Znečištěné pískoviště - nemoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Foxiena
Nováček 8 příspěvků 25.08.19 10:38
Znečištěné pískoviště - nemoc

Holky, nechci znít jako hysterická matka, ale včera jsem 10 měsíčního dala na hlídání tchýni, která ho posadila do nejsmradlavějšího pískoviště ve městě, kam absolutně nikdo nechodí (opravdu to tam šíleně smrdí kočičincema, kolikrát i přes den vidím, jak tam ty kočky chodí) a smála se tomu, že snědl písek. Ano, pak mu to samozřejmě už nedovolila, ale něco snědl.
Z těchto věcí mám fakt hrůzu a teď nevím, zda plašit nebo co dělat.

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 18393 příspěvků 25.08.19 10:45
@Foxiena píše:
Holky, nechci znít jako hysterická matka, ale včera jsem 10 měsíčního dala na hlídání tchýni, která ho posadila do nejsmradlavějšího pískoviště ve městě, kam absolutně nikdo nechodí (opravdu to tam šíleně smrdí kočičincema, kolikrát i přes den vidím, jak tam ty kočky chodí) a smála se tomu, že snědl písek. Ano, pak mu to samozřejmě už nedovolila, ale něco snědl.
Z těchto věcí mám fakt hrůzu a teď nevím, zda plašit nebo co dělat.

My máme na sídlišti nekryté pískoviště, takže netuším, kolik pejskařů tam v noci vypustí psa. Ale bobek jsem tam ještě nenašla, to bych zuřila. Kočky tam taky občas kolem jsou.
Ale nikdy bych tam neposadila deset měsíců staré dítě, které vše strká do pusy :zed: Natož na takové, jaké popisuješ ty. Tchýně je nána. Asi bych ji nechala syna jen v mé přítomnosti. Ne pohotovost bych teda neletěla, ale v případě jakékoliv vyrážky nebo vyšší teploty bych to lékařovi řekla.

Foxiena
Nováček 8 příspěvků 25.08.19 10:47

@Russet
Momentálně rostou zuby, takže zvýšenou teplotu u průjem mívá i tak :(
Achjo, ve čtvrtek jdeme na kontrolu, tak to doktorce určitě řekneme.
A tchýně? Škoda mluvit. A pak bude vykládat, že mi chce pomoct a já odmítám.

Russet
Neúnavná pisatelka 18393 příspěvků 25.08.19 10:54
@Foxiena píše:
@Russet
Momentálně rostou zuby, takže zvýšenou teplotu u průjem mívá i tak :(
Achjo, ve čtvrtek jdeme na kontrolu, tak to doktorce určitě řekneme.
A tchýně? Škoda mluvit. A pak bude vykládat, že mi chce pomoct a já odmítám.

Jestli to bylo jen jednou, třeba to bude OK. Ja bych se bála hlavně toxoplazmózy (ale tu prý prodělalo hodně lidí a ani o tom neví) nebo nějakých červíků. Neříkám, že držím dítě v savu a gumových rukavicích, ale tohle je teda ekl. Hrabat se v kočičincích.

Jana206
Nadpozemská drbna 28619 příspěvků 25.08.19 12:43

Jsem si myslela, že podle vyhlášek musí být pískoviště oplocené :nevim: Riziko nákazy čímkoliv je nízké, ale taky bych tam nechodila.

Fiškuska
Stálice 90 příspěvků 25.08.19 12:56

Tyjo, někde jsou krytý pískoviště? To jsem ještě neviděla, ale líbilo by se mi to :) u nás jsou pískoviště většinou oplocený a „zákaz vstupu se psy“ ale je mi jasný, že úplně čistý to tam nebude, pobíhají tu volně kočky…

Jinak by se mi to co udělala tvoje tchyně taky nelíbilo, asi bych malýho pozorovala a doufala že bude všechno ok.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 25.08.19 13:16

@Jana206 tak pro kocku neni problem ten plot prelezt nebo se protahnout mezi plankama :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 28619 příspěvků 25.08.19 13:33

@Micaella22 jj, nekde na vesnici nebo malomeste asi jo :mrgreen: My tu máme ve městě vyhláškou zakazan volný pohyb domácích zvířat mimo urcene prostory. I kočka musí být na vodítku. Může nekomu utéct, ale spíš výjimečně.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15624 příspěvků 25.08.19 15:50
@Jana206 píše:
@Micaella22 jj, nekde na vesnici nebo malomeste asi jo :mrgreen: My tu máme ve městě vyhláškou zakazan volný pohyb domácích zvířat mimo urcene prostory. I kočka musí být na vodítku. Může nekomu utéct, ale spíš výjimečně.

my sice taky máme zakázaný volný pohyb zvířat (velké město), jen kočky to nějak nechtějí respektovat. Každou chvíli nějakou slyším, když se mrouskají, tak je to slyšet po celé ulici.

Russet
Neúnavná pisatelka 18393 příspěvků 25.08.19 18:18
@Jana206 píše:
Jsem si myslela, že podle vyhlášek musí být pískoviště oplocené :nevim: Riziko nákazy čímkoliv je nízké, ale taky bych tam nechodila.

A kočky plot přelezou. Jediné kryté pískoviště je ve školce :nevim:

Russet
Neúnavná pisatelka 18393 příspěvků 25.08.19 18:20
@Jana206 píše:

My jsme maloměsto a to bys měla slyšet tsn cvrkot, když se namlouvají. Kočka na provaze :roll:

Váš příspěvek
Reklama