Známých pes na naší zahradě zabil sousedovic kočku

Anonymní
27.3.17 13:00

Známých pes na naší zahradě zabil sousedovic kočku

Ahoj, předně sorry za anonym, ale pokud sem sousedi chodí, nechci, aby jim můj nick byl znám, jde o specifickou situaci. Díky.

Bydlíme v RD, pozemek ohraničen asi dvoumetrovou stěnou ze všech stran. Máme psa menšího vzrůstu, kterej je „gaučovej“ a běžně na zahradě není… No o víkendu přijeli známí s ovčákem, s naším psem se znají od malička, žádnej problém. Nicméně psi byli na zahradě, my grilovali a najednou šílená siréna, pištění a já nevím co, asi jak když se mlátí kočky. Letíme tam a ten známejch pes tahal po zahradě sousedovic kočku, taková ta nahatá s netopýříma ušima, cosi šlechtěnýho. Kámoš si ho odvolal, ten tu kočku hned pustil, ale ta už neodběhla, zůstala ležet na místě. Šla jsem pro sousedku, ta nebyla doma, jenom jejich děcko (asi třetí třída), tak jsme jí volali, dojela asi za půl hodiny, kočka koška kemping… Začala vyvádět, že jsme jí zabili kočku a kdesi cosi, že byla chovaná a že bude vyžadovat náklady a ušlej zisk :nevim: No a teď teda k jádru pudla. Mně ani manželovi se jí nic platit nechce, známýmu taky ne. Jenže jak to je reálně?? Vím jak jsou tu věci kolikrát na hlavu postavený… Řešili jste někdo? Jak to dopadlo? Prej ta kočka má hodnotu přes 40 litrů :roll:

To hlavní jsem asi napsala, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1309
27.3.17 13:05

Pokud se to stalo na Vaší oplocené zahradě, sousedka má smolíka. Měla si kočku hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8067
27.3.17 13:05

Tak pokud má takhle drahou chovnou kočku tak měla zajistit aby nechodila takhle ven, kdyby se to stalo na jejich pozemku tak budiž ale to že kočka přišla k vám není váš problém. Kočky je mi líto ale nic bych sousedce neplatila. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4066
27.3.17 13:07

Pokud byla kočka na vašem pozemku tak bych ji nic neplatila. Pokud má tak drahou kočku má ji mít doma. A vy si můžete na svém pozemku dělat co chcete pes byl na vašem pozemku neměl šanci se dostat na jejich takže je to jen její chyba že se kočka potuluje venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15095
27.3.17 13:08

Neznám k tomuto problému zákony, ale pokud bych já měla kočku za 40 litrů, tak ji nenechám běhat po venku. Navíc to bylo na vaší zahradě. Neplatila bych ji nic, ale asi bych se spojila s právníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4322
27.3.17 13:09

I já bych podle selského rozumu řekla, že pokud se to stalo na vašem pozemku, tak si sousedka může nárokovat co chce, ale nemá nárok.
Jakože smutný to je, ale ona je ta, která si nezajistila svůj majetek a tudíž nese vinu ona.
Chápu, že jí ušel zisk z případných koťat, ale to na vás opravdu vymáhat nemůže ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 13:11

@Halamka @elen-ka @kintly @arinecka @Agneth Ona běžně ven nechodí, asi zdrhla tomu děcku.. Nebo aspoň jí tu nevídám teda.. Jako já si taky myslím že má smůlu, ale tady v téhle republice si fakt nejsem jistá :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
2728
27.3.17 13:13

A pojistka na blbost? Myslím, že já mám v rámci pojistky pojištěného i psa, kdyby někomu něco provedl (je vítací a skáče - čistírna a tak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15095
27.3.17 13:13
@Anonymní píše:
@Halamka @elen-ka @kintly @arinecka @Agneth Ona běžně ven nechodí, asi zdrhla tomu děcku.. Nebo aspoň jí tu nevídám teda.. Jako já si taky myslím že má smůlu, ale tady v téhle republice si fakt nejsem jistá :pocitac:

Proto bych se projistotu informovala u právníka. Jako je to náklad, ale ne snad tak velký a za klid a nemít nervy by mi to stálo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 13:15

No smůlu asi ma, ale je mi ji fakt líto. Možná ji projevit trochu empatie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 13:15

Jak píšou všichni, je to smutné, chudák kočka, ale vaše chyba to není, neplatila bych nic. Každý majitel zvířete je povinen si ho hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4322
27.3.17 13:16
@Anonymní píše:
@Halamka @elen-ka @kintly @arinecka @Agneth Ona běžně ven nechodí, asi zdrhla tomu děcku.. Nebo aspoň jí tu nevídám teda.. Jako já si taky myslím že má smůlu, ale tady v téhle republice si fakt nejsem jistá :pocitac:

Na tom vůbec nezáleží. Oni si ji měli zajistit a tím pádem i zajistit, aby neutekla ani dítěti.
Chápu, že je to na prd, že sousedské vztahy asi vezmou za své, ale nedej se.
Jako možná jen a pouze v zájmu zachování přijatelných sousedských vztahů bych uvažovala o nějaké menší kompenzaci, ale rozhodně by nešla do tisíců. A myslím, že ani tím paní nezklidníte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 13:17
@Whitedog píše:
A pojistka na blbost? Myslím, že já mám v rámci pojistky pojištěného i psa, kdyby někomu něco provedl (je vítací a skáče - čistírna a tak).

Naše jakože k domu, nebo známýho, jakožto majitele psa…?? Mimochodem co za právníka se živí tímhle právem, nevíte někdo??

• Nahlásit
  • Citovat
35296
27.3.17 13:18

Mam v zive pameti podobnou diskusi a z te naopak vyslel zaver, ze zodpovedny je majitel psa, bez ohledu na to, kam kocka vleze. Ze si mas jako zabezpecit zahradu ty, aby ti tam kocna nevnikla :zed:
v tamtom pripade se nakonec ukazalo, ze kocku (tez drahou) do zahrady ke psovi hodila zrejme majitelka sama, protoze kocka mela nejaky nelecitelny nador.

Zda se mi to na hlavu postavene, vzacnou kocku bych take hlidala sama, ostatne ji muze odnest i dravy ptak. Zakony ale vzdycky nereflektuji selkou logiku (nebo jsou natolik univerzani, aby pokryly vsechny i nepravdepodobne situace).

jeste edit, ze tehdy se taky sla majitelka psa sama priznat, pro me ponauceni, pokud by se neco takoveho stalo, kocku hodim dopopelnice v pytli a delam mrtveho brouka.

Příspěvek upraven 27.03.17 v 13:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18242
27.3.17 13:19
@Anonymní píše:

To neni tvuj problem.Nic ji neplat.Neco jinyho by samo bylo, kdyby pes skocil na jejich pozemek a stalo se to tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama