Znaménko na dlani co mám dělat ?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4.7.22 18:16

Znaménko na dlani co mám dělat ?

Dobrý den, prosím vás asi dva tři roky jsem měla na dlani malé znaménko ani vlastně nevím jestli to bylo znaménko taková malá hnědá tečka a byla jakoby v té kůži dírka, včera jsem si všimla že se znaménko zvětšilo a vystouplo a dost bolí kolem je červené, na kožní jsem vše sestřičce řekla a ta mě objednala až za měsíc ale mam pocit že se do té doby zblázním mam vážně strach aby to nebyl melanom, na internetu jsem skoro vše pročetla a vypadá to že asi Jo :(mám doma 5ti měsíční dcerku vůbec nevím co mám dělat jestli panikařit a volat jim ať mě vezmou hned nebo jít k praktickému lékaři :( :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
323
4.7.22 18:20

@Melánie1301 Hele to vypadá divně. Na dlani by nemělo být. :nevim: Už jsi měla jít když se ti udělalo na dlani. Mě se udělalo na prstě a taky to není top. :roll:
I na fotce to vypadá divně. Zavolej hned zítra na kožní a řekni jim, že to je urgentní. Odkud jsi? Mohu ti poradit kožní, kde berou rychle. Jelikož s kožním vyšetřením je to docela na počkání. Bohužel. A s pihama mám dost zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.22 18:24

@Ťarbík01 Ahoj,jsem z Orlové, tady u nás jsem obvolala dvě kožní obě mi řekly termín v srpnu, zkusila jsem Havířov a tam dokonce až začátkem 9tého měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 18:26
@Melánie1301 píše:
@Ťarbík01 Ahoj,jsem z Orlové, tady u nás jsem obvolala dvě kožní obě mi řekly termín v srpnu, zkusila jsem Havířov a tam dokonce až začátkem 9tého měsíce

tak zkus Ostravu, tam by měly být ordinace i bez objednání

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 18:28

Třeba na Fifejdách. Obvodní ti žádanku napíše, ne. Nebo se zeptej v FB skupině Ostrava, radí si tam i doktory
https://www.mnof.cz/…ka-ambulance

• Citovat
  • Nahlásit
906
4.7.22 18:48

Pošli fotku kožní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.22 19:03

@Tojsemja3 Nevím na na netu jsem našla emial nějaké info pro pacienty, stejně teď za ty dva dny co bude svátek nic nevyřeším budu se jen deptat při nejhorším zkusím pohotovost protože začíná i jakoby pálet a bolet na dotek :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
4.7.22 20:04

@Melánie1301 Do Prahy bys mohla dojet? Já když mě nevzali u nás, tak jsem jela do Prahy. :nevim: Nedá se nic dělat. Ale v tomhle případě bych neváhala. Jako takhke v těhotenství dost pih vlivem hormonů zcerna atd. Ale z tebe to začalo 5 měsíců po porodu. To mi právě přijde zvláštní. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
4.7.22 20:08

@Melánie1301 jako kdyby jen zcernalo, tak bych nebyla zas úplně nervózní. Ale to že je to i takhle zarudlé… :nevim:
Jako stalo se mi to taky u pihy a nic to nebylo. Ale nevypadala takhle a nebyla na dlani. Jako n rukou a prstech by byt neměla. :nevim: Já se na to ptala, jelikoz ji mám na prste. A nechala jsem ji 2× kontrolovat. :nevim:
A nepichla jsi se do ji třeba nebo něco čím bys ji rozdrazdila? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.22 20:41

@Ťarbík01 Právě že ne nijak jsem znaménko nepoškodila, akorát já Blba si toho hned nevšimla, na pohotovosti mi také nepomohou takže musim najít kožního který bere akutní případy hned… nebo si vyžádat od lékaře papír s doporučením na akutní vyšetření to jediné mi poradili po hovoru na pohotovost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
835
4.7.22 21:59

@Melánie1301 ja teda nevim jak u vas v nemocnicich ale treba v Praze vim min o 2 kde to lze vyčekat..takze jestli te to hodne trapi tak si nekam zajet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
4.7.22 22:48

Mohu se zeptat, proč nesmí být piha na dlani nebo prstech? Já mám na dlani pihu celý život a dcerka na prstíku asi od roka a půl. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
4.7.22 22:51
@Karolina0311 píše:
Mohu se zeptat, proč nesmí být piha na dlani nebo prstech? Já mám na dlani pihu celý život a dcerka na prstíku asi od roka a půl. :nevim:

Já taky, buďte v klidu. ;) Spíš se jedná o ty náhle měnící vzhled, nebo překážející při běžné činnosti a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1337
4.7.22 22:53

@Karolina0311 Já právě taky nevím, mám na dlani pihu celý život. :nevim: Obvodní mi říkala, že tam být nesmí, ale kožní mi říkala, že když nemění vzhled, nevadí to, tak spíš věřím kožní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
4.7.22 23:17

Dlaň je hodně namáhané místo, které přijde do styku s různými chemikáliemi atd. Moje kožní mi nechala pihu na dlani odstranit, že to je blbé místo. Byla teda větší a černá, ale nebyla podezřelá, udělala to preventivně.
K autorce - vypadá to jako by sis tu pihu něčím sedřela. Každopádně bych asi obvolala víc ordinací nebo zkusila zavolat obvodní, nevím proč by ti nemohla napsat papír na vyriznuti ona. Tenkrát moje kožní stejně nic nerezala, poslala mě na chirurgii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat