Znalci Kanárských ostrovů sem :)

8.12.19 12:27

Znalci Kanárských ostrovů sem :)

Dobrý den, ahoj,
rádi bychom si letos ukrátili čas české zimy a alespoň na 14 dní v únoru vyrazili za teplem. Vzhledem k tomu, že máme dva prcky, (2 roky a mimi 4 měsíce),exotiku bychom raději vynechali a volili bližší destinace, po radách známých přišly na mysl Kanáry.
Máte někdo zkušenost, kam vyrazit? Tenerife, Grand Canaria nebo jinam? Případně i tip na konkrétní destinací, hotel?
Ideálně mimo velký ruch, hezká příroda okolo plus, dětské vyžití formou hřiště, bazénku,.. vítáno, nejlépe na pláži či poblíž, byť na koupání to asi moc nebude i couraní u moře je prima :) Vyhřívaný hotelový bazén by byl vůbec supr :)
Za jakýkoliv další tip či radu budu ráda :) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6046
8.12.19 13:17

Byli jsme pred cca 3 tydny na Gran Canaria, hotel Lago Taurito, vyhrivane bazeny, aquapark, na plaz 50 metru, AI.
Jen bych si moc nedelala nadeje na koupani v unoru, Atlantik neni teply.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.19 13:23

Děkuji, mrknu :) S koupáním mi to je jasné, takoví otužilci nejsme, maximálně ošplouchnout nohy během procházky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36535
8.12.19 13:26

Kup si letenku a pronajmi apartmam, kdekoliv na Kanarech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.19 14:12

@jkra Copak,to není problém, to též můžeme vzít v úvahu, byť bych asi teď s malými dětmi uvítala kvůli pohodlí hotelové služby, ale spíše mi jde o doporučení konkrétní oblasti, kde není moc ruské klientely, fajn okolí, atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36535
8.12.19 14:37
@monalisa007 píše:
@jkra Copak,to není problém, to též můžeme vzít v úvahu, byť bych asi teď s malými dětmi uvítala kvůli pohodlí hotelové služby, ale spíše mi jde o doporučení konkrétní oblasti, kde není moc ruské klientely, fajn okolí, atd..

Me se nejvic libi Fuerteventura. najdi peknej hotel, ja obvykle hledala s akvaparkem kvuli detem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3477
8.12.19 14:49

Kup si letenku (minulé Vánoce jsem letěla za 550kc z Vídně) a ubytko v 170m čtverečním domečku nás na týden vyšlo na cca 9 tisíc. S cestovkou nikdy. Auto jsme měli půjčené taky, úplně funglovka od Šesti (střeva) za směšné penize. Koupala jsem se. Protože jižnější ostrovy jsou v pohodě. Jen fouká no. Byli jsme na Lanzarote.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.19 14:55

Znalec Kanárských ostrovů sice nejsem, ale dva z nich mám v zimě procestované křížem krážem. Tenerife a Gran Canaria. My jezdíme na Kanáry v zimě za poznáváním, přírodou, teplem. Půjčujeme si auto, nejsme plážové typy. Je tam krásně, v zimě teplo 22-27st. C dle lokality, ale na koupání v oceánu to není nikde. Krásná příroda tam je, zejména národní parky, ale ne zrovna u hotelů, kde jsou jen palmy nebo kaktusové zahrady a pod. Znám tyto dva hotely: na Gran Canaria Gloria Palace Amadores, má krásný vyhřívaný bazén na střeše., hotel je super. S kočárek se lze procházet po okolí, lodí se dá dojet do Puerto Mogán, což je krásný výlet. Zajímavé je také středisko Maspalomas, kde jsou písečné duny, maják, promenáda…ale není to rozhodně klidné středisko, spíše lokalita pro bohaté německé turisty. Na Tenerife jsme byli v Puerto de la Cruz, hotel super, ale bazén byl studený, vlezla tam jen jedna dcera. Sever Tenerife je zelený, dle mého o mnoho hezčí, jih je teplejší, ale mě se tolik nelíbil, samý hotel a další se staví. Jinak na obou ostrovech doporučuji ZOO Loro parque. Patří mezi nejhezčí na světě. Na Tenerife mají i kosatky. Já sama bych na Kanáry za koupáním asi nejela, ale co se týká poznávací dovolené v zimě, tak to naprosto super a obrovská rozmanitost. Jinak při hledání hotelu si dejte pozor na to, kde leží. Spousta z nich je na skále či tam není možnost procházek v okolí…

• Citovat
  • Nahlásit
3302
9.12.19 21:40

Hlavně jeď pouze na jih a vynechala bych fuerteventuru. Pěkné je Tenerife a Gran, ale fakt jen na jih ostrova. Na koupání to úplně nebude spíše takové čachtání. Lago Taurito super, ale my bazén vyhřívaný neměli předloni v listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
9.12.19 21:41

A nejstudenějši je leden. Letěla bych v březnu ale

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu