Zneužití soc. dávek

Mrs.wee
20.10.19 12:42

Zneužití soc. dávek

Čau všichni, jdu se zeptat zda máte někdo s podobnou situací zkušenost. U nás ve městě je rodina (menšina) která pobírá neoprávněně soc. davky. Já bych nad tím mávla rukou, ale je k naštvání když já při mateřský honím brigády, přítel přesčasy abychom se měli dobře, a pak je tu jedna taková slečna, která je hlášená že je s dcerou sama (přitom s nima žije přítel který mistruje ve fabrice) bere přídavky na všechno, platí se jim nájem, a oni si kupujou nová auta, mobily, dovolený atd. Nechci vyznít jak zakomplexovana blbka, ale známe je osobně, nás poctivý berou jak nějakej hmyz a vyskakujou si, hnus. Proto jsme je s kamarádkou nahlásily na úřad. Přes pár známých jsme zjistily že na úřad přišli jako rodina říct že se vydají jen kvůli dceři podpasali cosi za papír ona začla pracovat u pokladny a žijou si spokojeně dál a žádné peníze státu nevracejí. Chci se zeptat jestli je to jako normální, že přes rok pobírala x tisíc měsíčně, stačí jen podepsat papír a žijou si spokojeně dál? Je to nefér vůči nám poctivým, a chci to dohrát do konce a docílit toho aby „kradené“peníze vrátili a vydělali si na sebe sami.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11796
20.10.19 12:45

Prosím tě nevíš, jak to bylo. Nahlasilas to na úřad, co ještě vic? Můžeš tam spát anonymně furt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10133
20.10.19 12:49

Že má pořád někdo zapotřebí šťourat se v cizích věcech. To s nimi musíš být v úzkém kontaktu, když jsi tak informovaná o jejich situaci a víš, jeslti musí něco vracet. Nebo bys jim přála, aby je vyhodili z bytu a skončili na ulici? Co bys brala jako zadostiučinění, hm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrs.wee
20.10.19 12:52

@g.sandova prosím tě. Vím jak co kdy bylo máme spoustu společných přátel od kterých vím jak co kdy u nich probíhalo. To že podepsali papír a nic nevracejí vím na 100% proto se ptám jestli s tím má někdo zkušenosti, to jsem mohla být celou mateřskou taky hlášená jako samoživitelka a žít spokojeně s přítelem a kdyby na nás přišli stačí se z toho vykecat a žít spoko dál. To je super, měla jsem to vědět dřív;-)

• Citovat
  • Nahlásit
Mrs.wee
20.10.19 12:53

Blbky to nic nepochopily :lol: klasika ona asi spousta žen tu okrádá stát :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Mrs.wee
20.10.19 12:55

Nahlásila bych na policii, že k tomu má úřad laxní přístup. Ti to řešit musí, setkala jsem se a tím.
A vaše rozhořčení chápu ;)

• Citovat
  • Nahlásit
26127
20.10.19 12:56

Je spíš k naštvaní, že tvůj muž nevydela tolik peněz, abys nemusela na mateřské lítat po brigádách. Tam bych spíš zaměřila tvou pozornost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15673
@Anonymní píše:
Blbky to nic nepochopily :lol: klasika ona asi spousta žen tu okrádá stát :lol:

a i kdyby jo, co ti je po ti je po tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrs.wee

Policie.
On stát potom brečí že nejsou peníze.
Peníze jsou jen chodej mrchám kterým se nechce makat :-)

• Citovat
  • Nahlásit
10133
20.10.19 12:58

Mně osobně je to třeba u zadku, já žiju sama za sebe a nepotřebuji si nic dokazovat tím, že budu udávat sousedy a známé. Ať si každý žije podle svého vědomí a svědomí. Ty ale nejsi o nic lepší, než oni. Podnikatelé tu okrádají stát ve velkém, sociálně slabší pobírají sirotčí důchody jen proto, že za otce uvádí nejstarší členy rodiny a ty tu budeš řešit nějaké drobné a bouchat si do hrudi, jaká jsi frajerka. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20460
20.10.19 12:59
@Anonymní píše:
@g.sandova prosím tě. Vím jak co kdy bylo máme spoustu společných přátel od kterých vím jak co kdy u nich probíhalo. To že podepsali papír a nic nevracejí vím na 100% proto se ptám jestli s tím má někdo zkušenosti, to jsem mohla být celou mateřskou taky hlášená jako samoživitelka a žít spokojeně s přítelem a kdyby na nás přišli stačí se z toho vykecat a žít spoko dál. To je super, měla jsem to vědět dřív;-)

tak věděla jsi že to tak dělají, tak jsi tak mohla žít taky :nevim: jen doufej že se nedozví že jsi je práskla mohlo by to pak být zajímavý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrs.wee
20.10.19 13:00

Taky jsem jednu rodinku nahlásila protože slečna brala přes 25 měsíčně chlap pracující a téměř na potkání se chlubili. Pak mě přišlo 6 mateřská a ukazovala si na mě prstem :?
Náš úřad to ale řešil do týdne a hooodně se uskromnili a přestali se předvádět. Asi bych se taky obrátila na policii 8)

• Citovat
  • Nahlásit
10133
20.10.19 13:01
@Anonymní píše:
Taky jsem jednu rodinku nahlásila protože slečna brala přes 25 měsíčně chlap pracující a téměř na potkání se chlubili. Pak mě přišlo 6 mateřská a ukazovala si na mě prstem :?
Náš úřad to ale řešil do týdne a hooodně se uskromnili a přestali se předvádět. Asi bych se taky obrátila na policii 8)

Tímhle jako odpovídáš sama sobě a snažíš se tím podpořit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrs.wee
20.10.19 13:02

Kolik je tu krav :-D vsechny tu berou dávky jak se ozývají :-D i mě to štve.
Na policii s tím určitě

• Citovat
  • Nahlásit
20460
20.10.19 13:02
@Anonymní píše:
Náš úřad to ale řešil do týdne a hooodně se uskromnili a přestali se předvádět. Asi bych se taky obrátila na policii 8)

super že si povídáš sama se sebou
@admin prosím odtajnit naší úžasnou borku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat