Zneužívání v dětství a následky

Anonymní
22.2.21 17:56

Zneužívání v dětství a následky

Zdravím všechny. Nebudu obkecavat a jdu rovnou na věc. Když mi bylo 12-14 byla jsem opakovaně sexuálně zneužívaná. Momentálně je mi 18 a mám problém se vzrušit. Vzruším se jen opravdu výjimečně a docela mě to štve. Mám přítele a po sexuální stránce je vše v pořádku - předehry jsou a vše kolem toho je ok. Orgasmus taky nemám… Jako bych nemohla. Do nedávná jsem měla ještě obrovské problémy zkoušet nové věci a nechtěla jsem jít ani nahoru, prostě mi to bylo vážně nepříjemné. Myslíte, že to může být právě díky tomu, co se mi dělo dřív? Byla bych ráda, kdyby mi sem třeba i napsaly ženy, co si prošly něčím podobným a jak se s tím vším vyrovnávaly. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.2.21 18:29

14 let, znásilnění a k tomu pár pořádných ran (zlomená čelist), rodinný známý. Myslím, že další komentář není nutný. Dalších 20 let byl sex nutným zlem. Pak se to začalo trochu lámat, díky tehdejšímu partnerovi. Dnes už je to v pohodě, téměř po všech stránkách, ale některé praktiky nedávám a to se nezmění. Radu jak se s tím srovnat ti může dát plno žen, které si něčím podobným prošly, ale jsme každá jiná a ani ty nejuniverzálnější rady nemusí platit pro všechny. Zkoušela jsem kdeco. Byla jsem u psychologa, řekl mi památnou větu „s tím se musí hezká ženská smířit, tak to v životě chodí“. Fajn, zkusila jsem psycholožku, žena by mohla mít pochopení. Psycholožka mlela něco o tom, že se přes to musím přenést, začít novou životní kapitolu. Bezva, souhlasím, ale jak? To už mi poradit nedokázala. Několik hodinových sezení se v podstatě smrsklo na čtyři slova „musíte na to zapomenout“. Nepomohlo mi nic, vypovídávat jsem se už nechtěla, různá „podpůrná ženská sezení“ jsem radši ani nezkoušela, všeobjímající odpuštění mi nešlo… Mně pomohl jen čas, hodně dlouhý čas, a fajn chlap.
(prosím anonym, velmi osobní téma)

• Citovat
  • Nahlásit
8239
22.2.21 19:32

A při masturbaci se vzrusis a máš orgasmus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
22.2.21 19:50

Vlastní zkušenost naštěstí nemám, ale podle toho, co jsem do teď četla nebo viděla v Tv je vůbec úspěch, že můžeš mít sex několik let po znásilnění. Brala bych to pozitivně, troufám si odhadnout, že orgasmus v 18 letech má minimum dívek, natož po takovém traumatu jako Ty.
Vše přijde časem a zkušenostmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 20:17

V 18 letech. Je mi 40, dvě děti. Sex mít můžu, ale já u něj duševně nejsem. Nic necítím a po akci jsem vyčerpaná. Nějaké hrátky sama se sebou mě ani nenapadne, nic mi to neříká.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 20:59

@JancaS84 nevzrusim se, ale orgasmus mám

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 21:08

Ahoj, nepises zadne podrobnosti, coz chapu, ale asi budou dulezite a myslim, ze v tomto bude nejake „uzdraveni se“ hodne individualni.

Napisu ve zkratce, jak to bylo u me. Byla jsem zneuzivana cca od 10-17let, otcem. Nikdy nedoslo na pohlavni styk. Probihal zejmena oralni sex. Delala jsem, ze spim, jako vetsi jsem pak v noci „utikala“ z pokoje, kdyz prisel. Nikdy jsem se nebranila, mela jsem strach, ale timpadrm jsem mela zaroven i pocit viny. Nasledky, ktere u sebe vidim a myslim, ze s tim souvisi: jsem spis uzavrena, nesnasim dotyky cizich lidi, co se tyce sexualniho zivota, mela jsem prvni sex v 18, takze asi nejaky blok byl, ale pak bylo v zasade vse relativne v poradku. Sex mam rada. Jedine, co je mi prekazkou je to, ze opravdoveho vzruseni a orgasmu dosahnu pouze pri oralnim sexu. Jasne, ma to tak asi spousta zen, ale ja mam nekde vzadu v hlave, ze je to kvuli zneuzivani a strasne se za to stydim, ale naucila jsem se s tim normalne komfortne zit, neprijdu si nejak nestastna nebo zhrzena nebo jako obet.

Anonym
T

• Citovat
  • Nahlásit
8239
23.2.21 11:00
@Anonymní píše:
@JancaS84 nevzrusim se, ale orgasmus mám

Jak můžeš mít orgasmus, ale nevzrušít se. To se vylučuje. Orgasmus snad předchází vzrušení.
Ale jak už psal někdo predemnou málo 18 letých holek má při sexu orgasmus. U mě to bylo stejně. Začala jsem ho mít až tak kolem 22 nebo 23 let. Řešila jsi svůj blok s odborníkem? Psycholog, psychiatr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 19:56

Přesně takovéhle trauma nemám, ale jeden ex mě nutil do věcí, které jsem dělat nechtěla (např. chtěl abych měla sex s cizími muži a u toho se mu nahrávala; různě mnou manipuloval - buď jsem to udělala nebo mě začal ignorovat atd.) a taky mě to hodně poznamenalo. Je to už přes půl roku (už s ním nejsem), ale při představě sexu se mi chce zvracet. Absolutně nechci, aby se mě někdo dotýkal, natož mezi nohama. Nebo do mě něco strkal. Nemohu ani masturbovat s vibrátorem, jen s hračkami na klitoris. Ještě tomu dám chvilku, pokud se to nesrovná samo, pokud ne, vyhledám odborníka. Ke klasickému psychologovi nebo psychiatrovi bych nešla, právě kvůli těm blbým řečem, co tu někdo zmiňoval… Spíš k nějaké terapeutce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat