Reklama

Znecitlivující mast na moluska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 02.03.17 06:53
znecitlivující mast na moluska

Ahoj holky, synovi se udělaly molusky. Má jich jen pár na boku a od toho na ručičce (dohromady asi 8 bradaviček), jak se otíral o ty na boku. Obě dvě místa jsou citlivá (na boku to navíc strašně lechtá). Chtěla bych mu je vyštípnout, ať má brzy pokoj, ale potřebovala bych mu to něčím znecitlivět. Máte tip, co bych na to mohla použít? Koukala jsem na mastičku emla, ale je děsně drahá. Existuje i něco jiného?

Reklama

Reakce:

žampion
Závislačka 3726 příspěvků 02.03.17 08:51

Vyštípnout sama? jejej já jsem s tím zašla k našemu pediatrovi, sestra jí mázla půl hodinky jsme čekaly a pak jí to doktor vydlouhal, na rychlé asistence sestry, která hned desinfikovala, aby se jí to ještě víc nerozlezlo. Já bych s tím asi zašla spíš k doktorovi
:nevim:

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 02.03.17 09:00

@žampion My s tím právě už na kožním byli. Nic mu neznecitlivěli, dělali to normálně na živo. Já ho držela, sestra mu to podřízla jehlou a vyškrábla. Když jsem to viděla, tak jsem si říkala, že doma to zvládnu úplně stejně a nebudeme muset nikam jezdit. Má jich fakt jen pár.

žampion
Závislačka 3726 příspěvků 02.03.17 09:04

Tyjo za živa? moje děcko by se zbláznilo. Já jsem s ní teda na kožním nebyla jen u pediatra a vyškrabával jí to takovou lžičkou byl to fofr, měla jich tedy docela dost, já bych to sama nedala. Tak pokud to budeš dělat sama hlavně si připrav jod a čisti čisti čisti - infekční je ta tekutina z nich a hrozně rychle se to šíří - je to pěkný sv–stvo. :cert:

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 02.03.17 09:11

@žampion Mám betadinu. Pořád mu to s tím mažu, ale místo aby mizely, tak se spíš rozlézají. Když jsme šli na to kožní, měl jen tři větší a jednu maličkou na boku. Tak to právě chci vyškrábnout a pořádně vydesinfikovat, aby už se to nešířilo dál. Svinstvo to teda je. Vůbec jsem nevěděla, že něco takového existuje. Starší kluci to nikdy neměli.

Black Cat
Kelišová 6518 příspěvků 02.03.17 09:20

My jsme se toho zbavili potíráním přípravku na bradavice. Poradila mi to kožní. Říkala buď vypálit nebo potírat těmi přípravky. Dá se to koupit normálka v lékarně.
Je třeba ale všechno oblečení důkladně prát už po jednom použití, jinak se toho nikdy nezbavíš…

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 02.03.17 10:14

@Black Cat Díky, a vyprat stačí normálně, nebo raději na vyvářku?

Black Cat
Kelišová 6518 příspěvků 02.03.17 12:27
@Meeshab píše:
@Black Cat Díky, a vyprat stačí normálně, nebo raději na vyvářku?

Prádlo a ručníky na 60 minimálně, do ostatního jsem prostě dala Sanytol do praní /to ničí bakterie/ nebo jako aviváž dezinfekci z DM - na to co se dalo prát jen při nižších teplotách.
Já když mi říkala o tom vyškrabávání a vypalování, tak jsem teda jednoznačně zvolila ty gely na bradavice. Malej by to nevydržel a příště bych ho táhla k doktorovi jedině s hurónským řevem. To mi za to nestálo…

Laura77
Stálice 72 příspěvků 07.03.17 13:18

Ahoj, taky bych se ráda zeptala vás, co jste s moluskami úspěšně zatočili. Čtyřletý syn má asi 4, rozhodla jsem se je po přečtení názorů maminek tady na emiminu vymáčknout, zakápnout Betadine a ještě pomazat mastičkou Betadine. Jedna se krásně vymáčkla a na kůži nezůstalo nic, ze zbylých se mi nepodařilo vymáčknout tu bílou kuličku, jen z nich šla trochu krev a zůstala červená bradavička. Mám strach, jestli jsem to spíš nepokazila. Když se to nepovede a mělo by se to rozlézt, rozmnoží se to hned do druhého dne? nebo to trvá déle? Pokud i ty červené bradavičky budu dále potírat Betadinem, zahojí se to? Může za týden do bazénu? Děkuji!!!

Veveří
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 07.03.17 22:23

Sama bych to rozhodne nedelala uz jen kvuli infekci a pak nemas doma tak ostry nastroj. Dela se to spec. lzickou - skrabkou a musi se to vyskrabnout beze zbytku. Z molusek mohou vzniknout i velke bolaky, abscesy, kdyz se to zaniti.
Ano, Emla je draha, ale jsou lekarny, ktere ti prodaji jenom par gramu z tuby. Je to bez predpisu. Cena cca 200 Kc. Syna jsem tim mazla min. pul hodiny pred zakrokem, na to jsem prilepila folii a sli jsme na kozni pripraveni.

Veveří
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 07.03.17 22:38

@Laura77 infekcni je obsah molusky a spatnou manipulaci se skutecne mohou roznest. Moluska se objevi vetsinou az za nekolik dni, vytvori ‚zarodek‘ a pak se zvetsuje. Je to jako s bradavicemi.

Veveří
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 07.03.17 22:43

@Laura77 do bazenu by mel syn jit az bude uplne cisty. Muj syn to chytl prave v bazenu a dcera taky, byla to hruza se toho zbavit. Bojovali jsme pul roku, syn byl 7× na seskrabnuti :,(

Amalthea
Závislačka 3209 příspěvků 07.03.17 22:47

Syn to přitáhl z bazenu, měl je pod plavkama, na přirození, kde nějaké vyškrabování nepřicházelo v úvahu. Na radu lékárnice jsme mazali na střídačku kokosovým a grepovým olejem a občas nějakou vymáčkli. Do dvou měsíců byl čistý.

Veveří
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 07.03.17 23:14

@Amalthea my jsme byli seskrabovat 7× z pindiku a pytliku, byla to hruza, ale nikdo nam nic jineho neporadil. Dr. rikala, ze cokoliv by se na to dalo, vcetne Infectodelu, vsechno by poleptalo sliznici. Maly si vytrpel, ani ta anest. mast mu nedokazala to misto 100% umrtvit. Strasny zazitek, lidi prosim, nechodte s tim na verejny bazen! Vetsinou si to odnesou deti, protoze maji slabsi imunitu.

Black Cat
Kelišová 6518 příspěvků 08.03.17 08:52
@Veveří píše:
@Amalthea my jsme byli seskrabovat 7× z pindiku a pytliku, byla to hruza, ale nikdo nam nic jineho neporadil. Dr. rikala, ze cokoliv by se na to dalo, vcetne Infectodelu, vsechno by poleptalo sliznici. Maly si vytrpel, ani ta anest. mast mu nedokazala to misto 100% umrtvit. Strasny zazitek, lidi prosim, nechodte s tim na verejny bazen! Vetsinou si to odnesou deti, protoze maji slabsi imunitu.

Chudáček malinkej :,( :? Naši to měli naštěstí jen na rukách a nohách.
A přinesli si to taky z bazénu!!!
Takže @Laura77 do bazénu nechodit a to ještě pěkně dlouho! Dokud se toho opravdu nezbavíte.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama