Znenadání roztáhne ručičky a začne hystericky plakat

lisa2
8.8.04 23:09

Znenadání roztáhne ručičky a začne hystericky plakat

Ahojky,

náš 2měsíční chlapeček nás dnes pěkně vyděsil-uprostřed hraní, kdy byl nahý na dece zničehonic rozpřáhl ručičky, v obličeji se mu objevil vystrašený výraz a následoval hysterický pláč. myslela jsem, že to bylo tím, že mu upadl stroupek po očkování na TBC, na které ho očkovali v 10dnech, ale po dalším rozbalení pleny a vysvlečení následovalo totéž a při dalším přebalování to samé. V leže na zádech to dělá pak i častěji,ale jakmile s ním mluvím, zabráním alespoň tomu pláči-jenže mě děsí, že ještě včera byl nejšťastnější rozbalený a dnes tohle. Manžel ho včera trochu namočil do bazénu,což se mu ale nelíbilo-brečel dost, tak jsem myslela, jestli by toto nemohla být příčina,ale proti tomu je fakt, že jsem pak malého přebalovala a převlékala nejmíň ještě 5× než došlo k tomuto. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky
Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

220
9.8.04 08:45

Ahoj, náš Matěj to dělal taky. vždycky mě to strašně vyděsilo. dle dr. to je způsobeno nevyzrálostí organismu, ale pro jistotu to te sve rekni. miminko moji kamaradky to taky dělalo, ona se toho bala trochu vic, chodili na neurologii a taky je Ok. Matěj to začal dělat v 8 tydnu, stavalo se nam to vetsinou pri koupani po vysvleceni a preslo to cca za mesic. Tak tfuj tfuj, at jste v pohode.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
15.8.11 10:57

"lekání"

Příští úterý jdeme na kontrolu k doktorce, tak se poradím tam, ale zatím se zkusím trochu uklidnit tady: tohle hysterické lekání, máte někdo zkušenosti?
Přijde mi, že to malá dělá, když je hodně unavená, prostě je toho na ní moc, včera jsme třeba byli navštívit mojí mamku, takže celkově se nacestovala nějakých 60 km, do toho máme pořád trochu problém s kojením, a dneska v noci mizerně spala, a od včerejšího večera jí „to“ chytlo čtyřikrát - někdy když leží na přebalováku, nebo prostě kolem sebe nic nemá, tak rozhodí ruce, vykulí oči a začne hrozně křičet - potom jsem jednou šoupla míčem tak, že zašustil o pytel s plínama, lekla se (i když normálně jsou jí takové minizvuky šumák), vzbudila a zase… a teď ráno jsem zakašlala a to samý. :nevim:
Jestli je to fakt tím, že je unavená a nevyspalá (snažím se, aby teď co nejvíc dospala), nebo je v tom něco víc… docela mě to vždycky vyděsí. Když jí beru do náruče, tak je taková úplně ztuhlá, a uvolní se až po delším mazlení (nebo když se napije :)) :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61116
15.8.11 11:35

To je úleková reakce - rozhodí ruce, rozevře dlanětrochu s nima zatřepe, začne řvát. Normální. Některé děti jsou lekavější. Na spaní pomůže zavinovat, aby se ručkama nebudila. Po 3. měsíci to bude mizet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26561
15.8.11 12:17

Je to naprosto fyziologická věc- tzv. Moorův neboli objímací reflex. Vymizí to postupně.
http://www.babyonline.cz/…rozence.html#…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
16.8.11 10:17

Někde jsem četla (nevím, co je na tom pravdy), že se miminko lekne a těma ručičkama hledá mámu, aby se zachytilo a cítilo v bezpečí. Tak když takhle rozpřáhne ručičky, tak jí strčím do dlaní prsty, ona se chytí a je v pohodě.:) I když je fakt, že ona nikdy neplakala, jen hodila vystrašenej výraz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama