Zmizet - Petra Soukupová

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

andulka12
Povídálka 12 příspěvků 04.03.18 07:49
Zmizet - Petra Soukupová

Dobrý den :),

četl jste někdo knihu Zmizet od Petry Soukupové? Jaký na mi máte názor? Stojí za přečtení?
Vím, že se jedná o 3 povídky, ve kterých autorka řeší rodinné vztahy. Můžete mi prosím, někdo tuto knihu přiblížit ( ve zkratce napsat o co přesně jde, řekněme nějaký stručný obsah?)

Děkuji. :mavam:

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 04.03.18 08:17

Pokud si to dobre pamatuji, v kazdem pribehu se nejak „ztrati“ dite…mela jsem z ni docela depku. Zajimava, ale mozna spis pro bezdetne, ted uz nevim, jestli bych ji vubec rozdychala. Ale uz je to tak 10 let, co jsem ji cetla mozna…

Marketticka346
Kecalka 219 příspěvků 04.03.18 08:40

Líbilo se mi, že novely tématizují běžné věci, které jsou kolem nás, i když děláme, že neexistují. Třeba že se sourozenci dost často opravdu nenávidí. Nebo že rodiče upřednostňují jedno dítě před druhým. Nebo že rozhodnutí, u kterých se tváříme, že je děláme pro dobro druhých, jsou učiněna ze sobeckých příčin, z lenosti… Proto jsou ty postavy tak uvěřitelné. 
Už méně se mi líbilo, že postavy mužů si byly dost podobné - pravidelný návštěvník hospod jen pár krůčků od reálného problému s alkoholem; fanoušek sportu, který nemá citlivost ke svému okolí a vše by nejraději řešil tvrdě… To se mi zdálo být trochu klišé. 

Marketticka346
Kecalka 219 příspěvků 04.03.18 08:41

Jo, ještě jedna věc: V poslední novele „Věneček“ mně přišlo hodně zvláštní (a takové nepřirozené), že se ani jedna ze sester nepozastavila nad tím, že čtou cizí dopisy. Dost času jsme se tam věnovali pocitům Hely i Hanky, ale ani náznak úvahy nad tím, že by mohly respektovat soukromí svých nejbližších. Třeba z úcty k nim, a nebo z obyčejné slušnosti. Ale možná, že je jejich přístup normální a jen já mám nějakou podivnou představu o tom, jak by měl člověk přistupovat k neveřejným věcem jiných lidí..

Terisák
Nováček 1 příspěvek 02.04.18 15:35

Dobrý den, prosím o radu. Chodím do 6.třídy a paní učitelka nám zadala přečíst knížku Zmizet. Máme to jako čtenářský deník. Četla jsem všechny povídky, ale tu poslední jsem moc nepochopila, jak se tam pořád střídalo, že chvíli Helenka vypráví svoje dětství a přítomnost. Moc jsem to nepochopila a ke konci jsem byla úplně ztracená. Můžete mi to prosím nějak jednoduše vysvětlit? Děkuju Terka.

Anetka247
Povídálka 12 příspěvků 02.04.18 16:30

@Terisák Povídku Věneček vyprávý dospělá žena, která se snaží přijít na to kdo je jejím pravým otcem. Často se tam vrací do časů kdy byla ještě dítě, takže chápu proč ti to připadá občas zmatené. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >