Zneužití propustky k lékaři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 11:26
Zneužití propustky k lékaři

Dobrý den, zajima me, jak je to s prupustkami. Pevnou pracovní dobu mame od 8:00 do 12:30. Z toho pul hodiny na obed. Kdyz odchazim k lekari v 10:00, stravim tam hodinu a půl, tzn do 11:30, mam povinnost vratit se do prace na tu pul hodinu? Kdyz se mi pocita k tomu doba na obed? :think:

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10163 příspěvků 26.04.19 11:31

Tak propustka by měla být na dobu nezbytně nutnou k tomu vyšetření a pak by se mělo vracet do práce. Ale třeba u nás v práci, když už šlo o nějakou hodinku, tak sefova řekla ať už nechodíme. Asi bude nejlepší se v tej praci přímo domluvit :nevim:

Kaci89
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 26.04.19 11:33

Tak zalezi na firme.my mame v miste firmy dve hodiny, do 30km myslim 4 hodiny a dal cely den, talze se bud vratit a nebo nadelat

Russet
Neúnavná pisatelka 15904 příspěvků 26.04.19 11:35
@Anonymní píše:
Dobrý den, zajima me, jak je to s prupustkami. Pevnou pracovní dobu mame od 8:00 do 12:30. Z toho pul hodiny na obed. Kdyz odchazim k lekari v 10:00, stravim tam hodinu a půl, tzn do 11:30, mam povinnost vratit se do prace na tu pul hodinu? Kdyz se mi pocita k tomu doba na obed? :think:

Já bych se vrátila. Protože bych musela dodělat to, co jsem v době nepřítomnosti nestihla.

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 11:42

Nárok na pauzu na oběd máš, pokud vím, až po 4 hodinách práce, nebo tak nějak
Do toho se asi doba u doktora nepočítá ne? Jako že by ses přišla do práce najíst a šla domu.. :nevim:

welovefashion
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 87 inzerátů 26.04.19 11:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, zajima me, jak je to s prupustkami. Pevnou pracovní dobu mame od 8:00 do 12:30. Z toho pul hodiny na obed. Kdyz odchazim k lekari v 10:00, stravim tam hodinu a půl, tzn do 11:30, mam povinnost vratit se do prace na tu pul hodinu? Kdyz se mi pocita k tomu doba na obed? :think:

co já pamatuju, tak u nás 1 doktor půl dne 2 doktoři celý den, ono se ti může totiž úplně v klidu stát, že u toho doktora budeš třeba 30 minut nebo hodinu čekat :-)

cverunka
Závislačka 2978 příspěvků 26.04.19 12:07

Domluv se asi přímo s nadřízeným. Já bych se osobně nevracela a stavila se někde na dobrý oběd. :mrgreen: Tady je to zas samá morální policie :mrgreen: Ono stejně z hodiny u lékaře jsou často 2 a to že se člověk na hodinku vrátí ho pracovně nespasí. To bych si raději druhý den přivstala.

Michelle_M
Závislačka 2609 příspěvků 26.04.19 12:09

No to by mi teda osobně bylo dost blbé, já bych se najedla nějak cestou a pak normálně opracovala celou zbývající hodinu :nevim: Beztak bych tam měla nějaké resty nebo by ostatní tu dobu museli makat za mě, dle povahy práce.

stinga
Kelišová 6427 příspěvků 2 inzeráty 26.04.19 12:14

Toto si každý zaměstnavatel určuje více méně podle sebe, třeba u mamky v práci mají na lékaře 3 hodiny, zbytek nadpracovat u taťky 4,5 hodin, ale víceméně nesmí k lékaři vůbec, protože pracuje na 3 směny a má si lékaře objednávat na tehdy, když není v práci, ale pak jim někdy směny prohodí
u nás limit není, ale také téměř nesmíme k lékaři chodit

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21140 příspěvků 26.04.19 12:30

Záleží, co děláš, jestli to tam na tebe stejně nebude čekat.
Jinak teda já bych se na půlhodinu do práce nevracela…Než bych se převlíkla, zapla počítač, přepočítala kasu, nebo podle toho, co děláš, tak už bych zase končila.
Ale u nás sme navzájem zástupní, takže by z toho nikdo kovbojku nedělal, běžně si lidi domlouvají doktory tak, aby buď nemuseli dorazit ráno na sedmou, ale jdou rovnou k doktoru třeba na osmou, aspoň si pospí, nebo aby pak už mohli jít rovnou domů…

Nikolka1122
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 12:31
@stinga píše:
Toto si každý zaměstnavatel určuje více méně podle sebe, třeba u mamky v práci mají na lékaře 3 hodiny, zbytek nadpracovat u taťky 4,5 hodin, ale víceméně nesmí k lékaři vůbec, protože pracuje na 3 směny a má si lékaře objednávat na tehdy, když není v práci, ale pak jim někdy směny prohodí
u nás limit není, ale také téměř nesmíme k lékaři chodit

Já to vůbec omezené nemám, prostě jdu k doktorovi a buď se vrátím, nebo ne..
ale v bývalé práci to bylo tak (2 směnný provoz), že doktora plánovat ve svém volnu, jinak dovolená.. propustky šéf nepřijímal 8o

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 26.04.19 12:55

Já to taky neřeším, nevracím se, když mám rozjetý nějaký urgentní projekt, dodělám doma večer. Kolegové to samé.

Váš příspěvek
Reklama