí, kdyby to nějak nestíhali zpracovat, tak abys nečekala, že to bude hned. Nicméně když si podas teď žádost na červenec tak si myslím, že by to stihnout mohli.

já už dneska ÚP nestíhám a zítra jedeme na 2 týdny na dovolenou…pak už bude červen a to už to nestíhám. Tak jsem to chtěla podat ještě dnes online, abych to měla vyřešené už od července. Proto řeším bohužel tady místo přímého dotazu na správná místa

Lendeš
Kelišová 6394 příspěvků 24.05.19 12:46

@vulpes Stačí tam zajít i v červenci a změní ti příspěvek za červenec. Maximálně ti to může dojít později než normálně, pokud by nestíhali se zpracováním.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 24.05.19 15:01

Akorát platba za červenec přijde v srpnu.. ale jinak to obvykle fakt mají zpracovane rychle :relaxed:

vulpes
Kelišová 5087 příspěvků 25.05.19 09:32

Tak se přiznám, že napřed jste mě totálně zmátly :oops: nějak jsem si odpověďmi nebyla jistá…pak jsem ještě googlila…
No takže můj zásadní omyl byl v tom, že jsem nějak myslela, že to, že jak mi chodí RP kolem 7. v měsíci, že je to na ten aktuální měsíc. To jsem se tedy dozvěděla, že je vlastně za měsíc zpětně - a proto lze tu výši příspěvku tedy měnit i klidně v tom měsíci, za který má být vyplácen. To mi v tom nehrálo. Nicméně bingo, už mi to hlavy dolezlo :lol:
Takže nemusím plašit před dovolenou a vyřídím v klidu v červnu osobně ;)

Děkuji všem

Váš příspěvek
Reklama