Reklama

Značka menstruačního kalíšku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gellnerka
Nováček 3 příspěvky 04.01.17 08:08
Značka menstruačního kalíšku

Zdravím holky :) dívala jsem se na diskuze, ale nikde není aktuální diskuze o menstruačním kalíšku a značce kalíšku, mě zajímá jakou zvolit značku, aby pro mě bylo používání menstruačního kalíšku komfortnější. Nějakou dobu /přes půl roku/ používám kalíšek, který pro mě možná není vhodný. Třeba se najde některá dobračka, co mi poradí. Protože jsem po jednom porodu, na rady zkušených jsem zvolila velikost č.2 /Yuuki/, ale už od začátku mám problém ho jednak zavést, je to boj, je to tuhé a velké a ikdyž to stočím, srůluju na max, jde to hodně ztuha-už jsem se 2× či 3× poranila. Druhak tedy s vyděláváním kalíšku - to je ještě větší boj /nebudu se tu rozepisovat, jak to vypadalo poprvé :lol: chtěla jsem ho rovnou hodit do koše, ale nakonec jsem trochu potrénovala/. Podtlak nejde zmírnit, uvolním všechny svaly, podřep a tahat za nezkrácenou stopku. Pak trošku zatlačím svaly. Až se trochu povysune, pak tedy doluju jak havíř, abych zachytila okraj. Zdá se mi navíc tuhý. Ale je to můj první kalíšek, bojím se jak tahám za stopku, nelze si tím podtlakem nějak ublížit-čípek apod?? /je to nepříjemné, jestli mi rozumíte/ Poprosím ty zkušenější, je nějaká značka, která má třeba trochu měkčí kalíšky? :think: a hlavně ten podtlak… Moc děkuju. Nerada bych zas investovala do podobného kalíšku. Jinak mi kalíšek vyhovuje, mám kratší menstruaci a vyměňuji po 6-10 hodinách, jinak o něm ani nevím, je to pohodlné-s tamponama se to nedá srovnat, a! hlavně! co ho používám, jsem ještě neměla žádný zánět ani svědění, na které trpím už od 16 let. Jen to vydělávání a zasunování…

Reklama

Reakce:

elen-ka
Extra třída :D 11893 příspěvků 9 inzerátů 04.01.17 08:33

@Gellnerka já mám dva kalíšky. Jako první jsem si koupila Mooncup, velikost mám tu větší (byly tenkrát dvě, jak je to nyní, nevím). Ten mi vyhovuje plně, délku stopky jsem zkrátila nůžkami po prvním zkoušení, byla poměrně dlouhá. Jako druhý jsem si koupila Lady cup, velikost nevím. Ale vůbec mi nevyhovuje, nejsem schopná ho zavést tak, aby mi nevadil, neprotékal apod. Takže ho vůbec nepoužívám a nejspíše ho vyhodím a koupím nový Mooncup, chtěla jsem mít dva na případnou střídačku do podmínek ne zrovna přijatelných.

Jinak vložení mi jde celkem dobře, krásně se dá přeložit, ale i přes dlouhodobé používání se mi to někdy nepodaří, holt si říkám, že ten den jsem nějaká nešikovná. Vytahování je také v pohodě, jak je měkký, tak krásně povolí, když ho trochu promáčknu.

masinka9
Závislačka 4733 příspěvků 04.01.17 08:35

@Gellnerka mám Ladycup a je oproti Yuuki fakt měkkoučký. Tak to zkus. Mám ho už 4,5 let a v pohodě.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 04.01.17 08:43

Já mám jen Ladycup. Už asi 8 let. A jsem spokojená. Ale je pravda, že se mi zavádí a vyndává po 3 porodech lépe :mrgreen: :oops: Ale i před tím to šlo. Ono před těmi 8 lety takový výběr nebyl.

axlpol
Závislačka 2653 příspěvků 85 inzerátů 04.01.17 08:53

Mám půl roku Gaia cup a jsem strašně moc spokojená! vytahování byl problém, zabolel to vždycky, ale rychle jsem se naučila jej vytáhnout šetrně. Předtím jsem tahala za jen štopku ale teď zatlačím a jak trochu povyjede, tahám jej za to dno, které trochu zmáčknu. Potom není u konce tak široký a nezabolí to.
Zavádění taky v pohodě, ani s ním nemusím točit, rozvine se sám. Žádná nehoda nebyla…jen max. spokojenost, protože po porodu je to menst. krvácení neunosné, ráno jsem nestíhala ani doběhnout na wc, aniž by extrémně neproteklo vše, byl to horor a s kalíškem mám klid.

Gellnerka
Nováček 3 příspěvky 04.01.17 08:55

Děkuju. Jak vidím, každému prostě sedne něco jiného, jiná značka.. Klidně ještě doporučte, nevadí mi cena, jen ať se strefím. /prý jsou kalíšky, co nemají uvnitř rysky, to se mi taky zdá zbytečné u Yuuki kalíšku./ ale hlavně je tuhý, neohebný.. nebo jsem nešika

Heivka
Závislačka 2962 příspěvků 04.01.17 09:25

Já používám Lady Cup a jsem moc spokojená, jen jsem úplně odstřihla tu stopku, když ho vyndávám přímo za dno, tak stlačením se rovnou zruší podtlak a jde krásně vytáhnout bez nepořádku. :palec:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19281 příspěvků 04.01.17 09:53

Já měla taky strach ohledně neohebnosti a tuhosti kalíšku.
Na základě doporučení jsem si koupila tento a jsem na max. spokojená.
Pořídila jsem si i menší velikost, ale ta je měkčí a tím pádem měkká až moc.
Ale větší velikost je skvělá, pohodlná, vůbec nic necítím a přitom jde dobře vyndat :palec: A o ceně ani nemluvím :mrgreen:
 http://www.ebay.co.uk/…111585101167

axlpol
Závislačka 2653 příspěvků 85 inzerátů 04.01.17 10:23

Ptala jsem se svého gynekologa co si o tom myslí a říkal, že mu příjde jako blbost, prostě zase nějaká novinka, ať je na čem vydělávat. Každopádně si myslím, že by jej měl i doporučovat :lol: protože když si vzpomenu na ty nervy v prácí, kdy si člověk nemůže odskočit jen o pauze a i ta krátká nebo když bylo nějaké opíkání, grilování…tak kalíšek by mi bodl. Napadlo mě až po dětech, když začlo ještě silnější krvácení, kouknout do diskuzí, ale jinak bych o něm nevěděla. Proto už jsem jej ukázala všem kamarádkám, protože v práci kolikrát byly taky nervozní. Každému sedne něco jiného, ale za vyzkoušení to stojí, mě teda pomohl hodně a je mi jedno co vymyslí příště, tohle se povedlo :lol: :potlesk:

malaloui
Kecalka 327 příspěvků 04.01.17 14:07

Mám Mooncup, a buď jsem nemehlo nebo nevím, ale často mi nejde vytvořit ten podtlak a pak samozřejmě kalíšek protíká. Můžu s ním točit jak chci, vytahovat a znovu zavádět.. Nic nezabírá. Jinak bych byla maximálně spokojená :( Jestli máš Facebook, je tam skupina Kalíšnice, holky rady poradí. Jinak srovnání kalíšků je na kalisek.cz

Gellnerka
Nováček 3 příspěvky 04.01.17 19:15

Jééé, moc děkuju za zkušenosti i za odkazy! :) kdyby ještě někdo něco, budu ráda. chci si do další menstruace pořídit ten druhý.

kaja00
Extra třída :D 13426 příspěvků 04.01.17 22:16

. ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama