Známá mi nosí nevyžádané dárky

Anonymní
15.12.20 13:04

Známá mi nosí nevyžádané dárky

Ahoj,
potřebovala bych poradit jak naložit s následující situací.
Mám známou a ta mi stále nosí dárky, je jí jedno jak se ke mně dostanou, nedělá ji problém zaslat mi je i poštou. Už jsem x krát řekla, že je hodná, ale o věci nemám zájem. Jednou je to hračka pro dítě, pak něco pro mě, do domácnosti,… Začíná se to stupňovat. Ze začátku jsem to oplatila a řekla, že nemám lidi okolo na dárky, ale na přátelství a to si dárky koupit nelze. Stejně to nepřestalo a rozjelo se to ještě ve větším. Vše jsem vracela, ona se urazila, nebavila se, mně se ulevilo. Pak se ozvala za pár dní, zase donesla vše co jsem vrátila a ještě něco přihodila. Opět jsem to vrátila, přišlo mi to poštou. Jsem z toho už opravdu nešťastná.
Ještě jsem zjistila, že jsou věci i od jiných maminek, protože jsem samoživitelka a ona se tím na netu ohání, že potřebuji pomoc. Nepotřebuji, peníze mám, vydělávám si dostatečné množství pro dceru i sebe, nejen na život ale i na investice do zábavy a domácnosti. Vše jsem x krát vysvětlovala, prosila, už i brečela. Jsem nekonfliktní člověk, snažím se vše vyřešit v klidu, ale tady mi dochází trpělivost.
Co s ní mám dělat? Bohužel se nevyhnu osobnímu kontaktu. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29217
15.12.20 13:12
@Anonymní píše:
Ahoj,
potřebovala bych poradit jak naložit s následující situací.
Mám známou a ta mi stále nosí dárky, je jí jedno jak se ke mně dostanou, nedělá ji problém zaslat mi je i poštou. Už jsem x krát řekla, že je hodná, ale o věci nemám zájem. Jednou je to hračka pro dítě, pak něco pro mě, do domácnosti,… Začíná se to stupňovat. Ze začátku jsem to oplatila a řekla, že nemám lidi okolo na dárky, ale na přátelství a to si dárky koupit nelze. Stejně to nepřestalo a rozjelo se to ještě ve větším. Vše jsem vracela, ona se urazila, nebavila se, mně se ulevilo. Pak se ozvala za pár dní, zase donesla vše co jsem vrátila a ještě něco přihodila. Opět jsem to vrátila, přišlo mi to poštou. Jsem z toho už opravdu nešťastná.
Ještě jsem zjistila, že jsou věci i od jiných maminek, protože jsem samoživitelka a ona se tím na netu ohání, že potřebuji pomoc. Nepotřebuji, peníze mám, vydělávám si dostatečné množství pro dceru i sebe, nejen na život ale i na investice do zábavy a domácnosti. Vše jsem x krát vysvětlovala, prosila, už i brečela. Jsem nekonfliktní člověk, snažím se vše vyřešit v klidu, ale tady mi dochází trpělivost.
Co s ní mám dělat? Bohužel se nevyhnu osobnímu kontaktu. :zed:

Vytrvale vracej, na poštu si jeji balíky nechoď vyzvedávat. Nezvi ji. Kamarádka by to pochopila, ona tě leda svým chováním vysává. Asi chce za každou cenu páchat dobro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13306
15.12.20 13:14

To, co posle postou, nemusis prevzit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 13:15

Balíčky již nepřebírám, dokonce i doručovatelka ví, že od této odesílatelky nic nechci. Jen mi to vždy oznámí a hodí ho zpět na poštu.

• Citovat
  • Nahlásit
14570
15.12.20 13:20

Nezbývá než držet.
Ona to dělá kvůli sobě. Nechce ti pomáhat. Možná bych zkusila být agresivnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7188
15.12.20 13:21

Ahoj zakladatelko,
no, někteří lidé mají potřebu pomáhat, ikdyž to ta druhá strana nechce.
Dal bych s ní řeč, že si toho moc vážíš, že vám byla opravdu oporou, ale dnes už to zvládáte, je moc dobrá kamarádka, ale tohle že už není potřeba a že nechceš aby ji to urazilo, ale pomoc od ní přesměruješ na jinou maminku, která to potřebuje.
Ona to myslí dobře, tak je to prostě na těžkou diplomacii, aby se neurazila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
15.12.20 13:24

Ze začátku to vypadalo, že je to o mně… Já taky furt posílám všude kolem. :lol: Proč? Ráda rozdávám dárky. :nevim:

Ale teda lidi to nevrací, to by mě fakt mrzelo a brala bych to za konec přátelských styků. Zas na druhou stranu, já sama dárky taky nikdy nevrátila, občas vyhazuji, zejména pokud to vypadá životu a zdraví nebezpečně (jedna spolužačka mi kdysi dala nějaké krystaly, pod mikroskopem to mělo strukturu jako azbest :P ), ale nevracím.

Nicméně, to s tím vybíráním dárků od ostatních je trochu úlet, možná má ta paní nějaké charitativní pnutí, mesiášský komplex nebo tak něco… Co to přijmout a darovat do dál, třeba do azylových domů? Třeba to tam pak bude posílat rovnou, a tebe z toho vynechá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 13:25
@Premek_Orac píše:
Ahoj zakladatelko,
no, někteří lidé mají potřebu pomáhat, ikdyž to ta druhá strana nechce.
Dal bych s ní řeč, že si toho moc vážíš, že vám byla opravdu oporou, ale dnes už to zvládáte, je moc dobrá kamarádka, ale tohle že už není potřeba a že nechceš aby ji to urazilo, ale pomoc od ní přesměruješ na jinou maminku, která to potřebuje.
Ona to myslí dobře, tak je to prostě na těžkou diplomacii, aby se neurazila…

Tohle vše jsem udělala, marně. Já nikdy ani pomoc nepotřebovala, jsem opravdu zabejčený dříč a makám ať nejsem na nikom závislá.
Je to jako mluvit do zdi, nereaguje už na nic co mě napadá. Asi je opravdu čas být trošku hnusná. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 13:31

Zároveň tady, jsem to začala řešit se společnou kamarádkou a dozvěděla jsem se, že si od ní půjčila pro mě peníze. :zed: :zed: Prý řekla, že je mi blbý si o půjčení říct a tak to udělala minulý měsíc za mě.

• Citovat
  • Nahlásit
19025
15.12.20 13:35

Začala bych jí posílat doporučení na psychiatry, terapie, psychology, různé organizace a kurzy a vždy s dovětkem, že jí s jejím psychickým problémem určitě pomůžou. A kdykoliv bych ji potkala, tak bych se opravdu zajímala, zda už se na někoho obrátila a léčí se. Ony by jí ty dárky rychle přešly… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
15.12.20 13:38

To není kamarádka. To je manipulativni narcis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7176
15.12.20 13:47

Proste na ferovku rict, ze o zadny darky a veci nestojis, kdyz to nechape po dobrym. Ze pokud bude posilat dal, budes to vyhazovat do popelnice a to je snad skoda…

Maximalne se urazi a uz se neozve. V tomto pripade asi zadna skoda, jen te vysava…

A ze za tvymi zady rika kamaradce pro penize o tebe? To bych asi uz nebyla ani kapku mila :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19025
15.12.20 13:49
@Anonymní píše:
Zároveň tady, jsem to začala řešit se společnou kamarádkou a dozvěděla jsem se, že si od ní půjčila pro mě peníze. :zed: :zed: Prý řekla, že je mi blbý si o půjčení říct a tak to udělala minulý měsíc za mě.

Tak tohle už je na policii. Pokud tvým jménem dělá dluhy, tak bych to řešila urychleně a velmi razantně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3591
15.12.20 13:54
@Anonymní píše:
Zároveň tady, jsem to začala řešit se společnou kamarádkou a dozvěděla jsem se, že si od ní půjčila pro mě peníze. :zed: :zed: Prý řekla, že je mi blbý si o půjčení říct a tak to udělala minulý měsíc za mě.

Já už bych to asi začala řešit přes přestupkovou komisi. Láká z lidí peníze, a další dary. Je to sice pro tebe, ale ty o ně nestojíš. Je to vlastně podvod. Už teď tě do toho zatáhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3591
15.12.20 13:56
@Janli píše:
Tak tohle už je na policii. Pokud tvým jménem dělá dluhy, tak bych to řešila urychleně a velmi razantně.

Já jsem napsala, aby šla na přestupkovou komisi. Ale máš pravdu, že PČR bude lepší. Už je na čase zarazit to co dělá. Hlavně potřebuje pomoc psychiatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat