Zmrzlá magnolie

47
8.4.21 22:07

Zmrzlá magnolie

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu. Jsem uplný začátečník co se týče zahrad a pěstování. Letos jsem si na zahradu pořídila magnolii, když přišly po oteplení náhle noční mrazíky, tak jsem magnolii přikryla netkanou textílii (světlou) a ještě jsem ke kořenům přidala mulčovací kůru. Včera jsem si všimla na květu, že má takový hnědý lupen, asi kvůli mrazu:( Listy nevypadají poničeně, ale mám strach, aby mi ještě kvetla a rostla. Přikládám i foto, myslíte, že se ještě vzpamatuje? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
586
8.4.21 22:25

To se teprve uvidí, tyto 2 květy už se nevzpamatují, ale jestli tam jsou nějaké pupeny, tak ty by to měly ustát. Jak dlouho ji máš v zemi? Jinak strom jako takový by to zvládnout měl, otázka, jestli to přesazování a mrazy nebylo moc (u nás byly asi 4 dny vichřice a sněžení, ale ještě mi magnolie zdaleka nekvete).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
8.4.21 22:34

@safina Je v zemi cca 2 týdny, i ted na noc jsem jí přikryla tou textílií. Snad ostatní květy budou ok..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
8.4.21 22:36

Magnolie jsou plně mrazuvzdorné. Rozkvetlé květy mohou zmrznout, ale celá rostlina a pupeny ne. Ty dva květy už se nevzpamatujou, ale zbytek bych neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3935
8.4.21 22:36

Strom by to snad dat měl, jde o to přesazování v mrazu… Jinak magnolii mrazy nevadí Alespoň my, co máme roky magnolii na zahrade, ničím neprikryvame, i když byly mrazy kolem-10, -20. Ker je min 15 let starý a tesi se pevnému zdravi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat