Znepokojivé chování syna (3 roky)

Anonymní
30.4.20 07:44

Znepokojivé chování syna (3 roky)

Dibrý den. Ráda bych si vyslechla vaše zkušenosti a názory ohledně chování syna (3 a čtvrt), zda je tohle ještě normální. Syn je od mala dost uřvaný a vzteklý, ale považovala jsem to doteď za normální chování. Řekla bych, že měl normální vývoj, na svůj věk myslím že krásně mluví (slýchávala sem chválu od jeho 2.5 i od cizích lidí venku na procházkách), má velkou slovní zásobu a je to takovej velkej rozumbrada, ale je takovej dost „svůj“. Do školky půjde až od září, takže chování v kolektivu zatím moc nedokážu odhadnout, ale občas se na hřišti s někým skamarádí a s o rok starším bratrancem si hraje moc hezky. Zhruba 2-3 týdny ale sleduju divné chování, které postupně nabývá na intenzitě. Syn si najde vždy venku nějakou malou kytičku/klacík/kamínek/kus trávy a neustále mi to cpe do kapsy, že mu to musím schovat nebo držet v ruce. Každý den, když usíná, tak si mě zavolá a plačtivým hlasem se mě ptá, jestli máme ten drobeček/kytku, na kterou si půl dne nevzpomněl. Pokud mu ji neukážu nebo přiznám, že jsem ji vyhodila (po zkušenosti už radši vše vyhazuju až po pár dnech), přejde do úplného hysterického pláče, kdy mu to musim jít buď ukázat, najít to nebo v lepším případě slíbit, že to druhej den najdem. Zatím jsem tomu ještě nepřičítala velkou pozornost. Před týdnem mi na zahradě dal malý zelený lísteček, já ho nedopatřením ztratila a následoval půlhodinový hysterický pláč, kdy jsme ho všichni museli hledat. Ovšem co předvedl včera mě už silně znepokojuje. Šli jsme do lesa dělat táborák s kamarády a jejich dětmi. Zatímco všechny děti byli na prolejzačce nebo si hrály, syn začal sbírat ze země klacky a neustále mi je nosil k batohu, dával mi je do kapes i do batahu a na lavičku vedle. Řikala jsem mu, že už další nechci, ať si je drží sám, ale byl jak umanutej a pořád mi řikal že mu je musim hlídat. Já mezitim nějaký povyhazovala, protože jich bylo opravdu moc, on si na nějakej malej vzpomněl a spustil hysterickej řev, kde ten klacek je. Já mu ukazovala, že na zemi je spoustu klacků a že je nemůže posbírat všechny a on začal jak šílenej sbírat jeden za druhým a řvát. To trvalo tak půl hodiny, kdy už jsem to musela začít ignorovat, jinak bych dostala vztek a nechtěla jsem an něj křičet. Pak přišel přítel a syn se na chvíli uklidnil, záčli spolu chodit po lese a sbírat klacky a přikládat je do ohně, ale to dělal praktocky celou dobu, nicméně to už se mi jevilo jako normálnější. Cestou z lesa ovšem začal sbírat každej klacek co potkal, že jsme měli všichni plný ruce i kapsy, když mu nějakej spadl, hned následoval řev a pak až hystericky začal sbírat vše kolem a řikat že to vše potřebuje a mělšílený záchvat. Dopadlo to tak že máme klacků plnej kufr auta a ještě další 3 přede dveřma který vzal po cestě od auta domů. Jsem z toho úplně vyřízená a mám pocit jestli to není nějaká začínající obsedantně kompulzivní porucha nebo něco horšího. Ráda si poslechnu vaše názory, zda vám to přijde normální nebo jestli máte nějaké podobné zkušenosti. Doteď nic takovýho nedělal a i se vztekal míň než dřív, ovšem teď vše přišlo s novou a větší intenzitou. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2507
30.4.20 07:52

Myslím si, že je to období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8309
30.4.20 08:03

Myslím si to samé, co komentář přede mnou. Prostě jen fáze, která zase přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 08:04

Moderní maminky

Když vaše dítě nemá diagnózu, nebere žádné prášky na sklidneni nejste dost in. Na hřiště sedí deset matek, a každý dítě má už ve třech letech diagnózu. Zkuste mi jednou říct rázně ne, ať se klidní vybrečí. Každý dítě zkouší jak daleko může zajít a co všechno mu projde. Syn jsou stejně a někdy se chová dost podobně. Nezapomeňte ho vzít k psy kteří se živí s tím že vám dají diagnózu vy budete spokojená a ten lékař taky :joy: :joy: :joy:

• Nahlásit
  • Citovat
3875
30.4.20 08:07

Vzala bych ven nějakou kapsičku, pytlíček atp. a do té ať si to dává a sám se o to stará. Už je dost velký a tohle určitě zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 08:10

Dékuju za názory. Doufám v to samé ale popravdě už pořádně nevím, co je normální. Syn se mi zdá normální dokud se nepotkám s někým se stejně starým dítětem a vidím, že je jinej. Poslední dobou musí být snad vše úplně po jeho. Minulý týden ztropil scénu, že jsem mu přepůlila chleba, že ho chtěl celej. Nebo jedl gumovou žížalu, ta se utrhla a scéna, že jí musím slepit. Ráno chtěl šťávu jen z červenýho hrnečku, takže se nenapil, protože v něm byla voda a šťáva vedle. Včera mu přítel chtěl přečíst knížku, ale nevrátil jí na místo kde pŕesně byla, tak ho musel hned opravit. To je jen zmínka všech věcí. Už prestávám si být jistá, co je ještě normální chování 3letého dítěte a co ne. :(

• Nahlásit
  • Citovat
30.4.20 08:18
@Anonymní píše:
Dékuju za názory. Doufám v to samé ale popravdě už pořádně nevím, co je normální. Syn se mi zdá normální dokud se nepotkám s někým se stejně starým dítětem a vidím, že je jinej. Poslední dobou musí být snad vše úplně po jeho. Minulý týden ztropil scénu, že jsem mu přepůlila chleba, že ho chtěl celej. Nebo jedl gumovou žížalu, ta se utrhla a scéna, že jí musím slepit. Ráno chtěl šťávu jen z červenýho hrnečku, takže se nenapil, protože v něm byla voda a šťáva vedle. Včera mu přítel chtěl přečíst knížku, ale nevrátil jí na místo kde pŕesně byla, tak ho musel hned opravit. To je jen zmínka všech věcí. Už prestávám si být jistá, co je ještě normální chování 3letého dítěte a co ne. :(

Většinu toho, co popisuješ jsem zažila i u svých dětí - přepůlený chleba, věci na špatném místě…ale neboj, ono to přejde, teď mají bordel v celém pokoji a nějaké určené místo je jim putna, chleba vcelku nebo půlenej - nežerou jen okoušou, jediný co je naštve dodnes je zlomená čokoláda nebo upadlý lízátko :mrgreen: Nedej na ostatní děti, jsou v kolektivu, to se chovají jinak a většina matek ti nepřizná na hřišti, hele, udělal scénu u oběda, počmáral zdi nebo že se vzteká od rána do večera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62586
30.4.20 08:23

Dle me taky faze a prejde to.
Jeste 5-leta mi strka venku kyticky a nesmim je ztratit a tahne klacek celou cestu a nedejboze, kdyz se prelomi a nema ten svuj stejny.
Hysterie, kdyz ji nasypu kakao do jogurtu ja a ne ona a podobne.
Pomaha ji rikat, at to prodychava. Pak to slysim nekdy od ni :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3388
30.4.20 08:23
@Anonymní píše:
Když vaše dítě nemá diagnózu, nebere žádné prášky na sklidneni nejste dost in. Na hřiště sedí deset matek, a každý dítě má už ve třech letech diagnózu. Zkuste mi jednou říct rázně ne, ať se klidní vybrečí. Každý dítě zkouší jak daleko může zajít a co všechno mu projde. Syn jsou stejně a někdy se chová dost podobně. Nezapomeňte ho vzít k psy kteří se živí s tím že vám dají diagnózu vy budete spokojená a ten lékař taky :joy: :joy: :joy:

S tímhle absolutně souhlasím. Už X krát se malému potvrdilo, že když bude dost dlouho ječet, matka půjde ztracený lístek hledat a klacíky nosit. Tak proč to nedělat dál. Je to období kdy zkouší kam může zajít a matka mu proto musí nastavovat hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
30.4.20 08:25
@Anonymní píše:
Dékuju za názory. Doufám v to samé ale popravdě už pořádně nevím, co je normální. Syn se mi zdá normální dokud se nepotkám s někým se stejně starým dítětem a vidím, že je jinej. Poslední dobou musí být snad vše úplně po jeho. Minulý týden ztropil scénu, že jsem mu přepůlila chleba, že ho chtěl celej. Nebo jedl gumovou žížalu, ta se utrhla a scéna, že jí musím slepit. Ráno chtěl šťávu jen z červenýho hrnečku, takže se nenapil, protože v něm byla voda a šťáva vedle. Včera mu přítel chtěl přečíst knížku, ale nevrátil jí na místo kde pŕesně byla, tak ho musel hned opravit. To je jen zmínka všech věcí. Už prestávám si být jistá, co je ještě normální chování 3letého dítěte a co ne. :(

Já bych to na nějaké období nesvalovala. Syn s vámi pěkně cvičí a zkouší, kam až se svou šikanou rodičů může zajít. V jeho věku mu pomalu dochází, že tím velitelem v domácnosti nemusí být jen rodič, ale pokud bude dostatečně psychicky vydírat pláčem a hysteráky, tak i on. Proč kufr plný klacků? Proč mu vycházíte vstříc? Moje dcera v tomto věku zkoušela podobné věci. Pomohlo rezolutné a opakované NE. Za házéní o zem, za hysteráky přišel vždy trest-zákaz pohádek v televizi či na tabletu, zákaz sladkostí a párkrát i na zadek. A? Trvalo to opravdu krátce. Je z ní zlatá holka, která ví, kde je její místo v rodině. Vykašli se na úzkosti z nějakých psychických poruch. Chce to chvilku důslednosti a přísnosti, toť vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3388
30.4.20 08:28
@Anonymní píše:

Dcera měla 2 roky, když mě “přistihla” jak jí dávám místo jahodového sunaru, obyčejné mléko s jahodovým grankem (pila to už několik týdnů). Takový hysterák spustila, že jsem ji nepoznávala. Normálně to vůbec nedělala. Teď má 10 s je z ní normální hodná holka. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
30.4.20 08:42

Myslím, že je to období, kdy zkouší hranice a svou „moc“. A taky si myslím, že byste mu měli ty hranice nějak jasně nastavit a nepřistupovat na jeho hru. Tzn. třeba nepřistoupit na to, že se domů potáhne milión klacků, nepřistoupit na to, že „musím“ schovávat každý lísteček. + nenechat se vytočit, ale mluvit s ním o tom, proč něco dělat prostě nebudeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2600
30.4.20 08:43

Děti mají různé období a libůstky, na nás je nastavit jim hranice, aby tím nešikanovali celou rodinu a nekazili pohodu. Dítě prochází obdobím vzdoru, učí se pracovat se svými emocemi.
Za mě má každé dítě určité množství hysteráků, které v tomto období musí prožít. Učí se tím zvládat svoje emoce do budoucna. Čím víc se jich bojíte, tím víc věcí mu dovolíte, a on si bude vymýšlet o to větší blbosti, aby si nakonec ty hysteráky odžít mohl. Podvědomě.
Je potřeba aby měl jasné mantinely: Např může si z výletu vzít jednu věc a hlídat si ji bude sám. Zbytek ať si odvzteká, vy mu klidně jasně řekněte pravidla a ty držte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5457
30.4.20 09:00
@BlaZenkaB píše:
Děti mají různé období a libůstky, na nás je nastavit jim hranice, aby tím nešikanovali celou rodinu a nekazili pohodu. Dítě prochází obdobím vzdoru, učí se pracovat se svými emocemi.
Za mě má každé dítě určité množství hysteráků, které v tomto období musí prožít. Učí se tím zvládat svoje emoce do budoucna. Čím víc se jich bojíte, tím víc věcí mu dovolíte, a on si bude vymýšlet o to větší blbosti, aby si nakonec ty hysteráky odžít mohl. Podvědomě.
Je potřeba aby měl jasné mantinely: Např může si z výletu vzít jednu věc a hlídat si ji bude sám. Zbytek ať si odvzteká, vy mu klidně jasně řekněte pravidla a ty držte.

Zajimava myslenka, ale dle me uplna blbost! Kazde dite neni hystericke!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42314
30.4.20 09:01
@Anonymní píše:

Mne to prijde úplně normální, kdysi jsme byli se synovcem na výletě, mohlo mu byt už tak pět a vrátili jsme se s plným kočárem klacku, muj syn tohle dělá taky, vlastně oba.. Věčně plnej kočár kamenu, klacku, listů.. Jako večer si většinou nevzpomene ale okamžitě jsem ty veci vyhodit taky nemohla..
I jsem musela vysvětlovat, ze kyticka proste zvadne a musi se vyhodit..
Slepovani jídla, to je přesný u nás a to je syn už predskolak a nedávno chtel lepit pendrek kterej se mu pretrhl a taky z toho dokáže udělat scenu :nevim: vysvětluju mu, že nic lepit nebudu, ze to je jidlo a stejně to sni, prd platný :mrgreen:
Ten chleba, uz se vždycky ptám jestli chce treba celej rohlik, půlku rohlíku, namazat nahoru, dovnitř.. A je celkem klid..
A prijde mi teda úplně normální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama