Znáte IQ svého dítěte nebo svoje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kaliopa
Závislačka 3420 příspěvků 02.02.18 17:31
Znáte IQ svého dítěte nebo svoje?

Znáte výši IQ svého dítěte nebo své? Překvapuje mne, že hodně rodičů zná IQ svých dětí, a to i na prvním stupni. Nebo tedy hlavně v internetových diskuzích se řada maminek ohání inteligencí svého dítěte, že je nadprůměrná nebo že dítě má vysoké či nadprůměrné IQ apod. Já IQ dětí neznám a ani nevím, kde bych k tomu číslu měla přijít kromě testování v Mense a nevím, proč bych tam s tak malými dětmi měla chodit. To je dnes běžné chodit měřit dětem IQ jen tak nebo to dělají jen lidé, co mají pocit, že jejich dítě se nějak odlišuje od průměru?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 11582 příspěvků 02.02.18 17:32

Své znám, dětí budu vědět někdy na ZŠ - tedy pokud se ještě děla testovani na druhem stupni jako bylo za nás ;)

Wani
Závislačka 3311 příspěvků 02.02.18 17:33

@Kaliopa Dělá se to ve škole :nevim: Já svoje IQ vím, vyučující mě doporučila na ZŠ do poradny a zjistili mi nadprůměrné IQ :nevim: IQ svých dětí nevím, jsou moc malé a měřit to v tomto věku (na body) myslím ani nejde. Já obecně ale nedávám nějak extra velký důraz na členství v Mense, hodnotě IQ apod.

pikola
Neúnavná pisatelka 19694 příspěvků 02.02.18 17:35

Ne, neznám své ani dítěte. Manželovi ho zjistili na vysoké v Mense.

Wani
Závislačka 3311 příspěvků 02.02.18 17:36
@Tichošlápek píše:
Své znám, dětí budu vědět někdy na ZŠ - tedy pokud se ještě děla testovani na druhem stupni jako bylo za nás ;)

Jsem poměrně mladá, ale u nás na ZŠ (druhý stupeň) žádné plošné testování od Mensy nebylo, psali jsme jenom SCIO testy.

Kaliopa
Závislačka 3420 příspěvků 02.02.18 17:40
@Wani píše:
Jsem poměrně mladá, ale u nás na ZŠ (druhý stupeň) žádné plošné testování od Mensy nebylo, psali jsme jenom SCIO testy.

Já už tak mladá nejsem, ale také si nepamatuji, že by nás na střední nebo základní škole nějak plošně testovali. Jsem střední generace.

Aamanda
Kelišová 5597 příspěvků 02.02.18 17:43

Neznám ani u sebe ani u dětí.
Dělají to třeba v pedagogicko psychologické poradně, ale až od 9 nebo 10 let. Myslím, že pokud někdo hovoří o svém dítěti jako o nadprůměrně inteligentním, tak zřejmě usuzuje, že se vymyká průměru a nemá tím na mysli, že bylo dítě na testech IQ.

tterka
Kelišová 5422 příspěvků 02.02.18 17:45

@Kaliopa U mých dětí to vím z PPP, prý mají obě děti nadprůměrné IQ. Občas mám pocit, že se paní doktorka spletla :lol:. Není to pro mě směrodatná informace. IQ můžou mít sice vysoké, ale pokud děti nejsou vyloženě zažrané do studia, je to úplně k ničemu. Navíc jsem slyšela, že pokud se IQ nerozvíjí, tak klesá. Netuším. Znovu už jsem s dětmi v poradně nebyla.
U syna mi bylo v PPP řečeno, že je perfektní matematik, skvěle mu půjde fyzika a chemie, měla jsem ho dát do školy zaměřené na tyto předměty. Letos musel dost dřít na trojky (je na klasické základce). Tak nevím, buď je chyba v synovi nebo v učitelích :lol: :lol: :lol:. Nejpravděpodobnější je to, že se paní doktorka v PPP spletla :lol:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 02.02.18 17:45

Neznám a nepotřebuji znát. Možná, za mých mladých let na gymplu nebo základce, nějaké testování probíhalo, a pokud mi tehdy nějakou hodnotu řekli, dávno jsem ji zapomněla. Už nejsem nejmladší. Děti pokud vím nikdo ve škole netestoval.

Wani
Závislačka 3311 příspěvků 02.02.18 17:50

@tterka Známky nemusí být směrodatný, ČT o tom před lety natočila dobrý dokument, nepamatuji se, jak se jmenoval. Nadprůměrně inteligentní děti na běžných gymplech neexcelovali a měli potíže, na gymnáziu zaměřené na nadprůměrně inteligentní potom dosahovali dobrých výsledků. Většina vyučujících totiž netuší, jak s takovými dětmi/studenty pracovat (např. můj případ na ZŠ). Na nadprůměrné děti se prostě zapomíná.

fia80
Závislačka 3017 příspěvků 02.02.18 17:55

Ségra má velmi chytrou nejstarší dceru a s ní byli někde, kde ji IQ měřili. Řešili tam s ní i zároveň sociální schopnosti. Sestra má další 2 děti a těm IQ netestovala.

Jinak já dělala Mensa test na VŠ a pak mi přišel dopis, že mám 122 - což není málo ani moc. Mé děti bych cíleně netestovala. Jeden z důvodů je, že mi příjdou celkem chytré, ale v ničem nevynikají a zatím jsou celkem malé - 4 a 6 let. ALe určitě budou mít IQ nad 100 :).

Jinak za mě je lepší být průměrně inteligentní a aby člověka rodiče vedli k tomu, aby se naučil učit. Já jsem se na základce vůbec učit nemusela. Na střední jsem se taky neučila a procházela jsem s 2-4kami. Na maturitu jsem se přinutila poslední týden se učit a měla jsem ze všeho 2ky a z praktické jedničku. Na VŠ jsem pak nakonec pohořela na tom, že jsem prokrastinovala a nenaučila jsem se za celý život učit.

Tichošlápek
Extra třída :D 11582 příspěvků 02.02.18 18:06

@Wani @Kaliopa aha, tak u nás bylo prave testovani z menzy - tedy placené, trvalo to cely den, sli jsme na to tenkrat skoro všichni. Tuším v osmé třídě. Je mi 32, myslela jsem, ze se to dělalo všude

mooch
Extra třída :D 13792 příspěvků 02.02.18 18:08

Znám u prvního dítěte (vymykalo se). Druhé jsem testovat nedávala, tam už jsme věděli co s tím (součástí testování byl i pohovor s psycholožka a ta nám poradila, jak na ne).

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 02.02.18 18:11

Já si test IQ udělala dobrovolně jako malá :D Někdo přinesl sešitový domácí IQ test pro děti, a mě ty úlohy z toho děsně bavily :D
Když pak dělali televizní IQ testy národa, udělali jsme si ho oba s tátou. Ono to číslo samo o sobě - nechci říct nic neznamená, ale pořád je to jen hodnota, která je v životě sama o sobě k nepoužití. Ale zase nevidím nic špatného ani divného na tom to vědět nebo chtít zjistit :nevim:

Janli
Kelišová 6848 příspěvků 02.02.18 18:15

Je mi 38 a testy jsem absolvovala 2×, jednou v 8 třídě, jednou na gymplu, takže své IQ znám. A i když jsem majitelka celkem slušně vysokého skóre, mám za to, že jediné, co výška IQ postihuje, je schopnost řešit testy inteligence. Nevypovídá to nic o úspěšnosti člověka jak v práci tak v životě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >