Reklama

Zničehonic se bojí chodit do školky kvůli jednomu klukovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SheitanCZ
Nováček 10 příspěvků 11.07.18 21:45
Zničehonic se boji chodit do školky kvůli jednomu klukovi

Zdravím všechny maminky a chtěla bych je poprosit o radu jestli se s tím nekdo setkal nebo ne. Naše dcerka (nyní skoro čtyři roky) chodí od září do školky. Až na adaptační období byla ve školce v pohodě v klidu se každé ráno oblékala, komunikovala a neodporovala. Poslední asi měsíc byla častěji nemocná takže byla častěji doma. Tento týden šla po nemoci opět do školky a naprosto jsem nechápala co se děje protože za celých půl roku se nestalo aby strašně vyvadela a hystericky brečela že do školky jít nechce že se tam boji jednoho kluka. Prý se už učitelka chystala mi zavolat ať si pro ni přijdu ale potom se uklidnila. Před měsícem mne dcerka říkala že prý cvičili a že do sebe s tím klukem, ze kterého má teď takovou panickou hrůzu omylem narazili. Ten kluk je takový hlučnější a živější a naše holka se takových děti vždycky bala a měla z nich respekt. Dneska byly při odchodu opět scény ale až dole v chodbe, chtěla se otočit na patě za chce být doma že se boji toho kluka. Musela jsem ji do školky odnést jinak bych ji tam nedostala. Asi čtvrtý den se mne ptá jestli tam ten kluk dneska je a jakmile ji spatří tak strašný hysterak. Odpoledne když jsem si pro ni včera a dneska přišla tak byla úplně v pohodě líčila mi co dělali žádné slzave údolí. Dneska večer se bala i kvůli tomu klukovi jít spát zase natahovala že se boji toho kluka že ji chce bouchnout. Přitom jsem se ptala učitelek i kuchařky a prý učitelky taky nechápou a že si ji ten kluk nevšímá a prý když se omylem srazili tak se tomu ještě smála. Navíc je teď ve vzdoru a po nemoci tak nevím jestli se to může počítat k tomu. Nevíte nebo jste se s tím někdo náhodou setkal jestli byste mi prosím odpověděli jak ji dodat trochu sebevědomí a aby z toho kluka neměla takový strach? Potom mám strach i já jestli tam třeba neprobíhá nějaké bití a ona je taková bezbranna. Přitom po celou dobu byl klid na nikoho si nestěžovala kromě jedné holčičky že se s ní chce pořád mazlit a to ona nemá ráda. Předem děkuji za jakékoliv reakce.

Reklama

Reakce:

KaroliS
Povídálka 26 příspěvků 11.07.18 22:07
@SheitanCZ píše:
Zdravím všechny maminky a chtěla bych je poprosit o radu jestli se s tím nekdo setkal nebo ne. Naše dcerka (nyní skoro čtyři roky) chodí od září do školky. Až na adaptační období byla ve školce v pohodě v klidu se každé ráno oblékala, komunikovala a neodporovala. Poslední asi měsíc byla častěji nemocná takže byla častěji doma. Tento týden šla po nemoci opět do školky a naprosto jsem nechápala co se děje protože za celých půl roku se nestalo aby strašně vyvadela a hystericky brečela že do školky jít nechce že se tam boji jednoho kluka. Prý se už učitelka chystala mi zavolat ať si pro ni přijdu ale potom se uklidnila. Před měsícem mne dcerka říkala že prý cvičili a že do sebe s tím klukem, ze kterého má teď takovou panickou hrůzu omylem narazili. Ten kluk je takový hlučnější a živější a naše holka se takových děti vždycky bala a měla z nich respekt. Dneska byly při odchodu opět scény ale až dole v chodbe, chtěla se otočit na patě za chce být doma že se boji toho kluka. Musela jsem ji do školky odnést jinak bych ji tam nedostala. Asi čtvrtý den se mne ptá jestli tam ten kluk dneska je a jakmile ji spatří tak strašný hysterak. Odpoledne když jsem si pro ni včera a dneska přišla tak byla úplně v pohodě líčila mi co dělali žádné slzave údolí. Dneska večer se bala i kvůli tomu klukovi jít spát zase natahovala že se boji toho kluka že ji chce bouchnout. Přitom jsem se ptala učitelek i kuchařky a prý učitelky taky nechápou a že si ji ten kluk nevšímá a prý když se omylem srazili tak se tomu ještě smála. Navíc je teď ve vzdoru a po nemoci tak nevím jestli se to může počítat k tomu. Nevíte nebo jste se s tím někdo náhodou setkal jestli byste mi prosím odpověděli jak ji dodat trochu sebevědomí a aby z toho kluka neměla takový strach? Potom mám strach i já jestli tam třeba neprobíhá nějaké bití a ona je taková bezbranna. Přitom po celou dobu byl klid na nikoho si nestěžovala kromě jedné holčičky že se s ní chce pořád mazlit a to ona nemá ráda. Předem děkuji za jakékoliv reakce.

A nedeje se neco neobvykleho doma? To je statni skolka, neda se to tam resit s ucitelkama? To je hrozne tezky posoudit. Ja to znam z opacneho konce, kdy moje dcerka vzala parkrat kamaradovi hracku a on se s ni udajne dle maminky uz nechtel vidat. Me to tehdy prislo prehnane, nedokazu si predstavit svoji dcerku, ze by takhle reagovala na takovou prkotinu, ale uz se me nekolikrat vymstilo podobne konstatovani, ze se to pak treba i u dcery ukazalo. Pokud se dceri tam opravdu nedeje nic nevhodneho, tak bych premyslela o tom, jestli neco tzv. „nepremistuje“. Nechova se nekdo v rodine tak, ze se ho boji. Nebo bych pak premyslela, jestli to neni preneseno od tebe nebo nejakeho jineho ji blizkeho cloveka. Tzn. nebojis se ty nekoho mimo rodinu? Nemas pocit, ze se nejaky jiny lidi chovaji agresivne a podobne? Ono se to nezda, ale napriklad zminka o teroristech pred ditetem muze spustit takovou reakci, kdyz k tomu ma dite uz odjinud dispozice.. Asi bych to pak zkusila resit s nejakym rozumnym psychologem, jestli to nebude ustupovat.

KaroliS
Povídálka 26 příspěvků 11.07.18 22:09

popripade chlapecek treba neublizil ji, ale nekomu jinemu a ona se ted lekla tim, jak se srazili, ze by mohl jit i po ni…jako variant je asi mnoho…

SheitanCZ
Nováček 10 příspěvků 11.07.18 23:16
@KaroliS píše:
popripade chlapecek treba neublizil ji, ale nekomu jinemu a ona se ted lekla tim, jak se srazili, ze by mohl jit i po ni…jako variant je asi mnoho…

Hmm, no údajně se hodí boji všechny menší děti on je to takovej tank, tak možná z toho to pramení jestli ten kluk bouchl nějaké jiné dítě to nevim to mne nenapadlo že by si to jakoby přisvojila, je pravda že takových ke typu kluků jsme potkali i mimo školku a i před nimi má respekt a boji se jít třeba jenom na klouzačkou dokud tam jsou tihle kluci. Mně osobně se tihle typci zdají nesympaticti už jako děti tak jestli to třeba nemá podobně jestli ji prostě „nesedí“ jinak když tam jsou holky tak úplně v pohodě. Doma krizi nemáme aspoň si nejsem ničím vědoma.
Ten kluk je na ní moc živej a ona má nejspíš raději ten klidnější přístup tak doufám že se to časem srovná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.18 19:11

Pamatuji si ze školky (a nevím, jak dlouho to trvalo, ale bylo to až v poslední třídě), že jsem neměla ráda jednu učitelku - nic mi nikdy neudělala. Došla jsem do školky, vešla do třídy, pozdravila a jak jsem ji viděla, tak jsem se rozbrečela. Když přicházela na odpoledne, tak mi také vadila, ale už jsem nebrečela. Ráno po chvilce jsem už byla v pohodě.
Prostě mi asi v těch chvílích nesedla.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 13.07.18 19:21

Já když viděla, že tam má paní učitelka kolo tak jsem nechtěla do školky. Byl to takový babo-chlap a bálo se jí hodně dětí a přitom jinak nebyl důvod. Jinak syn mi tohle dělá taky se školkou, někdy má dokonce důvod i to, že zrovna vaří ten den něco co mu nechutná. Je schopný se ráno i pozvracet u snídaně a zkouší spoustu věcí, třeba že je tam zima atd.. Vždycky je to po tom, co je delší dobu doma.

SheitanCZ
Nováček 10 příspěvků 13.07.18 20:06
@kytkalenka píše:
Já když viděla, že tam má paní učitelka kolo tak jsem nechtěla do školky. Byl to takový babo-chlap a bálo se jí hodně dětí a přitom jinak nebyl důvod. Jinak syn mi tohle dělá taky se školkou, někdy má dokonce důvod i to, že zrovna vaří ten den něco co mu nechutná. Je schopný se ráno i pozvracet u snídaně a zkouší spoustu věcí, třeba že je tam zima atd.. Vždycky je to po tom, co je delší dobu doma.

No taky si myslím že to je tím že byla delší dobu doma to nechci vidět po měsíci prázdnin. Každý den a večer před spaním se mne pořád ptá jestli tam nepůjde a že se boji tak si ji nechám doma až do září snad se trochu srovna. Taky mi včera řekla že se jí stýská po její kamarádce která tam teď nechodí a chodi tam jiné cizí děti z druhé školky a staré děti tam právě nejsou akorát dva kluci z toho jeden kterého se pořád boji. Venku je taky hrozně bázlivá a to předtím taky nebyla. Jako by měla separační úzkost nebo něco podobného.
:(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama