Zničená zubní sklovina u 9 leté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 17.08.18 12:01
Zničená zubní sklovina u 9 leté

Hezké poledne,

včera jsem byla na vyšetření v nemocnici s dcerou-9 let a primář mi sdělil, že má dcera zničenou sklovinu na téměř všech zubech.Pak ještě řekl, že to má evidentně po lécích, které od malička bere-má jich několik.
Zubař mi minule téměř vynadal, že si dcera zuby čistí špatně, proto je to v takovém stavu.
Ted nevím, co si o tom mám myslet a který doktor má vícemnéně pravdu.Jde ta skolovina nějak zlepšit?
Díky, jsem z toho docela mino :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

cverunka
Závislačka 2601 příspěvků 17.08.18 12:03

Sklovina jde zlepšit Elmex gelem. Z čeho to má, je těžko říct :nevim:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 17.08.18 12:04
@cverunka píše:
Sklovina jde zlepšit Elmex gelem. Z čeho to má, je těžko říct :nevim:

Děkuji,koupím to a uvidíme,snad se to zlepší :(

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 17.08.18 12:31

Pravdu můžou mít oba doktoři. Možná bys nějakou dobu měla čistit zuby i mezizubní prostory dceři sama. Museli jste něco zanedbat.

A ten Elmex gellee - to může způsobovat reakce, nanáší se lokálně. Nevím, co je dnes v návodu, ale před lety jsem si to dala na kartáček, přejela celé zuby ze všech stran, a ráno se divila.

Měla jsem pocit, že mám pusu plnou aftů. Bolest jako prase. A dnes, když si to dám třeba na některý zub kolem dásně, tak to mám opět.
Opatrně s tím.

pannda
Kelišová 6584 příspěvků 35 inzerátů 17.08.18 12:35

Myslím že i zubař by zuby nějak ošetřil

iiiv
Extra třída :D 10957 příspěvků 17.08.18 12:35

sklovina se bohužel nezlepší, taky mám zničenou sklovinu, ale zuby mám jinak naštěstí zdravé

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 17.08.18 13:23

@LaPaloma Aha,tak to asi ne,protože dcera na afty díky lékům trpí hodně,a tímhle by se jí to určitě ještě zhoršilo.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 17.08.18 13:24
@pannda píše:
Myslím že i zubař by zuby nějak ošetřil

Asi ano,ale když jsme byli na prevenci,tak mě jen vynadal,neměl ani zájem o nějaké vysvětlení,takže stejně asi budu hledat jiného zubaře,s tímhle už jsme měli více neschodů. :zed:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 17.08.18 13:25
@iiiv píše:
sklovina se bohužel nezlepší, taky mám zničenou sklovinu, ale zuby mám jinak naštěstí zdravé

To ona má zuby také jinak v pořádku,žádné kazy,plomby,nic.

cverunka
Závislačka 2601 příspěvků 17.08.18 15:04
@Jančakecalka píše:
@LaPaloma Aha,tak to asi ne,protože dcera na afty díky lékům trpí hodně,a tímhle by se jí to určitě ještě zhoršilo.

My ho používáme celá rodina a nikdy z něho nikdo žádnou reakci neměl. Ani nikdo z okolí. Takže bych se zas tak nebála. Reakci může mýt každý z něčeho jiného. Někdo má reakci na jablka stejně je zbytek populace jí. ;)

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 17.08.18 16:48
@cverunka píše:
My ho používáme celá rodina a nikdy z něho nikdo žádnou reakci neměl. Ani nikdo z okolí. Takže bych se zas tak nebála. Reakci může mýt každý z něčeho jiného. Někdo má reakci na jablka stejně je zbytek populace jí. ;)

Já vím,ale bojim se docela dost,ona má afty pořád a nic na to nepomáhá.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 17.08.18 17:29
@Jančakecalka píše:
To ona má zuby také jinak v pořádku,žádné kazy,plomby,nic.

Soustřeď se na kvalitní čištění zubů. Ten elmex zkuste třeba na dva zuby. uvidíte.

dyňa
Kecalka 270 příspěvků 17.08.18 21:36

Na afty mi teda zabira B12 injekcne-zkuste nechat vysetrit krev na B12.Ja uz nevim,co to aft je,a to jsem pred rokem malem ani mluvit nemohla.

joli31
Kecalka 309 příspěvků 17.08.18 21:47

Mě to teda elmex gel nikdy neudělal. j jště nějaká pěna, ale nevím jak se jmenuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 15:32
@Jančakecalka píše:
Hezké poledne,včera jsem byla na vyšetření v nemocnici s dcerou-9 let a primář mi sdělil, že má dcera zničenou sklovinu na téměř všech zubech.Pak ještě řekl, že to má evidentně po lécích, které od malička bere-má jich několik.
Zubař mi minule téměř vynadal, že si dcera zuby čistí špatně, proto je to v takovém stavu.
Ted nevím, co si o tom mám myslet a který doktor má vícemnéně pravdu.Jde ta skolovina nějak zlepšit?
Díky, jsem z toho docela mino :(

Chodim s malou na lakovani zoubku s pripravkem tiefenfluorid junior do dentalni hygieny Kladno, protoze ma mala porusenou sklovinu na prednich zoubkach. Je ji pres tri a jedna se tedy o mlecne zoubky, chodime tam zatim par mesicu, ale zda se mi, ze se to zlepsuje.
Udajne dochazi k tzv. hluboke fluoridaci, Jedna se o dva laky, ktere vzajemne reaguji a dojde v tvorbe submikroskopickych kristalku fluoridu, ktere se dostanou i dovnitr narozdil od vetsich castic past s fluoridem sodnym. Vase dcera uz je vetsi, ta by mozna mohla tiefenfluorid. Co se tyka pasty, tak doporucuji Elmex, protoze obsahuje aminfluorid a ted se lepe absorbuje zoubkem nez ostatni pasty s fluoridem sodnym.
Jinak z me zkusenosti zubari jsou naprd, maji nauceno jen jak vrtat a plnit, nikoli jak zoubek uzdravit, zremineralizovat, spravne cistit, co nejist a ze napr.pomuze prosty vyplach vodou po kazdem jidle apod..... Zkuste se poradit s mnoha dentalnima hygienistkama co nejdrive.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >