Znásilnění- jak z toho ven?

Anonymní
15.10.19 16:17

Znásilnění- jak z toho ven?

Ahoj vsem. Je mi 18 let a 4 mesice zpet jsem byla na oslavě mojí kamarádky v baru a na záchodech si na me pockal muj byvaly a znásilnil me. Byli jsme predtim spolu vice nez 6 mesicu. Mlatil me, ale nikdy jsme spolu nespali (jezdil za moji tehdy nejlepsi kamaradkou a uzival si s ni).
Byvaly uz sice teda sedi ve vezeni, ale porad mam nocni mury. Mam pocit ze nekdo chodi v dome, ze me sleduje. V noci skoro nespim, protoze kdyz zavru oci, tak ho vidim a zda se mi o te noci porad dokola. Jednu chvili jsem si brala i vice prasku na spani, ale diky bohu me můj tatinek s brachou zastavili a pomohli mi, protože to neni reseni. Ted sice beru leky na spani ale porad mam po vecerech strach. Chodím k psychologovi, ale prijde mi to cim dal horsi, ze nemuzu poradne moc fungovat. A vcera jsem se dozvedela, ze byvaly si zazadal o podminene propusteni z vezeni. Sedi teprve 3 mesice, takže si myslim ze nema sanci se dostat ven, ale pry tam ma nejake zdravotni potize a tak.. cetla jsem taky to ze by mohl dostat domácí vezeni. Ale mam jeste vetsi strach kdyz vim, ze se treba dostane ven. Nevim uz kudy kam. Do toho vseho nezvladam moc ani skolu..mam pocit jako kdybych se mela kazdym dnem zhroutit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
260
15.10.19 16:23

Ahoj, posttraumatická stresová porucha je po takových událostech „normální“. Jako psycholog ti můžu rovnou říct, že sama se z toho nevyhrabeš, je to uzavřený kruh a psycholog ti v těchto případech nepomůže, spíš jenom zmírní aktivní myšlení. Zajdi si k psychiatrovi, nasadí ti léčbu, medikaci a věřím, že to bude v pořádku. Drž se! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15518
15.10.19 16:25

Najdi si psychoterapeutku a řeš to v rámci psychoterapie.

Léky ti mohou pomoci, ale především potřebuješ najít vlastní kontrolu nad tím co se stalo a tomu fakt dost pomáhá mít prostor kde o tom mluvíš a to pořád dokolečka, až to přestane bolet a pak může člověk začít používat rozum a hledat jak se přes to dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15518
15.10.19 16:30

Pokud je pro tebe zatím moc složité k někomu začít chodit a mluvit o tom tváří v tvář, tak využij buď internetové a nebo telefonické linky

určitě je dobrý nápad napsat či zavolat třeba na Bílý kruh bezpečí - ty ti zároveň můžou pomoci se bránit legislativně.

https://www.116006.cz/znasilneni/

Případně v Praze a v Brně se schází svépomocné skupiny, je to vždy o víkendu, aby se tam dalo dojet a to umí taky dost pomoci.

https://sasa.obetiznasilneni.cz/

Nezůstávej na to sama.

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 16:40

Aj13

Ahoj, zažila jsem každodenní znásilňování od exmanžela po dobu několika let. Sama se z toho nedostaneš, zajdi si do Intervenčního centra plus psychiatr který nasadí léčbu a pomůže ti. Měla jsem to samé co ty. Akorát můj ex bydlel pořad ve stejném městě a já ho mohla kdykoliv potkat, do obchodu jsem chodila třeba až okolo 20.00 protože jsem se bála, ze ho potkám a další věci které nebudu psát.
Mě pomohli v tom Intervenčním centru strašně moc - je to bezplatná služba. Chodila jsem tam ze začátku i 2× týdně třeba na 2hodiny. Musela jsem se z toho dostat měla jsem doma 2deti o které jsem se starala. Nikdo mi nepomohl. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 16:21

Anonymní

Všem vám moc děkuji za odpovědi, vážím si toho. A i když je to hodně těžké, tak se pokusím to nevzdat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat