Zničehonic změna nálady a teplota

14703
18.4.17 21:25

Zničehonic změna nálady a teplota

Můlj čtyřletý syn má už asi 10 dní rýmu, nic zvláštního, ve školce chytá kdeco. Nic jiného mu není. Ve školce byl minulý týden do středy, ve čtvtek jsem si ho nechala už doma, spojovali třídy a to já nemám ráda. No a ve čtvrtek kolem oběda, že nechce jíst a byl divnej, skleslej, vypadalo to, že mu není dobře, něco ho bolí, furt jsem se ptala, co mu je - nic. Nic nebolí, není mu špatně, ale bylo vidět, že jako fakt se něco děje. To že by ho bolelo břicho, by říct uměl, ale prostě mu nic není. Furt chtěl objímat, tulit se, nedokázal vteřinu vydržet v jedné pozici, přišlo mi, že je unavenej, ale nemohl spát, ani nechtěl, pak už pobrekával. Prostě změna nálady a chování během půl hodinky, kdy dopoledne byl fakt úplně v pohodě. Takhle to trvalo nějakou dobu, pak usnul. Spal asi hodinku a půl ( on nikdy po obědě nespí), pak vypadal líp. Večer šel spát, neusnul, začal brečet, nakonec jsme ho vzali na gauč a už mi přišel teplejší. A zase ten bolestínskej výraz, přivřený oči, ale pořád opakoval, že mu nic není. Teplota šla nahoru, když měl 38, tak jsem mu dala čípek - to taky nikdy normálně nedělám, nesrážím, jen když je to fakt vysoko a on ani na teploty nějak extra netrpí, ale tady bylo vidět, že mu je zle, tak jsem mu ho dala. Za dvacet minut chlapec pookřál a začal si s náma povídat a smát se - no v jedenáct v noci nic moc zábava. Nakonec pak usnul a spal do rána, druhý den byl úplně v klídku, řádil jak černá ruka a to mu vydrželo i dál. Dneska, dopoledne úplně v pohodě. PO obědě, který snědl si šel hrát, já že si lehnu, on přišel ke mně pod deku, to taky dělává, ale většinou leží jen chvíli, pak do mě začně ďoubat a pak si jde zase hrát. Tak to trvalo asi hodinku, co byl vedle mě a v pohodě všechno. A pak najednou začal pofňukávat, a zase objímání, tulení a bylo vidět, že na něj něco jde. Trvalo to hodinku, kdy fakt pak už brečel, ale zase tvrdil, že ho nic nebolí. Měřila jsem teplotu a vylezlo to během chvíle na 37,5, vzhledem k tomu jeho stavu, kdy brečel a kroutil se, jsem opět dala čípek. Za dvacet minut totální změna, dítě v pohodě, večer tu řádil a o nějaký nevolnosti už vůbec nevěděl. A já nevím, co by to mohlo být. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Pokud se to bude opakovat zavolám doktorce, zda by mi poradila, ale pochybuju, že na něco přijdeme, stalo se to dvakrát, rozmezí pár dní, mezi tím byl úplně v klidu, veselej, žravej a hravej. Tak já nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3045
18.4.17 21:46

@Derby ahoj! prosímtě u nas je toto zrovna aktualní téma!! muj syn taky 4 roky přesně takto (ne)funguje už 2 mesíce… začlo to 18.2. po návštevě Hopsária…od te doby každý večer teploty 38.5 rano se zdá zdravý, já si vždy oddychla že hurá a nekdy šel i do školky..a večer zase k 39c.. do toho měl tedy 2× ucho (ATB) a ted dobral ATB na zánet dutin…ale večerní teploty, unava a potřeba mazlit trvají dál… zitra jdeme do nemocnice na jaterni testy, krev, moč… vypadá to na mononukleozu 8o já mam za týden rodit, chci vědět co mu je než porodím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14703
18.4.17 21:52

@axelina

Já nevím, kam by se ta teplota vyšplhala…já to prostě srazila vzhledem k okolnostem dost brzy. A zabralo to a dítě v pohodě. A mezi tím jsme měli pět dní naprostýho klidu, nic mu nebylo, úplně v pohodě, veselej, jen ta nudle u nosu, ale fakt v pohodě. A dneska znova. Já mononukleózu měla, ale bylo mi myslím 16, tenhle průběh jsem nezažila, žádný teploty jsem neměla, jen zvětšený krčí uzliny. Moje dítě je dost neúnavný, nikdy nespí přes den, furt jenom lítá, hraje si, zpívá…což dělal i oboje ty dopoledne a pak najednou pic a všechno totálně špatně. Jenže on fakt tvrdí, že ho nic nebolí, a přitom ten bolestínskej výraz a teplota. Prvně jsem si myslela, že dotáhl zase něco ze školky…ale on od toho čtvrtka nikde nebyl a vůbec ne v nějakým kolektivu…a dneska to přišlo znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
18.4.17 21:58

@Derby Je to zahada. Radu nemam, ale pokud by se to opakovalo, tak bych mu asi nic nedavala a nechala ho, i kdyz mu asi bude blbe, abys videla kam az to povede, jak se bude vyvijet, jestli se neprida dalsi priznak atd. Mozna ze se v nem neco tluce a tim srazenim teploty se to nejak zarazi a pak se to zase prihlasi o slovo, to samy co predtim, nemusi to byt nic novyho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14703
18.4.17 22:05

@Nikolacek

No udělám to tak, ač to budou muka, já doma sama, ještě mladší dítě a pak čtyřleťák v tomhle stavu.
On pak dneska večer už normálně blbnul, přes usnutím si zpíval, pohoda. Teď jsem se na něj byla mrknout a je studenej a spí. Čípek měl ve třičtvrtě na čtyři, takže už nepůsobí. Já fakt nevím. Když se to bude opakovat, zavolám doktorce, to jo, ale spíš nějak nevím, co bych jí teď říkala, blbne, je veselej, pak není veselej, má teplotu, srazíme a je veselej. Divný.

Napadly mě růstový bolesti, že to jako neumí lokalizovat a pojmenovat to jako bolest, ale ty jsou většinou v noci a bez teplot. A on fakt tvrdí, že ho nic nebolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
18.4.17 22:08

@Derby K te teplote mne napadají zuby, ale ty predpokladam ma vsechny a petky rostou asi az pozdeji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14703
18.4.17 22:12

@Nikolacek

zuby má v cajku, plnou hubu, nic co by rostlo. :nevim:
prostě to přijde úplně nenadále, ani nemá nějak hektický dopoledne, že by byl vyčerpanej a reagoval takhle. Stalo se to dvakrát, když byl od rána doma. Jo jezdí tady na motorce s mladším, skáče na gauči, ale to je normálka. A pak tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
18.4.17 22:18

Jestli má rýmu tak by to mohl být zánět dutin. Může ho bolet hlava (proto vypadá unaveně) a to nejsou děti úplně schopné dobře popsat. Jestli se to bude opakovat, tak bych s ním zašla na pediatrii nebo na ORL. At mu vezmou odběry a někdo se na něj podívá. Mononukleózu by mohl taky mít- tam může být průběh jakýkoli (od vysokých teplot a celkové schvácenosti po bezpříznakový průběh).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3045
18.4.17 22:18

@Derby no uvidíš no…jak říkám, muj syn je doma s malýma pausama už ty 2 měsíce a mezitim měl taky dny kdy teplotu neměl tak jsme šli na bruslení, nebo i na lyže, 3 dny ve školce…a pak zase…ted se mi trochu ulevilo upřímně že by to mohla byt „jen“ ta mononukleoza… první 3 roky života neměl ani rýmu a kašel!…a ted během 6 neděl 3× ATB? proto jsem ho začla systematicky 2× denně měřit a zjistila jsem že každý večer má k 39C skoro…taky jsem to zpočátku srážela nurofenem… no ale jelikož to má už 2 mesíce tak to už je jasný že se něco děje… dám Ti kdyžtak vědět do patka jak jsme dopadli zitra na tech testech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14703
18.4.17 22:25

No už jsem psala v jiném tématu, že řeším neustálé nemoci dětí. Kluk je prvním rokem ve školce, takže furt něco tahá, týden ve školce, tři týdny doma, nechávám doléčit i mladšího. Teď byl v dubnu ve školce osm dní, zase dotáhl rýmu, se kterou se ale popral v pohodě, prostě nudluje, smrká, ale je v pohodě. Mladší je horší jednotka, ten jede na průdušky, i blbá rýmička mu tam spadne a je z toho zánět, řešíme to furt dokola. Já je nechávám vždy oba vyléčit plus rekonvalescence, pak teprv školka. Tohle je jen ta obyčejná rýma, kdyby to bylo víc, tak by lehnul na víc dní si myslím, ale on ne, pořád veselej. Mladší si táhne pátej zánět průdušek od ledna, ale chytli jsme to včas a už je to skoro dobrý. Ale s tím, co předvádí starší, to si fakt nevím rady. Naposled byl na krvi v únoru a vše ok. Samozřejmě mohl něco chytnout ve školce a jeví se to bezpříznakově, to ano. Holt musíme vydržet, čekat co bude nebo nebude… samý problémy s těma dětma.

@axelina
Jo dej vědět a držím palce, ať je to co nejmenší problém, ona ta mononuklóza, když není komplikovaná je celkem dobrý onemocnění, jen problém udržet dítě v klidu. Já v těch 16ti byla dobrej pacient, měsíc jsem se válela příkladně doma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7208
18.4.17 22:30

@axelina Ja mela mononukleozu s uplne stejnymi priznaky v dospelosti, bolesti nula, uzliny nula, jen neustale vecerni horecky, ATB mi davali naslepo, nezabraly… telo se nejak rvalo a typicky krevni obraz a akutni protilatky az asi na 5. odberu krve… Pak 6 tydnu klidovy rezim a 3 mesice jaterni diety.

@Derby Nejaky bacil, se kterym se telo rve? My uz vyhanime 6. tyden streptokoka, poprve klasicka spala, po doleceni byla cca 2krat tydne zvysena (odpoledne), pak se kluk vzdycky vypotil bez leku a dobry… nakonec jsem ho vzala na dalsi vyter a opet streptokok masivne, ale bez jinych priznaku krom te zvysene teploty, preleceno dalsimi ATB a ted cekame, co to udela, dle MUDr. je zdravy momentalne… ale nechce se mi ani ven v tomhle necasu ani mezi lidi, nicmene doma je to taky takove narocne…

:hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14703
18.4.17 22:34

@Hobitka

Když já nerozumím té pětidenní pauze, kdy byl naprosto v pořádku. Nenašla jsem spouštěč, který by mohl dnešní akci vyvolat. Prostě fakt nevím. Z veselýho dítěte se stalo dítě ubrečený s teplotou.
Prostě příště fakt zkusím nesrážet a vydržet to a uvidíme. Třeba pak i doktorce to pomůže v nějakém úsudku. Ovšem, modlím se, aby žádné příště nebylo, aby prostě byl zdravej, konečně už. To je strašný tenhle rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 22:44

Já ze zkušenosti se školkovým dítětem bych řekla, že prostě bojuje tělo s nějakou virozou. Chvíli vyhrává imunita, chvíli viroza, navíc po promaroděné zimě bude tělo celkově zdevastované. Synek to měl po první školkové zimě také tak. To zlepšení přisuzuju těm lékům na teplotu, ony tělo trochu nastartují, takže určitě doporučuju nesrážet hned takhle v začátku.
Syn se vždy srovná až pár týdnů poté, co se rýmové období ve školce přežene, pak nabere síly a je v pohodě. Takže bych zkusila vitamíny, co nejvíc na vzduchu a na sluníčku a klidně nějaký rozumný jarní detox (zelenina, zelené potraviny, třeba čerstvý kopřivový čaj atp)
Tak držím palce, aby to bylo „jenom“ tohle a né třeba ta mononukleoza, co tu píšou holky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 22:46

Jo a k té pětidenní pauze - to může být prostě jen „novej bacil“ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14703
18.4.17 22:48

@Mar__tanka1983

Na sluníčku :lol: :lol: :lol: Jo, třeba někdy bude i sluníčko :-D
Nicméně, možná máš pravdu. A jedním jsi mě potěšila, já startuju jeho imunitu co nastoupil do školky a zatím jsme prohrávali. To, že by ho jeho imunita, nebo jak to nazvat, držela nad vodou i ty čtyři pět dní, to je pro mě obrovskej pokrok. Nicméně příště srážet nebudu, pokud k tomu dojde, pokusím se chlapa uvolnit z práce, aby zabavil mladšího a staršího necháme vykňučet. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama