Znamínko nebo pigmentová skvrna?

Anonymní
20.7.21 21:32

Znamínko nebo pigmentová skvrna?

Dobrý den, dcerka má od narození na paži tento flíček, který se postupně s věkem zvětšuje. Pro jistotu jsem to ukázala pediatrovi a jsme odkázání na kožní. Má vaše dítě také něco podobného? Je to znaménko nebo pigment. skvrna? Nikdo z nás tohle nemáme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
192
20.7.21 22:36

Je to vystouplé/plastické?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 22:38

@Hledík lehce ano

• Citovat
  • Nahlásit
867
20.7.21 22:47

Já měla něco podobného jako malá. Co si pamatuju, bylo to tmavší znaménko, měla jsem od narození a postupně se taky zvětšovalo. Nakonec mi to preventivně vyřízli. Na kožní určitě zajděte, zkontrolují. Já chodím i s dcerou každé dva roky na kontrolu znamének. Dcera má také jedno větší na zádech, které se zvětšuje, jak roste. Je důležité hlídat, zda se to nezvětšuje příliš rychle, nebo nemá nepravidelný tvar, není příliš plastické a případně zda nemění barvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
22.7.21 10:05
@Anonymní píše:
@Hledík lehce ano

Tak pak je to znaménko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 10:41

@Hledík :( myslela jsem si to.. Dle vzhledu, mohlo by se jednat o znaménko, které by mohlo být rizikové?

• Citovat
  • Nahlásit
192
22.7.21 22:32
@Anonymní píše:
@Hledík :( myslela jsem si to.. Dle vzhledu, mohlo by se jednat o znaménko, které by mohlo být rizikové?

Víc vám řeknou na kožním. Mám opravdu dobrou kožní a hlavně nečtěte blbosti na internetu jako jsem to udělala já :mrgreen:.
Letěla jsem k ní, když mě svědělo znaménko a rovnou jsem si stanovila diagnózu. Samozřejmě tu nejhorší, kterou jsem našla na googlu.
Paní doktorka mi tenkrát vynadala, že nejhorší je čtení diagnóz na internetu, že doktoři, kteří umí léčit, tak sedí na zadku v ordinaci a léčí a že ti, co se ve škole nic nenaučili píší hovadiny do poraden na internet.
Abych to zkrátila, vysvětlila mi, že plastická znaménka nejsou tak nebezpečná, jak se tvrdí. Daleko horší jsou pihy - bývají patologické a tvoří se v nich ony obávané změny. Znaménko je oproti pize plastické a je to kožní útvar, kde se samozřejmě melanom může tvořit také, ale daleko více by si lidé měli hlídat pihy, kterých máme víc a právě protože nejsou plastické, tak je neresime. Pozornost se právě mylně věnuje znaménkům.
Buďte v klidu na kožním vám určitě neřeknou nic hrozného. Je to klasické znaménko :*
A určitě je lepší jednou za rok si dojít na kontrolu pih a znamének. Mě takto letos vyndali patologickou piju, která neměla barvu, kterou by měla mít a časem by se z ní mohl stát právě nádor. Teď chodím dvakrát ročně kvůli tomu a jsem v klidu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 10:56

@Hledík dekuju, mate uplnou pravdu. Myslim, ze na internetu se snad uz nic jineho, nez o rakovine nepise. Staci zadat kychani a uz ma clovek rakovinu vseho :-D priznam se, ze obavu mam kvuli tomu, ze rakovinu kuze mame v rodine a se spatnym koncem, tak jeste polid jde o dite, strach je mnohonasobny. Na kozni jdeme za tyden a necham pro jistotu zkontrolovat znamenka vsem. Jen jsem byla prekvapena, ze by se za to melo platit. A dokonce 300 a vys za 1 znamenko 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
192
23.7.21 18:34
@Anonymní píše:
@Hledík dekuju, mate uplnou pravdu. Myslim, ze na internetu se snad uz nic jineho, nez o rakovine nepise. Staci zadat kychani a uz ma clovek rakovinu vseho :-D priznam se, ze obavu mam kvuli tomu, ze rakovinu kuze mame v rodine a se spatnym koncem, tak jeste polid jde o dite, strach je mnohonasobny. Na kozni jdeme za tyden a necham pro jistotu zkontrolovat znamenka vsem. Jen jsem byla prekvapena, ze by se za to melo platit. A dokonce 300 a vys za 1 znamenko 🙄

Nebojte, bude to dobré :kytka:. Chápu, že máte strach, ale když se vše včas hlídá a kontroluje, tak je to dobré.
Ja už jsem také počítala s rakovinou a jediné co bylo na té katastrofě utěšující, tak že zrovna tyto nádory se většinou dobře léčí, když se podchytí včas. Což znamená, chodit pravidelně na kontroly. Ale to nebude váš případ :andel:
Já chodím ke kožní a prohlídne mě v rámci prohlídky a nic neplatím. To co uzná, že je potenciálně nebezpečné, s tím pošle na chirurgii. Tam mi to vyndali, poslali na histologii a vše také zadarmo. Ovšem, když jsem ji prosila o odstranění znaménka, které mám přesně v místě, kde je kostice podprsenky, tak mi řekla, že to není zdravotně závadné, že mi to vadí kosmeticky a to že se platí.
Mě to kosmeticky nevadí, mě to vadí, že je to nepříjemné a jednou už jsem si ho trhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13161
23.7.21 18:46

Na screening znamének přispívá většina pojišťoven, do různé výše, podívejte se, jak to má ta vaše.
Ideální je chodit na pracoviště, kde mají zkušenosti a vybavení pro tento screening (dermatoskop), aby mohli sledovat případné změny a porovnat s minulým nálezem. Doporučují tam chodit ve stejném ročním období, aby byla pleť podobně ne/opálená.
Byla jsem teď na dermatoskopickém screeningu znamének na celém těle, na daném pracovišti to stojí 1500.
Je možné ale také využít bezplatné vyšetření při různých akcích, jako třeba https://www.zpmvcr.cz/…i-melanomu-1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 21:33

@Eliška dekuju, ano jdeme na vysetreni timto pristrojem. Dcera ma na uvedene znamenko zadanku a my ostatni jdeme z vlastni vule. Ale jak pisete, nejspise neco se da pouzit na pojistovnu. Jen mi to vubec nedoslo. Dekuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 21:41

@Hledík presne tohle jsem resila take. Jedno vystouple jsem mela v ohybu kolene a kdyz jsem si holila nohy a zapomnela na nej, tak jsem se do nej skrabla. Mela jsem dojem, ze asi neni zdrave x krat narusit znaminko tak, ze krvaci, ale take mi rekli, ze to je pouze o pohodli, nez o riziku :nevim:
Dekuju vam moc za povzbuzeni :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat