Znamená to , že jsem covid pozitivní?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
20116
4.12.20 08:22

Proboha :roll: ne, nejspis nejsi covid pozitivní. Mas teplotu ( a nijak závratnou), ta muze byt z milionu dalsich důvodů. Bud si lehni do postele a vylez to, nelez mezi lidi, nebo zavolej praktikovi a on bude vědět jak postupovat, pokud bude mit i on podezreni, tak te posle na test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22203
4.12.20 08:56
@Anonymní píše:
Zdravím včera večer mě byla nějaká zima nemohla jsem se vůbec zahřát když jsem šla spát zkusila jsem se změřit a měla TT 37.8 ale nic jineho krom té zimy mě nebylo. Teď do rána mám 38,ale nic mě není. Znamená to, že jsem covid19 pozitivní? :( a co se v takovém případě dělá? 8o

Ne, znamena to, ze mas nejspis nejakou virózu. Muze to byt i Covid. Ale to nezjistíš teplomerem, ale vyterem z nosohltanu. Zustan doma, nikam nechod a zavolej lekari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4741
4.12.20 10:35
@xxprincesscz píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tohle musí být troll

Bohužel si myslím, že v dnešní pošahané době, není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
4.12.20 11:47

Měla jsem týden - zimnice, horečky 38-39,bolest hlavy, svalu, kašel, bolest na hrudi a dva testy negativní, proste opravdu není na světě jen covid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2686
4.12.20 20:32
@Anonymní píše:
Zdravím včera večer mě byla nějaká zima nemohla jsem se vůbec zahřát když jsem šla spát zkusila jsem se změřit a měla TT 37.8 ale nic jineho krom té zimy mě nebylo. Teď do rána mám 38,ale nic mě není. Znamená to, že jsem covid19 pozitivní? :( a co se v takovém případě dělá? 8o

Můžu mít rýpavý dotaz? Jsi dospělá? Byla jsi někdy dřív nemocná? Na světě jsou i jiné nemoci než covid a zvýšená teplota může mít milion příčin.
Postupuj následovně:
Zůstaň doma, nikam nechoď, nikdo ať nechodí k tobě. Lehni si, uvař si čaj, při horečce si vem paralen a odpočívej. Pokud se ti přítíží, zavolej praktikovi a on ti řekne co dál. Pokud se ti přítíží hodně, volej rychlou. Pokud se neobjeví další příznaky, teplota klesne a bude ti dobře, jsi nejspíš zdravá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
4.12.20 22:19
@Murka píše:
Můžu mít rýpavý dotaz? Jsi dospělá? Byla jsi někdy dřív nemocná? Na světě jsou i jiné nemoci než covid a zvýšená teplota může mít milion příčin.
Postupuj následovně:
Zůstaň doma, nikam nechoď, nikdo ať nechodí k tobě. Lehni si, uvař si čaj, při horečce si vem paralen a odpočívej. Pokud se ti přítíží, zavolej praktikovi a on ti řekne co dál. Pokud se ti přítíží hodně, volej rychlou. Pokud se neobjeví další příznaky, teplota klesne a bude ti dobře, jsi nejspíš zdravá.

Plne souhlasim. Az na ten Paralen. Ja si ho teda neberu ani na nekolikadenni horecku 39,5 st. Beru ho jen, kdyz kvuli bolesti hlavy nemuzu usnout. Kdyz vim, jak v tele funguje, tak mi prijde nesmyslne, ba primo kontraproduktivni si ho brat na horecku pod 40 st. Ale je to jen muj nazor, vim, ze s tim mnozi lide nesouhlasi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18351
5.12.20 00:00

@Janča6 můžeš prosím vysvětlit víc? nikdy jsem neslyšela ani nečetla, jakým způsobem funguje - zajímalo by mě to, díky, asi o tom víš víc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
5.12.20 08:24
@stinga píše:
@Janča6 můžeš prosím vysvětlit víc? nikdy jsem neslyšela ani nečetla, jakým způsobem funguje - zajímalo by mě to, díky, asi o tom víš víc :palec:

Laicky receno Paralen zpusobi, ze k mozku se nedostavaji informace o probihajici infekci. Takze mozek se mylne domniva, ze infekce uz je zvladnuta a snizi mobilizaci telesnych obrancu (bilych krvinek apod.). Takze sice je ti pocitove lepe, ale telo nebojuje s nemoci tak, jak by melo. Navic horecka zvysuje ucinnost bilych krvinek (samozrejme nad 40 st. uz je to moc, to uz muze ublizit telu) a snizuje mnozici schopnost viru a bakterii.

Dalsi vec je, ze po Paralenu se ti udela lepe, takze uz mas tendenci treba uklizet nebo tak. Misto toho, abys odpocivala, jak ti telo spravne radi. Jako jo, kdyz se musis starat o male deti, tak stejne neodpocivas tak, jak bys mela. Pak se ale nemoc tahne zbytecne dlouho.

Proste Paralen neleci, vyslovne je na nem uvedeno, ze zmirnuje priznaky chripky a nachlazeni nebo tak nejak. Ani vyrobce netvrdi, ze leci chripku a nachlazeni.

Kdyz jsem byla s 4tydenni dcerou na pozorovani v nemocnici (Mela nekolik hodin horecku 39,2. Po prijezdu do nemocnice uz jen 38,4, coz ze drzelo nekolik dni.), tak ji taky nesnizovali teplotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
5.12.20 08:30

Ja teda beru vzit si Paralen, kdyz kvuli nemoci clovek nemuze spat. Odpocinek je pri nemoci dulezity. Ale fakt ne si ho brat pri kazde teplote “jen tak”. A na podobnem principu (blokovani informaci do mozku) funguje i Nurofen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
5.12.20 09:18
@Janča6 píše:
Ja teda beru vzit si Paralen, kdyz kvuli nemoci clovek nemuze spat. Odpocinek je pri nemoci dulezity. Ale fakt ne si ho brat pri kazde teplote “jen tak”. A na podobnem principu (blokovani informaci do mozku) funguje i Nurofen.

Nebo kdyz dite z horecky zvraci, je apaticke apod. Ale pokud je clovek jen unaveny, tak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18351
5.12.20 14:42

@Janča6 díky za vysvětlení a rady, budem se tím řídit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4551
5.12.20 14:47
@Janča6 píše:
Laicky receno Paralen zpusobi, ze k mozku se nedostavaji informace o probihajici infekci. Takze mozek se mylne domniva, ze infekce uz je zvladnuta a snizi mobilizaci telesnych obrancu (bilych krvinek apod.). Takze sice je ti pocitove lepe, ale telo nebojuje s nemoci tak, jak by melo. Navic horecka zvysuje ucinnost bilych krvinek (samozrejme nad 40 st. uz je to moc, to uz muze ublizit telu) a snizuje mnozici schopnost viru a bakterii.

je to úplný nesmysl to co píšete

takhle jednoduše lidské tělo nefunguje, že by tabletka paracetamolu „zablokovala“ informace do mozku, je to krávovina

a ano, při teplotě 37 není třeba nic si brát

ale doporučovat někomu, pokud má skutečně 39 a půl, aby si nic nebral je nesmysl, hloupost

je vidět že jste asi nezažila u dětí febrilní křeče z vysoké horečky a poškození mozku tamtéž u dospělých

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4551
5.12.20 14:48
@stinga píše:
@Janča6 díky za vysvětlení a rady, budem se tím řídit :kytka:

no, úplně bych to nedoporučovala a ani dítě ani dospělého bych při skutečně vysoké horečcce postupem bez léků nemordovala

to bejvávalo dříve…před sto či dvěstě lety

a jak lidé a děti dopadaly při infekcích je všeobecně známo
:?

fakt mě fascinuje jakým blábolům jsou schopni lidi na netu podlehnout… :nevim:

divný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18351
5.12.20 15:08

@Borrealis aha, já jsem myslela, že @Janča6 je též lékařka nebo má nějaké lékařské vzdělání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18351
5.12.20 15:19

@Borrealis mne zaujalo to, že paralen vypne mozek, že si myslí, že neprobíhá infekce - to tedy je nebo není pravda, asi to nebude tak jednoduché, že?
a jinak ťuky ťuk, my s dcerou na horečky naštěstí netrpíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat